Не зрозумів про це. Галера ні з чого не живе в Україні. Її кошти знаходяться за кордоном, куди їй сплачують клієнти.
Якщо, говорити чесно ті навіть за себе не платять ніколи за них платить роботодавець.
Не зовсім правильно. Буває по-різному.
Зачасту домовленість відбувається на суму «gross», з якої працівник має сплачувати податки самостійно (або навіть роботодавеьц допоможе, якщо є організовано такі бухшалтерські послуги). Така модель більш вигідна роботодавцю, бо вони застраховані певною мірою від зростання податків — їх не турбує, якщо податок раптом зросте, бо все одно його сплачує працівник.
Є інша модель — коли встановлюється ставка «net», при якій працівник отримує фіксовану суму «чистими» на руки, а роботодавець бере податковий тягар на себе. З мого власного досвіду, роботодавці раніше (умовно десь до 2015 плюс-мінус року) охоче йшли на такий варіант, бо податки по суті не мінялися. Але оскільки чим далі, тим частіше почала звучати ця тема, то роботодавці почали масово відмовлятися від такої схеми і переходити на «gross».
Я в ІТ з
Гарантій нема ніде, на жаль. Таке от воно, життя земне.
Ta що ж відразу «незаконними способами»... А чому ігноруються ті, хто має право цілком законно і вільно перетинати кордон в обидва боки необмежену кількість разів? Так, їх менше, але вони існують.
Ні, я ще раз наголошую — українська галера ніяк не працюватиме з «натовпом безробітних». Між ними не буде встановлено жодного юридично значимого зв’язку. І хто що може пред’явити?
Дорогу осилит идущий... ©
Шо ж ви оце палите контору)) а раптом товариш Гетманцев читає зараз це
Все так. Просто, на жаль, констатую факт, що чим далі, тим важче це зробити. У період осінь
Аргумент невалідний. Працівник, як громадянин України, будучи в Україні, з точки зору українських органів ніде не працює, вважай, безробітний. Існує лише контракт між ним та іноземним представництвом компанії (у штатах чи країні ЄС), і кошти надходять на закордонний рахунок. До чого тут українська податкова? Можливо, ви натякаєте на CRS? То теж не катастрофа.
Якщо мова конкретно про мене, то я вже давненько за кордоном. Але я маю на увазі гіпотетичного середньостатистичного українського розробника, який постав перед таким вибором і перебуває загнаним у глухий кут.
А що їй заважає погодитися?
Звалити за кордон «хоть тушкой, хоть чучелом»
То як варіант, будуть переходити на прямі контракти з іноземними компаніями. Причому, навіть є такий варіант, що можна буде переходити на прямий контракт з власною галєрою, але її головним офісом у штатах чи Європі, оминаючи необхідність вести будь-який бізнес з українським представництвом.
Дозвольте з вами не погодитися. Ви занадто категоричний. Не бачу жодного проблемного моменту у тому, щоб отримувати оплату на український ФОП (байдуже, гривневий чи валютний) і скирдувати бабло, будучи у Європі. Ми уже 2+ роки тут і роблю саме так, політ нормальний, так досить зручно жити. Отримуючи умовних $6-7к на місяць, платиш чесних 5% і в ус не дуєш, хто мені що скаже?
Я теж так думав раніше. Але кажуть, що за це може рано чи пізно «прилетіти», бо це обман (fraud).
Вчитель так само може переплисти Тису при бажанні. Чи в чому він принципово різниться від айтішника, руки-ноги має? Мова про те, що з роботою за кордоном буде сутужно? Так це вже вибачайте, хто на що вчився, це вже за рамками цього порівняння. Повністю підтримую Сергія Тищенка (Embedded Software Engineer), це вже не має жодного значення, скільки податків ви платили протягом свого життя до війни, результат зараз є однаковим для всіх, в контексті того, як держава відноситься до своїх громадян. Єдине, що айтішники в більшості своїй мобільніші та мають фінансові подушки, які дозволяють з легкістю обійти ці тимчасові невдачі і уникнути бусифікації (або відкупитися і причаїтися десь, або взагалі зригнути за кордон).
Думаю, що люди в переважній більшості не бажають настільки відкрито висловлюватися, а то гіпотетично раптом щось прилетить з часом «в атвєточку». А то перерахована публіка непроста і легко ображається на такі вислови, та й може дістатися до авторів, при бажанні.
ІТ спільнота сподівалася, що вони «свої» у своїй рідній країні, якій роблять велику користь, бо заводять значну частину експортної валютної виручки, а також підтримують економіку завдяки високій купівельні спроможності, «крутячи» тисячі великих та малих бізнесів. А воно он як, виявилося, що ми «чужі» і в коментарях вже проскакують думки, що «дешевше уже через Тису, ніж оце все».
после запрета ФОП будет Нкратное понижение зарплат. Максимальный потолок будет 1500, максимум 2т. $
З якого дива? Чому раптом галєр переклинить і вони понизять зарплати в рази?
Якщо би вони таке хотіли зробити, то уже би це зробили давно, вони і на ФОП моделі могли бі гіпотетично це зробити, і ІТ спільнота не змогла би нічого вдіяти у відповідь. Але ні, зарплати у ІТ лише росли, принаймні останніх 20 років.
Це теж не зрозумів. За що штраф відразу? :) Кошти легально надійшли на рахунок. Податкова тої країни, де той рахунок знаходиться, не має ніяких претензій до цього, та й податки сплачені. А щодо рахунків в Україні — теж нема причин блокувань, бо руху немає, людина безробітна. За що штраф раптом?