Існує багато варіацій. Потрібно розуміти, що це може бути спеціальний комітет (якщо говорити про www.thoughtworks.com/radar ) так і будь-яка інша група спеціалістів. Радари — лише інструмент, який допомагає знайти тренди і вже потім вирішити — чи потрібно проводити дослідження, оскільки інформація в радарах майже завжди дуже поверхнева і викладена у вигляді тезисів.
статья немного не полная. тут делается упор только на публичную часть блокчейна аля Ефир и ему подобные, но совершенно опущен момент ентерпрайз домена — как главный пример — supply chains. Упоминание платформ Hyperledger, Corda вообще нет, хотя они являются лидерами в своей области. Даже на данном этапе уже стоит выделять направление, в котором хочет развиваться разработчик — публичные открытые блокчейны, или приватные с контролем доступа. Плюс — написание смарт контрактов не всегда основная роль разработчика, конфигурация сети, настройка доступов, как и где хостятся ноды и прочее — тоже ложится на плечи блокчейн эксперта, так как расчитывать что девопсы знают как это деплоить не приходится.
по сравнению с тем, сколько это времени занимает, то даже 20 пунктов очень быстро получается
Архітекура формується на різних рівнях абстракції, починаючи із самої вискорівневої, найменш детальної, до вибору конкретних патернів на рівні модуля або аплікації, або до будь-якої іншої деталізації, яка варта документації. Архітектура — це не одна величезна діаграма, яка описує все в одному місці, це цілий документ, який складається с багатьох рівнів — які вже описують конкретну частини системи — які патерни застосовуються, як підтримувати різні версії API, оптиміхація — все це різні частини цього документу під кодовою назвою «Архітектура»