Окей, мій косяк. Це я не взяв до уваги.
Але в рамках нашого діалогу, тоді зайняти вакантну позицію ще гірше виходить. Бо таким чином, людина яка могла б перевестись, не зможе туди потрапити.
Особисто я, не поїхав коли була можливість поїхати. Я не пливу через Тису і не розглядаю це як варіант. Я не «ухилянт», поки зворотне не доказано в суді. Я не доброволець, і я за це себе корю. В перші тижні вторгнення, я подав всі документи у ТРО в місці, неподалік від Макарова, куди вивіз сім’ю.
«Служба в армії? Дозвіл на зброю? Зброя є?» — Ні, — Чекайте на дзвінок.
От такий діалог в мене був.
Ні, армія для всіх. Як сказано в конституції: «... це обов’язок ВСІХ громадян України».
Але багато нюансів. Я не кажу що ухилятись від служби то ок.
Я не вважаю, що хтось хто пішов воювати — лох, а я такий крутий сіньор в білому пальто. Я рефлексую з цього приводу дуже сильно, я себе корю за те що я такий слабкодухий що не пішов добровольцем.
Але це інші питання.
Тут питання в тому, що МО хочуть отримати якісного спеціаліста за маленькі гроші.
Тут питання в тому, що солдати які заморились на передку — не отримають профіту від того якщо хтось піде у штаб робити ІТ справу.
Не демобілізують умовного штурмовика, якщо МО закриють штабну вакансію. А от наприклад, перевести заїбавшогося воїна з передку, на штабну позицію легко. Але наче тут не те пропонують.
Ну і на додаток, я знаю одного бійця, який шукає собі заміну на штабну не офіцерську позицію, бо він там вже «замахався» сидіти хоче ближче до «бойових».
Я встиг попрацювати на багато українських компаній. В тому числі при Мін’юсті, маю подяку за значний вклад у розвиток підприємства саме як ІТ спеціаліст(в тому числі безпекових питань). І трошки розумію про що кажу.
Також я проводив постійну підтримку безпекових питань у приватній компанії яка співпрацює з Прозорро. Тобто КСЗІ, ДССЗІ, сертифікати відповідності, то для мене не пусті слова.
Я також трошки знаю, що коїться зараз на схожих позиціях на штабних позиціях.
До чого я це?
Та треба розуміти, що навіть «почесна служба» в армії на штабі. Для справжніх воїнів, буде як пустий звук, коли тебе запитають: «а що ти робив під час війни?», — «Я захищав інформаційну інфраструктуру МО».
На штабі, ти не заробиш: ні убд, ні нагород, ні пільг, ні навіть поваги від тих хто був «під Кринками».
Я сподіваюсь ти не віриш «в цю формулу», що один приходить — інший уходить. Всі відкрито кажуть, що ніякої демобілізації не буде. Ні один командир, не буде відпускати здорового навченого воїна, замість зеленого «ухилянта».
Тобто тут або, до могили, або до інвалідності. А в штабі ще і погано, що поваги від справжніх військових нема, на пільги ти не заробиш, на життя не заробиш.
Ну і вимоги у «вакансіях» трошки не адекватні.
В російських пабліках теж люблять апелювати до США. Типу он у США було так.
Не треба порівнювати попередні війни, ця гібридна війна не 2 роки назад почалась.
І вона не схожа на інші.
Аще в Великобританії, Елизавета 2 — служила в армії. А в нас «Я нікому не должен кроме своих родителей». Тож ну абсолютно не порівнювальні речі.
І служба в армії, це не «почесний обов’язок», а репресія, чи не таким чином «журналістів цькують»? Чи не таким чином, погрожують людині «типу тебе на передок відпрвлять»?
Ні, це не виглядає як почесна служба.
Я не знаю, як тобі на це питання відповісти.
Ні, вони так не кажуть, але і не кажуть: «іди до нас, заміни нас».
Я би процитував одного з них, але з поваги до нього не зроблю цього.
Але дуже багато поганого саме в службі у штабі.
Все рівно для мене дикість ті гроші що платять військовим. За ризик життям
Питання не про те чи зміг я накопичити, чи є бажання ідти саме на ту позицію.
Треба зрозуміти, що на тій позиції рік за 10 іде. Тобто просадка по зарплатні в 12 разів, служба в армії така сама робота, не треба вестись на внутрішню пропаганду.
По безпеці: середньому аудит системи наразі коштує від 5 до 10к ує — це на український ринок.
Знаю, і не одного. В мене дуже багато знайомих військових. І шось вони мене цим питанням не дрочать, а от рандоми з інтернету чогось стартують з місця.
Шана тобі. Але ти воїне дуже мало кого бачив біля себе в Соледарі, в Ізюмі і т.д., не треба кидатись на людей. Бо це виглядає наче якщо спеціаліст працював в штабі, і ти його під Соледаром не бачив то він вже гімно.
Вам з такими законопроєктами, треба в росії жити, там все як ви любите: заборона всього, відповідальність за все, зарплатня нижче плінтуса, лопати довіряють.
Тут я не правий, да і аргумент мій так собі.
Так а нашо тоді ваще платить? Хай годують щоб не здох, і дозвіл на поклон ходити, що не в Кринках.
В мене в два рази вище зарплатня була 10 років назад і не в аутсорсі, а в приватній компанії українського виробника продуктів.
Стосовно відгуку тех.спеціаліста. То ресурс ДОУ — це якраз та сама лавка біля під’їзду.
Всі свої зауваження стосовно Деново я направляв прямо до менеджерів. Також ці зауваження передавав, коли мені дзвонили з дзвінками контролю якості.
Нажаль, Деново — це не Амазон. І це дуже зухвало, казати таке в інтерв’ю, тому і така реакція у суспільства. Картинка з реальністю не сходится.
Так, без питань.
1) Щоб керувати ресурсами використовується VMware Cloud Director. Щоб отримати доступ до веб-морди треба під’єднатись до VPN за допомогою «ІІТ Захист з~єднань-2. VPN-клієнт». Клієнт підвисає, не створює конект, вилітає з помилками. Ну і звичайно, це все працює тільки під Віндою. Тобто для створення ресурсів треба тримати окремо машинку(так це виглядає безпечно, але це все профанація)
2) Дозамовлення ресурсів, за часів моєї співпраці, було виключно через оформлення заявки в excel, де треба вказати кількість необхідних ресурсів, у накопичувальному стилі. Було 2 ядра, треба ще 2, вказуй 4. Це постійно викликало купу додаткових переговорів скільки чого потрібно. Нещодавно, пів року назад, вони додали якусь веб-морду, де можна дозамовити ресурси через їх техпідтримку. Але коли я сів це робити виявилось що вони щось там не доконфігурували і для моїх клієнтів ця функція була не доступна. А інструкція про це ні словом.
3) Клауд провайдер може і не відповідає за якість каналів, але це додаткова незручність в порівнянні із тим самим амазоном.
4) Що таке КСЗІ знайомі? Так от в них вимоги такі що отримати сертифікат відповідності, треба розміщувати ресурси в Україні. Щоб описати всі проблеми підходу КСЗІ не вистачить коментаря. Треба писати цілу статтю, що я звісно робити не хочу і не буду.
Без сертифіката відповідності співпрацювати із Прозоро — не можна.
Я розумію, що деякі речі вам як системному адміністратору, не зрозуміти, бо ви знаходитесь в іншій бульбашці відповідальностей.
Але коли питання розгортання додаткових віртуалок, це питання 10 хв, а не днів конфігурацій.
Коли вам треба скейлити ресурси по декілька разів на дню. Типу от зараз тобі потрібно 100 vCPU, а через годину треба 10 vCPU то вибачте Деново тут програє.
Плюсів від використання Деново, абсолютно нема. Це чисто регуляторне питання.
Відповіді на які КСЗІ та держава у вигляді Держспец звязку, — «що є предметом захисту?», так і не надали, це висить у повітрі.
Але 4 роки назад на зустрічі із Прозоро, я особисто сказав що 1 датацентр — це погано. І що повинна бути побудована геодецентралізована система, яка не буде вразлива до форсмажорів. Прозоро не зрозуміло про що я.
Але під час вторгнення «як зрозуміла».
От і ви, поки що не зрозуміли в чому проблема. А вона є.
Ага платити х4 цінник цілий рік за ресурси які потрібні рівно один день, чудово.
2024 рік на дворі, міняйте своє світосприйняття. Процес виділення ресурсів в Деново займає пару годин.
Процес збільшення і зменшення ресурсів в амазоні займає секунди.
Тут додати нічого. Є якісь аргументи? Прочитай статтю, я особисто працював з кожним ресурсом. І з Деново і з Парковим теж, особисто вичитував всі договори з обома, особисто дозамовляв ресурси. Я більше скажу, я навіть з Прозорро пропрацював ~6 років.
Тому в мене є деяка експертиза. Але небачу сенсу повторювати те що сказали інші коментатори. Все так і є.
І коли кажуть про безпеку забувають, що «безпека» — це не тільки про витік даних, але ще про їх доступність.
А ми всі знаємо куди в перші тижні вторгнення переносились данні? Підкажу, в Амазон.
Україна мекка «договорняків», а якщо ти особисто цього не бачиш то вибач.
«По суті, це аналог Amazon в Україні»
Да вони навіть до DigitalOcean/Linode/Hezner не дотягують. Боже чому, у всіх керівників українського бізнесу більшого за кіоск під домом, стільки гонору?
Я не правий і думав що ти ще один розумник, який сидячи в тилу «філософствує» на тему хто як повинен служити.
Прийми мої вибачення, ти зробив більше за мене і мені соромно що я не був поруч з тобою.