G5 — російська контра із російським керівництвом, яке намагається приховати від своїх російських співробітників правду про війну Росії проти України.
Компанія явно підпадає під санкції і не схоже, що зможе вигрести із війни. Краще не зв’язуватись із цими рашистами, щоб потім не пожалкувати.
Sofia Eyman, Head of Business цієї агенції запропонувала мені вакансію на Джині.
Я пошукав інформацію про цю агенцію і побачив, що вони працюють по всьому регіону СНД. Я запитав у Софії, в яких саме країнах СНД вони працюють. На що отримав відповідь, що вона української не розуміє. Нагадую, компанія і на сайті, і в ДОУ позиціонує себе як українська.
Добре, я переписав англійською, в яких саме країнах СНД вони працюють. Софія відповіла, що в усіх країнах СНД, де знайдуть кандидатів їх українські співробітник. Я перепитав конкретніше, чи працюють вони в Росії та Беларусі, на що відповіді не отримав, а отримав «кандидат не підходить на позицію».
Цікаво. З таким відвертим хамством стикаєшся не часто, тому я вирішив трошки детальніше дослідити, що ж це за агенція така.
1. Офіційний сайт «компанії», який вказується не тільки в Україні, а й на закордоних ресурсах, в профілі ЛінкедІн, та в інших місцях — www.moveup.com.ua. На сайті із контактів та інформації про «компанію» зазначено тільки адресу київського офісу і все. Ані офіційної назви компанії, ані якихось формальних даних про ней, як то податковий номер, — не зазначено. Це — порушення «Закону про підприємництво».10-доларовий темплейт, наповнений школяром.
2. Офіційний сайт компанії підтримує англійську та російську мови. Українського варіанту, який взагалі має бути по замовчуванню, — немає взагалі. Це — грубе порушення «Закону про функціонування української мови, як державної».
3. Сайт компанії використовує недійсний SSL-сертифікат.
4. На деяких сайтах зазначено, що агенція має офіс тільки в Києві, причому інформація про його адресу — теж різна. Є варіант «1A Sportyvna square», а є — «1b, Pavla Tychyny ave». На інших сайтах заявлено, що офіси є в Тель-Авіві та Будапешті, без Києва. В Лінкедині ця компаня теж позиціонує себе не як українська, а як угорська.
5. Сам сайт виглядає, як
6. Ну і всі інші відгуки про дивну поведінку «рекрутерів» цієї «компанії» наводить на думку, що ця компанія:
— ніяк юридично не представлена в Україні.
— потенційно співпрацює із Росією і Беларуссю.
— порушує закони країн, де вона веде операційну діяльність.
— не турбується про професійність представлення себе на сайті, в соцмережах та на сторонніх сайтах.
Із всього цього можна зробити висновок, що за фасадом чи-то української, чи то угорської «компанії» ховається материньска компанія, яка і є вигодонабувачем цієї «дочки».
Тому я зацікавився самою персоною Софії «Ейман». І вияснилось, що вона — росіянка, репатріантка із Росії, яка закінчила... Російську Академію народного господарства і державної служби при Президенті РФ. І закінчила вона її в 2017 році.
Дивне співпадіння: як раз коли Софія закінчила Академію Президента РФ, в 2017 році, була заснована російська компанія MoveUp: moveup.me
І ось у цієї-то компанії все норм із сайтом. Він зроблений професійно і там зазначено всі офіційні атрибути російської компанії. Як дивно, правда? І назва співпадає, і дизайн логотипу. І топ-менеджмент справжньої та підставної компаній — росіяни.
Думаю, є сенс звернути увагу на діяльність цієї фейкової агенції в Україні.