Зараз — не факт. З того, що сам помічав — деякі компанії двічі на місяць публікують одну і ту саму вакансію вже тривалий час. Дуже не вірю, що за умовні
Це дуже залежить. Але як показує практика, якщо менеджер не технічний, то все досить погано. Якщо людина раніше писала код, то значно простіше працювати. Особистий досвід, я розумію, що не всюди так.
Плюс, стаття трохи про інше. А більшість (і мене також) саме зацікавило обговорити codeless-рішення
Про ROI — згоден.
Про codeless рішення з того, що сам бачив/приймав участь, це 3/3 відмови. Тобто 100% негативного досвіду.
Просто цікаво: шоб шо? Особливо, якщо знати, що частина спільноти вже спробувала codeless рішення на великих проектах і відмовилась від них
За все хороше, проти всього поганого
На прикладі TestIM — там є фіча shared steps, яка дозволяє використовувати спільні кроки у різних тестах. Якщо зміна коду вплинула лише на один з кроків з shared steps, то можна вважати, що пощастило. Але на практиці таке щастячко бувало дуже рідко і доводилось ці умовні 100+ тестів правити ручками, хоча у коді для цього було б достатньо змінити декілька умовних локаторів.
Codeless, low-code або no-code підходи обіцяють значно спростити автоматизацію тестування без необхідності знань програмування. Та попри весь гайп, існує дуже мало детальної інформації про реальні проєкти.
Обіцяють, а потім виявляється, що на підтримку таких тестів потрібно значно більше часу і ресурсів. Півроку тому мігрували UI-тести з no-code платформи у код (Java + Playwright) і значно полегшили собі життя.
Плюс невпевнений, що ось ці всі no-code/low-code платформи будуть корисними для складних проектів (наприклад, у нас для e2e-тестів автоматично підіймається ec2 інстанс, конфіжиться k8s + docker)
Ура-патріотичним українцям ось це все не цікаво
В деяких компаніях цього може бути недостатньо
Круто, що ти такий про активний. Але реальна робота — це не тільки про писати код, це і багато інших активностей, де не стільки знання дають результат, скільки життєвий досвід. У будь-якому випадку бажаю продовжувати залишатись сфокусованим на своїх цілях і все у тебе буде добре.
Дзвінків реально багато стало. Ще раз на місяць стабільно телефонують мутні чуваки, просять задонатити на ЗСУ, бо ти ж ФОП, або просто підтримати діяльність чергового фонду.
Не бачу, якщо наказ — це свідомо втекти, залишивши громадян без захисту. Тобто держава у вигляді ЗСУ, поліції і інших не виконала свій конституційний обовʼязок перед громадянами півдня. Жодних маніпуляцій, суто факти, які ви, ура-патріотичні чуваки, які женуть на смерть кожного, дуже не люблять.
Тільки щури втекли з країни
Чи можна вважати щурами воїнів ЗСУ, поліцію і ТЦК, які втекли (у прямому сенсі виїхали з міста зранку 24 лютого) з півдня у 2022 до того, як туди зайшла русня? Залишивши нас один на один з окупантом. Риторичне питання насправді.
Схожа ситуація. ФОП був зареєстрований у місці, яке окуповане. Десь рік тому змінив адресу реєстрації ФОПа на Київ, щоб не виникало питань. Без жодних проблем.
Лайф кодінг — прикольно, якщо завдання більш менш повʼязано з реальними робочими задачами. Якщо це булшіт з Літкоду, то таке ж дно, як і тестові завдання
Це така ж робота. Там не вийде прийти, написати у профілі, що ти senior, і очікувати на легкі гроші. Я б очікував на
Ти впевнений, що хочеш жити у такій країні? Риторичне питання насправді
Які вважають, що воювати мають всі і вмирати мають всі. Дякую, але цим людям такі рішення довіряти не можна.
Щоб потім писати яскраві заголовки: «Компанія ХХХ відкрила 500000 тисяч вакансій в Україні під час війни», як один з варіантів