«Я хочу мати всьо — i всьо на шару»
український айтішник
З/И/
Ви подуріли? А дороги за що ремонтувати? Зарплатню лікарям та вчителям платити?
Зважаючи на історію ваших постів, це трошка некоректний докір. Звичайно можна знати всього по троху — але деякі сторони почнуть і будуть переважати.
На галерах — люди можуть міняти клауд в залежності від проекту, це цілком можливо. Але поглиблені знаня навіть в такому варіанті — це на рівні фантастики, ІМХО.
В контексті того виступу «три клода» це була вимога до Senior позиції. Але такі люди бувають (проекти міняються і людина розширює свої знання) — єдине що, як на мене це рідкість і для Lead’ів, не кажучи про Senior’ські позиції.
Я прийшов з стеком клаудних технологій на позицію людини що працює з AWS, на співбесіді виявилось що їм потбрібен білд інженер з знанням шефа і все буде on-premise. Коли почалась співбесіда, я звернув увагу на це — але мого співрозмовника то мало хвилювало, я розслабився і просто розказував що знаю. Пізніше до нас приєднався ще один інтервюєр і вже він по мому стеку задавав питання, що він робив на тому інтервю я хз, але його фідбек про мене як спеціаліста — був цікавий. Позиція сама по собі, мені була мало цікава без клауда.
ну мені перезвонили. фідбека не дали, але перезвонили.
Років десять тому я звів спеціалізацію до одної CMS — я знав її вздовж та впоперек. Але за 10 років вона трошка набридла... Я витратив свій час і почав практикувати ще кілька мов, змінив спеціалізацію з розробника на операції. Вивчив (але маю визнати не дотягуючи до рівня інтермідіейт) нової специфіки — але розумію що людям таки для аутсорса потрібні ті хто знає їх стек (ну все як в писали). Що далі? Звужую те що знаю, наразі, до інтермідіейта (лише CI — Jenkins, деплой Kubernetes, serverless AWS lambda та кублесс Kubeless). І я не сиджу в зоні комфорту — це аж ніяк... Чи знайду я нову роботу, як девопс з таким стеком? Ну, час покаже. Вакансії на цікаві місця, де можна розвиватись — вони не тільки в Україні є.
З.И.
я два тижня тому проходив інтервю в одній компанії, після чого надибав відео людини (head of devops) що мене інтервювавла — про те — що сенйорний девопс має знати як мінімум 3 клодних оточення (саме «клодних» — він так клауд/cloud вимовляє). Я досі, не маю фідбека з того інтервю — але знати 3 клауда (на пристойному рівні це треба паралельно на вісх трьох клаудах працювати — що є нонсенсом дл я 99% devops’ів (ну хіба вам пофігу на свій work/life balance)) — анріал. З іншої строни я трошка попрацював з AWS на пристойном рівні і пройшов ще курс з CGP (overview), але я наврядчи можу стверджувати що ЗНАЮ 2 клауда, ба навіть 1. Вимоги, кароче, у людей різні — і залежать. не тільки від замовника аутсорса, але і від тараканів в їх головах.
Відгуки тих хто придбав будуть? Варто брати?
34″ dell + gtx 970’а — політ нормальний.
Екран ділю на 3 секції (браузер + редактор x2)
ось це знадобиться щоб зручно виділяти місце для додатків — mizage.com/divvy (мак та вінда)
я в devops прийшов зі сторони dev і не так давно. ось що я наприклад встиг зробити з тими мовами — на python я інколи автоматизую речі, інколи на bash’і, ще Python a це використав коли наводив порядок у serverless інфрастктурі на проекті. На Groovy накидав був класс який би мені дозволив зберігати конфігурацію дял деплою на різні енви, але чесно не запустилось. Там якась внутрішня фігня з тим як працюють інклуди в пайплайнах (ну по суті різниця між скриптованими та декларативними пайплайнами). Ruby трошка використовував коли робив більш динамічними машини дял vagrant’у. node.js переписуав і узагальнював код який би допомогав при міграції еластіксерча (лямбда на node.js перекидувала події в ріні ендпоінти еластіка) + лямбди + трошка ci/cd описаного девами при генерації доп пакету. Go я вчу для себе в надії перейти в команду що займатиметься суто кубером. Більшість цих задач не потребують знання програмування ан рівні «а нука давай розкажи про метакласи в пітоні» або про «gc в java»... але не мішає.
Якщо дуже цікаво ось завдання з лаб і посто фігня білядевопсова, якою я страждаю час від часу
github.com/butuzov/DevOps-Journey
отакий я джун
з/и/
powershell це кльово але хай цим замаються люди на ажурі/вінді, мене поки бог милував.
Go — ви будете з k8s або mesos застосовувати, якщо таски будуть потребувати.
Python — та хщ — я його всюди щастосовати.
JS — це в основному білд тулзи для CI/CD
дивлячись що на таска знадобиться, лишнім не буде нічого. але тут є момент — глубина знань. я не можу GO без словника, але розумію екосистему. пітон і розумію екосистему і можу без словника. js без словника але не розумію екосистему ( тому доводиться шукати що замодулі юзаються і дивитись доки).
про Groovy та Java хай аксакали розкажуть. але груві теж треба.
варіанти:
— візьміть інстанс що гарантуватиме більше iops.
— шаманьте над базою — розностьте на майстри/слейви
— дивіться по кейсу (зщ, може у вас аплікуха сильно прикольна і її треба змінювати)
я не топовий девопс на амазоні.
Настав цей момент. Я нарешті побачив Руслана вживу (ну як вживу, на фото)!
Руслан — привіт!
Зазвичай якщо ви вже на місці — вас починають шукати місцеві HR. Далі то вже від інтервю залежить.
serverless і не треба думати це гучно сказано, а фо факту треба буде враховувати архітектуру клауда і що він може надавати і що ні.
Є в кого посилання на вебку?
trie
Не розумію — як привильну апку задизайнити так вам архітектор потрібен, а як апка падає при 100 чуваках онлайн так девопс який налаштував вам ci/cd винний. ОК.
Роману Ф привіт (ну це якщо він ще в темі).