Тільки от може і курси на бугалтерію чи програміста це ок, а от курсів на психолога не буває. За таке треба по нормальному бити по пальцях. Перші два не працюють з здоров’ям людини, останній завжди в тій чи іншій мірі працює хоч і не медик, але дуже близько до медичної сфери і завжди повинен мати відповідну підготовку та освіту.
Якщо мова не про прикордонний стан і не про супровід клінічного психолога та патопсихологічну діагностику, а він в нормальній психіатрії є завжди. Однак в роботі з субдепресією чи рядом інших розладів працюють і психологи. Всі троє працюють в межах своєї компетенції в одній сфері завжди кожен з своїми аспектами і різним завданнями та межами діяльності в тому числі всі троє в тій чи іншій мірі працюють з психічними розладами (в тому числі з клінічною деперсією).
Ви не праві з 2022 року МОЗ офіційно ввела посаду фахівців з вищою НЕ медичною освітою в сфері охорони здоров’я, а саме клінічний психолог та психотерапевт. Згідно наказу якщо психолог перебуває офіційно на посаді клінічного психолога він має на протязі 3 місяців пройти спеціалізований курс підвищення кваліфікації на базі своєї психологічної освіти, а якщо має ступінь магістра але хоче працювати на позиції клінічного психолога то 6 місяців. Після проходження курсу підвищення кваліфікації психолог має право пройти піврічний курс в напрямку спеціалізації психотерапія та отримати відповідний фах психотерапевиа. Та і загалом в усьому цивілізованому світі психотерапевт це або психолог або лікар психіатр (і деякі медичні фахівці з інших сфер) але точно не хто попало як в Україні. Так як психотерапія знаходиться на стику медицини та психології. Проблема України в тому що досі не прийнято законодавство про відповідальність за видавання себе за психотерапевта та надання психотерапевтичних чи психологічних послуг без відповідної освіти, а також ліцензування для самих психологів/психотерапевтів. А «лікар -психотерапевт» це спадок совка, де повноцінного надання психологічної допомоги м’яко кажучи не було. Ніде більше в світі такого абсурду не існує. До слова в психолога НЕ гуманітарна освіта, а соціально поведінкова та він є частиною фахівців в сфері охорони психічного здоров’я, і як і психіатр працює в тому числі з людьми які мають психічні розлади наприклад розлади адаптації психіки чи порушення аутистичного спектру. Просто в Україні низька якість обізнаності населення про сферу діяльності психолога та висока стигматизація часто не розуміння важливості його роботи. Повірте якщо б це було так мало значимо ніхто б не звертав увагу постійно що обов’язкова освіта психолога тільки вища(ніяких курсів), без вийнятків, для приватної практики чи роботи в реабілітаційному центрі, лікарні обов’язковий ще й ступінь магістра (загалом 5,5 років + 0,5 спеціалізації = 6 років, а якщо в психотерапію то ще 3,5 ~4,5 та окремий курс консультування 1 рік).
Вводив. Сьогодні. Поповнив рахунок телефону на додаткові 40 грн за допомогою мобільного інтернету та коштів на залишку в розмірі ( 175грн), бо було вимкнення світла, на рахунку було вказано 200 — скинув повідомлення «зверніть увагу не достатньо коштів на рахунку», знову перевірив рахунок 200 і так тричі. Заледве додзвонитися до кантори шахраїв з водафону. Оператор хамськи почав мені розказувати що це 15 грн зареєстровано на інтернет бо в мене мобільний трафік включено, кончене, я не заходив нікуди, каже «а якщо б вам повідомлення в телеграмі наприклад прийшло», ага повідомлення розміром в 200 MB, за які ці 15 грн і знімають по денному тарифу, виходить пару kb а решта за повітря. І це при тому що я вже і так оплатив мобільний інтернет за
Цікаво яким ж чином можна стати реальним психотерапевтом без вищої психологічної(ступеня магістра) або медичної освіти. В нас багато шкіл які мають дотримуватись і дотримуються міжнародних актів про надання психотерапевтичної освіти та вимог до базової вищої освіти і зазвичай просто не допускають до навчання людей без відповідної підготовки, так як психотерапія це не медикаментозний напрям лікування в своєму специфічному напрямку роботи, а не базове введення в нейробіологію, психіатрію, патопсихологію та інші фундаментальні знання в напрямку психічного здоров’я людини та анатомії, роботи цнс. Дуже великі запитання до «школи» психотерапії яка надає «сертифікацію» людям без фахової базової освіти. Україна однозначно потребує ліцензування психологічної та психотерапевтичної практики та адміністративної і кримінальної відповідальності для таких установ і «психотерапевтів»... немає слів..