Нє, ну не кажи. Буває всяке ...
Я у 2011 у 36 років свічнувся в АйТі, пішов джава мідлом працювати на $2.75К (2.5К на випробувальний термін) з середини курсів такого собі Якова Файна ...
Нє, треба трохи далі дивитись.
Контора для трейні, які самі платять за перший досвід, а їх код виправляють більш прокачані оператори ChatGPT на зарплатні 200 баксів. Ну і на вершині піраміди — пара мідлів, які збирають результат до купи та деплоять прод. Може працювати навіть при відсутності замовника :)
Придовбалися до чувака. Окрім дрина, нормальна кімната, якщо дома тільки спиш та душ приймаєш і не плануєш довго затримуватись у помешканні.
Я так жив, коли працював в ЮК і точно знав, що контракт закінчиться через півроку-рік. У день від’їзду з країни віддав за малі гроші холодильник та стиралку спеціальному чуваку, йому ж подарував матрас і поїхав собі зі спокійною душею. Юзабельні дрібнички типу принтера просто виніс на узбіччя дороги біля будинку на два дні раніше, що не забрали сусіди — запхав у смітник.
закінчуючи бог зна які школи,
Важливо — на який середній бал закінчити та що робити у позашкільний час. І у який саме універ в ЮК поступати.
У школі, за звичай, є спеціальна людина, яка консультує зі «стратегії навчання» (кіно про Поттера пам’ятаєте, там був такий момент, досить точно передає суть). Можна почати з розмови з нею — буде корисно. Десь роки за три-чотири до закінчення школи треба починати планувати свої подальші кроки.
Ну і на ринку є спеціалізовані агенти, які за помірні гроші консультують. Я платив за разову консультацію, коли старшу дитину переводили з заштатного ЮК універа до топового в АУ. Варте кожного витраченого пенса.
Так само, як і моя дружина. Прямо перед від’їздом з України моя зп була у 50 (п’ятдесят) разів вище за її. Що трохи образливо, враховуючи, що я вкатився в IT після коротких курсів з Джави (2011), а дружина на той час сукупно витратиля років десять на навчання. Тому і поїхали. Тепер співвідношення перевернулося — її дохід у декілька разів перевищує мій.
Це не багато де, це скрізь — отримання диплому медичної школи — лише перший етап у навчанні. Хоча інтернам, зазвичай, платять, а не навпаки. (В Австралії — 68-79K на рік, що досить пристойно.)
А про українські реалії і того знайомого. Просто трошки вивели з тіні те, що і так існувало «де-факто». І краще вже так, ніж як було раніше.
Моя дружина була третьою на потоці за результатми навчання. Відповідно, при розподілі в інтернатуру вона йшла третьою обирати місце призначення. Вибір вже був між терапевтом у лікарні і дільничім терапевтом у полікліниці. Десяток хірургічних та пару гінекологічних-офтальмологічних і т.ін. місць «розподілили» до.
Ще й потім довелося робити додаткові рухи, щоб лікарня з терапевтичною інтернатурою була у 30 хвилинах від дому, а не у
І всім було відомо, куди і скільки треба було занести. Доречі, більше, ніж 400 баксів на місяць. А у цінах 1998 року — ціну непоганої квартири треба було віддати.
Так в Індії в IT ж такого повно, наскільки я чув. І платна (для студента) практика, і ПТУ для программерів, де за 2 роки пристойно вчать CRUD робити — і вперед, у реальне життя.
Чого б не запозичити, якщо реально працює?
В Канаді до 70% вакансій «приховані»
Беремо список компаній, працюучих у цікавій вам сфері, відкриваємо їхні сайти, сторінку Career — і грузимо туди резюме з коротеньким персоналізованим супроводжуючим текстом. Навіть якщо нічого схожого на потрібне вам у відкритих вакансіях немає. Достатньо підозри, що в них є відповідний відділ. Чи колись буде :)
То просто відповідний стиль життя ще не виробився ... В одній з місцин, де я жив, продавався будинок, у якому як одна з важливих фіч рекламувався дубовий стіл на 47 (сорок сім) персон у обідній залі (кімнатою це не назвешь). Сільська місцевість у Австралії, «старі гроші» ...
Залежить. В мене була така спальня, а сам будинок був у напівпустелі (кліматично) — ніяких проблем з вологою, бо її там просто нема. В кімнаті стояв постійно працюючий зволожувач повітря ...
В будь-якій іншій країні домашні СЕС точно такі ж «костильні» і дають лічені відсотки від загальної генерації
У тій частині сонячної Австралії, де я живу зараз — під 42% будинків мають панелі і на піку (читай — у середині дня) малі домогосподарства дають
Але ж це — Австралія ...
Дивно, дуже дивно.
>> A tax file number (TFN) is free and identifies you for tax and superannuation purposes. It’s yours for life.
www.ato.gov.au/...e-number/apply-for-a-tfn
Я б радив зателефонувати в АТО. Схоже чи то на помилку, чи на якесь шахрайство.
Наприклад, щоб отримати податковий номер, треба заплатити близько $300
Це про TFN? На нього ж подача на сайті налогової — 5 хвилин клацання та 0 баксів. Чи це про щось інше?
Фух, а то думав, що ви так і сидите, чекаєте ...
Проходили цей процес для близьких родичів нещодавно.
Не зовсім зрозумів, чи ви подалися на 449 візу у свій час чи просто чекаєте на
сорян чуваки я чойта сомневаюсь
Да на здоровье. Мне в 1991 было 16, вся эта хрень по мне проехала тоже.В месте, где платили 14 баксов — был персональный компьютер. В смысле, не 5 человек на одном компе по очереди, а персональный. Что открывало возможности халтурить. И там давали 4 сотки огорода под картошку. Вот реально был такой сигн-ин бонус.
Процедура обмена продолжалась до 30 сентября 1997 года.
Ну,
Я тогда в Миратехе работал на последнем курсе Политеха — вполне себе уже шла работа на аутсорс.
У меня отец в 1991 переходил с позиции зам.зав. лаборатории в «ящике» с зп 9 баксоф в месяц на позицию эникейщика (презентации, самодельная БД и т.п.) на зп 14 баксов, и это было более-менее круто. Киев.
Мои первые подработки в
AlphaFold, предсказывающий пространственную структуру белков (котоая protein folding) вполне себе доступен на гитхабе. Очень многообещающая вещь для всяких биоинформатических штук.
Як же ви праві ... :) В самого — троє. Кінця-краю не видно.
В умовних США (чи Австралії у нашому випадку) треба починати рано, а не так, як ми, у 42.
От в молодшої дитини батьки однокласника таки зробили FIRE. Він — професійний спортсмен у відставці, вона — велика шишка з корпоративного світу. Років десять вже, як обидва не працюють.
Вони — поки що єдині, про кого я достовірно щось знаю і хто не з сім’ї зі «старими грошима» чи не мав дідуся, наскирдувавшого 20 будинків по всій Австраліїї (такі є)