Які вимоги ставлять геймдев-компанії щодо мови і як перевіряють рівень кандидатів? Чи треба письмові навички, якщо ви займаєтеся артом або програмуванням? І чи можуть компанії відмовити компетентному фахівцю, якщо англійська не дотягує? Ми запитали про це ігрові компанії, які працюють в Україні. Ось що вони відповіли.
Студія Daedalic перепросила за прикрий реліз The Lord of the Rings: Gollum, який збирає найгірші оцінки. Під твітом гравці збирають колекцію з такими заявами-вибаченнями, а інші розробники висловлюють солідарність.
Свіженькі релізи та анонси українських локалізацій, насичена (чи ні?) презентація PlayStation, список паблішерів для інді-розробників та багато знижок на ігри. За тиждень в українському і світовому геймдеві було чимало новин — зібрали їх усі у зручному дайджесті!
Він дозволяє запускати мобільні ігри на ПК і зберігати прогрес між кількома платформами. Зараз Google Play Games для ПК у бета-версії, яку днями розгорнули для 40 європейських країн, включно з Україною.
Це німецько-фінсько-українська гра про оператора дронів, а частина прибутку з неї піде на «Повернись живим» та «Армію дронів». Сьогодні гра вийшла в ранньому доступі в Steam, а гурт «Антитіла» випустив кліп на головний саундтрек проєкту.
25 травня виходить гра The Lord of the Rings: Gollum — пригодницький екшн у всесвіті «Володаря Перснів», зосереджений на історії Ґолума. Розробники пообіцяли епічні пригоди, багато стелсу і дотримання книжкового канону. Чи вдалося їм це і чи варто взагалі грати в «Ґолума», розповідаємо в огляді.
Компанія розробляє інструмент Blizzard Diffusion, повідомляє NY Times. Він має генерувати концепт-арти ігрового середовища, одягу та персонажів для ігор компанії. Окрім того, у компанії розглядають використання AI для процедурного левел-дизайну, клонування голосу, написання коду гри та боротьби з токсичністю.
Це гра про військову авіацію XX століття, створена київською студією Wargaming. Роботу над перекладом розпочали ще минулого року, а зараз локалізацію додали у World of Warplanes зі свіжим оновленням.
Це пригодницький 2D-екшн у сетингу дизельпанку і шумеро-аккадської міфології. Гра має українську локалізацію і минулого року стала переможцем на конкурсі Indie Cup Ukraine 22 у номінації «Вибір критиків».
Про навички 3D Artist у першу чергу свідчить портфоліо — однак компанії все ж проводять технічні співбесіди, де запитують кандидатів про hard skills. Тож наводимо список запитань, які стануть в пригоді спеціалістам з 3D-арту, які шукають роботу та наймають фахівців у команду.
Цей проєкт був створений за допомогою Unreal Engine, ChatGPT та нового інструменту Google Photorealistic 3D Tiles. Це платформа з 3D-візуалізаціями реальних міст у 49 країнах (й Україна у списку теж є).
Greedventory — це іронічна піксельна RPG з піксельартовою стилістикою. Гру створила харківська інді-студія BlackTowerBasement, а видавцем стала литовська Nordcurrent. Розробники кажуть, що Greedventory має хардокрний гемплей, злий гумор, динамічну бойову систему, а ще — українську локалізацію.
Як безпечніше використовувати ChatGPT чи Midjourney для створення ігор? В яких матеріалах не варто застосувати AI, якщо ви плануєте заробляти на грі? І чому треба бути обережнішими зі своїми запитами? Переказуємо лекцію юриста CDPR на конференції Digital Dragons 2023.
Українська гра Metro: Last Light Complete Edition буде безкоштовною у Steam протягом 18-25 травня. В такий спосіб команда 4A Games відзначає 10-річчя проєкту.
Це онлайн-програма для художників і розробників, які хочуть створювати ігри. Українці, які втратили роботу, можуть взяти участь в ній безкоштовно. Серед менторів курсу — фахівці з Unity, Guerrilla, Netflix Games, Gameloft та інших компаній.
Платформа Google Arts & Culture, яка збирає цифрові архіви світового мистецтва, запустила серію ігор, створених за допомогою AI. Серед них є браузерна гра Odd One Out, де гравці мають відрізнити зображення, згенеровані штучним інтелектом, від реальних творів мистецтва.
Серед оновлень — фреймворк для процедурного генерування вмісту і заповнення великих ігрових світів, зразковий проєкт ML Deformer для реалістичних рухів персонажів та нові налаштування для візуалізації поверхонь.
У 2022-му платформа зібрала понад $20 мільйонів завдяки благодійній добірці ігор Stand With Ukraine. У цьому бандлі були Metro Exodus, This War of Mine, Max Payne 3 та багато інших проєктів. Кошти пішли на купівлю аптечок, турникетів, медичного обладнання, їжі та води, юридичну та психологічну допомогу українцям.
В Unity оновили універсальну 3D-сцену з палацом Спонца, щоб вона відповідала сучасним стандартами візуалізації і була сумісна з PBR-рендерингом. Її вже можна завантажити з GitHub.
Німецько-фінсько-українська гра про війну вийде 25 травня у дочасному доступі в Steam. Частину прибутку розробники перекажуть українським ініціативам: «Повернись живим» та «Армії дронів».