Все вірно, велосіти — це швидкість, скільки ви зробили за певний час, як у мене і написано.Так, це факт роботи, який команда зробила. АЛЕ! ви рахуєте наступний спринт орієнтуючись на ЦЕ ЧИСЛО. яке на РІЗНИХ етапах може ЗМІНЮВАТИСЯ згідно Такмана ;)
альтернативи — зрозумілі всім години :)
так, гарні поінти, Рома!
а коли ви вже вирішили стати тестувальником і не знаєете як розвиватися слухайте у нашому подкасті про розвиток і карʼєрний шлях www.youtube.com/watch?v=TqYLHU40Dqc
Шоб бути завжди зеленими 😂 і все 😂 незалежно від того шо там відвалилось чи ні 😂
ого! дуже круто!!!!
а чого саме тестувальником? чого не менеджером/бізнес аналітиком/дизайнером?
в цілому — так, наявність диплома не є перевагою чи недоліком. проте при двох однакових абсолютно кандидатів перевагу дадуть тому у кого все, ж таки буде диплом виша.
допоки будуть погані розробники які невідповідально ставляться до своїх задач та роботи то мануальне тестування буде існувати. Тобто ВІЧНО :D
Ром, тіко не подумай шо я «до**буюсь» чи шось таке)) ти дуже крутий спец та відоси які ти робиш дуже допомогають айти комьюніті — і цей курс, і мануфактура автоматизації.
просто цікава твоя думка. а у дискуссіях таких, як казав сократ народжується істина :D
— та ну. живуть люди та пишуть тести вааааще без проблем без всяких врапперів над дата провайдером дата суплайер це не кіллер фіча якась або недолік тестНГ.
— рулЧейн ну це аналог багатьох цілої купи афтерів у тестНг але до лістенерів. і без неї все пречудово працює. а кейс коли вона може знадобитися ну прям дууууууууже низький
— ну казати про «ті хто юзають жюніт знають більше патернів» все одно шо казати шо ті хто юзають аднроїд краще пишуть код :D
мені більш за все цікаво про перфоманс — -ти кажеш шо жюніт швидке біжить. а чи заміряв це ти?
бо от наприклад є купа замірів як градл порівняно з мавеном працює і там обʼєктивно градл виграє.
нуу пагаді.
— параметризація і там і там однакова по функціоналу. коли треба шось запихнути тест ззовні — тестНГ на ура зробить це через параметерс або черзе датапровайдер.
— чоіта у тестнг нізя лістенери впорядковувати? на весь смак і розмір є ціла куча лістенерів — позволяют конфігурувати і всі запуски тестів, і моніторити, і на льоту змінювати аннотації і навіть репорт стандартний конфігурувати як хочеш.
— ініт інстансу тестнг і жюніту — це лише специфіка реалізації. а кінцеве використання і там і там може бути однаковим.
— запуск тестів в студії — отут зовім незрозуміло)) чим жюніт красивіш у студії?))
— ну біфор сьют треба знати коли його юзати. це навпаки — додаткова умова коли ти групуєш тести у сюти и заввідомо знаєш шо ті робиш і для чого використовуєш біфор сьют.
мені одно не зрозуміло — чому в тестнг неможливо упорядкувати лістенери? шо ти маєш на увазі?
плюс у тестНГ є можливість заледності тетів ))))))))))))))))) хоча це канеш спірне питання в необхідності але є можливість))
а чому це testng це дно? наманий тест ранер. раніше був круче жюніта. з появою жюніта5 вони однакові вже.
пора купляти платну підписку. Пітримай українське :)
фотку палаючих очей та мотиваційне письмо :)
ну дивлячись шо називати портофліом. гарне резюме може вже бути гарним портфоліом.
і гарне резюме це 80% успіху — коли у резюме чітко видно з чим кандидат працював, які задачі вирішував та які навички набув. а якшо ще є й репозиторій з якомось пет-проджектами чи темлейтами і це не соромно показати то це 100% успіху. я завжди перед співбесідою
каже шо сдет а виходить еникейшик :D ru.wiktionary.org/wiki/эникейщик
дякую за статтю, але дуже дуже дуже багато пунктів холіварні.
особливо вислови — сдет це єволюція автотестувальника. і далі шось по типу «сдет це майже розробник» тоді по логіці виходить шо єволюція сдета це повноцінний розробник ? )))) але це ж не так))
SDET має вміти самостійно пофіксити баг у додатку,
— а нащо тоді розробники? може тоді сдет ще й таймщиті буде апрувити, та таски створювати у джирі і вимоги прояснювати? ну и хай вже й девопсятину всю робить. а шо? він же сдет)))
Задача класичного автоматизатора тестування в Україні — це покриття мануальних тест-кейсів автоматичними тестами
— якшо у вас так то, вибачте, це діч повна. класичне мислення джуна яки тіки навчися писати файндбай і йде в автоматизацію.
Чим він простіший (тільки page objects на наслідуванні) тим, на жаль, менше можливостей і більша складність у підтримці.
— ага і потім на таких проектах виходить шо такі автоматизатори роблять офігенно гнучкий фреймворк , пилять його пів року а тестів у нього НОЛЬ. бо ну ми ж пилили КОР ФРЕЙМВОРК!!!111 шоб гнучкий і тд. і клиент тупо релізить такую команду бо з нею профіта нема. задача автоматизації — найменшими зусяллями зробити найбільший кавередж. усьо. шо занадто то не здраво. тести повинні перш за все велью приносити а не буди мегагнучкими.
ну і наостанньок —
Мене часто запитують про кількість тестів і мені цікаво, що дає ця метрика. Бо можна написати один е2е тест, який розріже весь додаток і буде мати велике value, а можна наплодити 100500 тестів, які будуть перевіряти, що елементи є на сторінці, або щось типу того.
— якшо у вас тест який перевіряе весь додаток один то вам також треба міняти стратегію тестування )))
і не треба ото тянути гугловських сдетів до нашого ринку. у тих гуглів інші вимоги до них і інша специфіка. у нас на ринку зовсім інший менталітет, підход у розробці та процесси тестування.
в нас шо сдет шо автомейшн однакові — набір скілів трішки відрізняється додатковими ачівками, проте ЦІЛЬ у них однакова (і це не написання якомога більше або якомога менше тестів). це створення солюшену для максимального кавереджу з мінімальними ефортами.
дякую :)
тільки вгору. можно трішки вширь, але уважно слідкувати за цим шоб не перебрати. :)
абсолютно вірно! треба ретельний контроль ззовні, і коли його немає, то як раз така помилка і може статися — як психологічний тиск авторитетних членів команди, як в принципі і інші потенціальні помилки шо описані в статті :)
тут думка до того — шо впровадження сторіпоінтів це не просто — тепер ми крокодилами міряємо наші ефорти — це доволі складний та не до всіх підходящий процес :)