Тобто по-вашому в ЗСУ всі "економічно неактивні"? Повторюсь - заспокоюйте себе далі. Мені похрін ще з 2014. Нам своє робити.
Почитав коментарі. Не хочу образити нікого, і одразу прошу пробачити за грубість. Але... "Я не буду воювати, бо підтримую економіку" це добре, але в умовах війни вся економіка має працювати на армію. Блін ... Хтось пише "відвідувати кафе" підтримуючи економіку... Ви ї...ся? До сраки буде ваша економіка, якщо країни не буде. Зараз задача вистояти. Для цього потрібні люди, в тому числі. Дохера ви допоможете заплативши за два десятка піц. Я розумію людей, які ї...шать на роботі, скуплять необхідне, залишаючи собі просто на прожиток. До них питань взагалі немає. Але коли "ФОП на мінімалках" каже що він капець підтримує економіку платячи податки як і до війни, то хочеться сказати "заспокоюй далі себе". Бо людина з меншою "білою" ЗП платить податків не менше, то чого не "побронювати" їх? DDOSити сайти зашибісь, але кому вони всрались, якщо міста херячать бомбами по 500 кг? Повірте, толковий токар чи фрезерувальник, чи зварник наразі в рази буде кориснішим ніж супер пупер сіньйор. Я не запаречую, що ІТ компанії перераховують чималенькі суми на армію. Але якщо ви отримуєте 3-4 тис. баксів і не перераховуєте як мінімум "косарь" з них на армію, то не триндіть, що ви ї...шите на перемогу. "Плачу податки", то о самозаспокоєння. Я згоден, що не у всіх стане характеру йти до війська, але не обманюйте себе. Боятися не соромно, соромно брехати.
П.С. Якщо що, то "був" в 2014 і цього разу в військоматі я був ще 23 числа через годину після дзвінка.
Не брешіть собі.
Все буде Україна.
В буремному 2014 це був один виїзд на полігон «бетером», «учєбка» дійсно була до місяця, але навідником мене поставили незадовго до виїзду в АТО. Наступна стрільба була вже бойовою. Не знаю що там в 2015 — 2016 було, в 14 було так. Ймовірність «замєсу» не залежить від цивільної спеціальності, частіше за все. Стати крутим спецом дійсно треба багато часу, але навіть з мінімальною підготовкою можна виконувати бойові задачі. Тут більше залежить від здатності не запанікували ніж від відпрацювання «в суху». Головне пережити перший контакт, перший обстріл.
Керують відділеннями сержанти, офіцери керують взводом, ротою і далі.
Пардон, що грубо, але якщо в самого яєць не вистачає, то не варто наганяти паніку на того, в кого вони є. Я в 2014 теж був дуже далеким від всього військового. Нічого, навчився, навчили не тільки з АК поратися, а й сісти за кулемети в башту БТР. Так рік і провоював, і хлопцям наче не було соромно за мене, а ротний за місяць до «дємбєлюю» якось спитав «і де
подівся той хлопчина „прастітє, пожалуйста“ в окулярах?» коли трішки грубуватий через мат поговорив з ним стосовно підвозу БК. Зараз знову в строю.
Молодці хлопці!
Мені би дуже хотілось, щоб написали статті про Любу Шипович та спільноту Veteranius (більшість зараз в ЗСУ і ТРО), про IT Bro.
а нафіга вам зброя, якщо не збираєтесь її застосувати?
Тепер пропуск до України голова лукашенка в правій руці, а путлєра в лівій. Без образ, але інакше ідіть ви на хрін «брати»
А в нас не повномасштабна зараз? Ти чиїх будеш?
ну, то есть лучше бы Чикатилло и ему подобные жили?
Отак приблизно і аргументують справжні адепти совка. А чому не сказати «А краще б Стус, Куліш, Курбас жили?» Чому одразу не спитати так? Може скучили, коли по нормальні цукерки чи одяг треба було їхати як мінімум до Києва, а краще до Москви? Чи скучили за однаковими «дубовими» черевиками? Я ходив в таких в молодших класах, застав трохи сесесеру.
Прошу підтвердити акаунт, прив’язано все що прив’язується )))
Цікаво, дякую ) у нас в Україні, мабуть, десь
Як для країни яка воює ми аж занадто толерантні, схоже... Така вже в нас добра українська душа. Сам не виключення: говорить до мене людина російсько — біс з нею, але я чекаю, що коли я говорю українською, то мені не будуть говорити «что? повтори по-русски». Стосовно мови міжнародного спілкування, то вона зараз одна — англійська, решта все від лукавого. Хотів би я подивитись чи довго протрималась би компанія в умовному Лісабоні наймаючи португальця і вимагаючи від нього говорити французькою чи в умовному Будапешті наймаючт угорця вимагати говорити німецькою.
Скиньте пароль до gnome-кeyring (воно ж «зв’язка ключів») на пустий, тоді пароль в системному віконці не вискакуватиме )) а автозапуск прибирається в самому скайпі.
Зараз KDE по споживанню пам’яті десь на рівні Cinnamon та Mate, це Гном почав жерти як не в себе (мабуть вінду наздогнати хоче, хоча у вінди за останні півтора — два роки з цим набагато справи покращились). Так що на досить середнячковому обладнанні (а но теперішнім міркам його назвати слабким варто) Kubuntu буде працювати досить непогано. Світ міняється і KDE втратив звання ненажери, зараз цю естафету підхопив Гном ))))
П.С. А ще подивіться який дистрибутив буде найкраще дружити з вашим залізом, бо в кожному дистрибутиві може бути свій набір драйверів та кожен дистр збирає для себе ядро зі своїми нюансами.В OpenSUSE KDE, наприклад, мій Rizen 2500U з вбудованою графікою не дуже хотів дружити з драйвером amdgpu та віконним менеджером Kwin, що вилилось в рандомні фрізи графічної системи.
Все залежить від того, яка мета встановлення. Якщо вивчити лінукс то все залежить від глибини бажаного занурення (тут від Генту та Арч якщо глибоко і щось простіше якщо не дуже). Якщо просто щоб працювало як настільна система, то мабуть таки щось із сімейства Ubuntu. Менше мороки буде з пошуком необхідних пакетів (наприклад для багатьох прог є deb пакети, а rpm немає). А вибір конкретного дистрибутиву залежить від того який DE більше подобається (Якщо Cinnamon, то це буде Mint, якщо KDE, то KDE Neon або Kubuntu, якщо гном то класична Убунту). Різниця буде лише в зручності налаштувань робочого стола. Консоль та решта компонентів системи будуть однаковими.
Сам починав з Mint, потім якийсь час сидів на Ubuntu, були і Fedora, Manjaro та останнім часом OpenSUSE, на слабких машинах ставив Lubuntu, а на зовсім слабкому залізі Puppy Linux, колись навіть пробував FreeBSD використовувати як настільну систему )))
Зараз знову використовую Mint, бо воно просто працює та хороша інтеграція Flatpak (Snap пакети мені не подобаються, але то вже особисті вподобання).
Резюмуючи: якщо потрібна настільна система яка просто працюватиме і потребує найменше додаткових налаштувань, то моя порада — Мінт. А взагалі ніхто не заважає поставити по черзі кілька систем і поюзати їх по кілька днів щоб визначитись зі «своєю» , або виділити по 20 −25 гіг і поставит одразу декілька )))) Я свого часу так і зробив тримаючи вінду як резервну систему.
А як на мене, то вінда покращується. Зрозуміло, що «десятка» важча за «сімку» та більш ранні версії, але ж і Ubuntu, OpenSUSE, Fedora etc не стають легшими. На 512 мегабайтах RAM вже хіба що Lubuntu 18.04 працюватиме або щось на легких віконних менеджерах без повноцінного DE. Звичайно на лінуксі все працює швидше (тому й тримаю дуалбутом обидві ОС на ноуті), але говорити що «вінда вже не та», як на мене, надто поверхнево. Вінда зараз «вміє» купу того, для чого на сімку чи ХР треба було б купу тодаткового ПЗ ставити
Чесно кажучи, ліньки перечитуати всі коментарі. Зупинюсь на ключовому, звертаючись до тих, хто буде волати «ніззя айті в армію, мєня там снайпер убьйот» (цитую одного з наближених до президента).
Як людина яка воює вже 13 місяців, скажу:
1) «Економічне чудо» айтівці створять тоді, коли не шукатиме як би поменше податків заплатити (ФОПи і т.д.), хлопці, не брешіть самі собі, не перебільшуйте свою важливість для економіки держави. Чи готові ви до податкового навантаження 25 — 30 % замість 5 — 10 % ???
2) Повірте, якщо не буде кому засіяти поля, срака буде набагато менша ніж від мобілізацій ІТ. А в селах «вигребли» чоловіків вже непогано так...
3) Якщо «кожен буде думати, що він не кожен», то може на... та Україна нам? Чи ми патріоти «чужими руками». Скажу чесно, страшно всім, і після року на «нулях» теж. Але одні зціпивши зуби роблять, а інші шукають відмазки.
4) На «воювати в родахт військ де буде найбільша користь» скажу — я в далекому минулому медпреставник, крайні кілька років вчитель інформатики і недоайтішник (так і не встиг до повномасштабного влитися в ваші ряди), на яку посаду мені треба було б? Зараз я здебільшого кулементник. Лише в кіберпросторі війну не виграєш, операторами дронів теж не всі будуть. Без піхоти, мінометки, арти толку буде з фоток з дронів і обвалених кацапських сайтів.
Може комусь буде дуже різати очі, але скажу ще раз — НЕ БРЕШІТЬ САМІ СОБІ.
Вибачте що трішки сумбурно і грубо, але я за...ся бути тактовним, я за...ся як і тисячі інших в загальному. Але ротації нам не світять, відпустки щось що сприймається як дар божий і чудо доки хтось «підтримую економікі улюбленої кав`ярні».
Не хочете воювати руками, воюйте «копійкою», але не говоріть що ви це робите, якщо ви платите податки як і до війни. Я до війни теж їх платив, а зараз вгризаюсь в землю Донбасу.
P.S. Колись такі довбонуті як я закінчаться (втрати 200 та 300 майже в кожній бригаді чималенькі), що ви робитимете тоді? Вчіться воюювати не лише язиком та клавою доки ми вам даємо на це час. Ця війна сама по собі не закінчиться.
Вибачте, що грубо.