IT-компанії поділилися з DOU прикладами тестових завдань для Java-інженерів і розповіли, чим відрізняються перевірка технічних навичок у Junior-кандидатів від Middle і Senior. А ще — про те, де більше шансів потрапити на онлайн-кодинг і чому варто звернути увагу на Java Stream API та багатопотоковість.
То як, вийде ШІ на новий виток розвитку чи після хайпу опиниться на плато? Ми запитали про тренди й перспективи ML/AI у фахівців Meta, Microsoft, Adobe, а також поспілкувалися із науковцем з AI-стартапу. На що можна чекати від машинного навчання поза LLM і які перспективи має професія промптінженера — в матеріалі.
IT-компанії Avenga, Intellias і ZONE3000 навели приклади тестових завдань, які вони дають Python-інженерам під час найму. А ще розповіли, що перевіряють в процесі, чому Junior, Middle та Senior пишуть однаковий код і які речі можуть стати причиною відмови кандидату.
Дмитро, досвідчений iOS-розробник, ділиться своїм досвідом співбесід на роль Senior iOS Developer. Він наводить конкретні приклади питань, а також підказує, як на них відповісти.
Кількість вакансій для фахівців з Node.js поступово зростає. В серпні для них було 187 пропозицій — це найвищий показник за останні два роки. Тож ми проаналізували, які знання та навички потрібні роботодавцям від досвідчених Node.js розробників та що відрізняє сеньйорів в цій галузі від мідлів.
Редакція DOU поспілкувалася з українськими компаніями, які наймають Front-end спеціалістів, і отримала приклади реальних тестових завдань для різних рівнів. А також розпитала, на що роботодавці звертають увагу, оцінюючи виконані проєкти, і якими бувають причини відмов.
Ми зібрали основні сертифікації для початківців в ІТ і поспілкувалися зі спеціалістами, яким вони допомогли отримати першу роботу. Як скласти сертифікаційні іспити безплатно, де шукати навчальні матеріали, які знання знадобляться, щоб пройти тести успішно — у матеріалі.
DOU поспілкувався з Юрієм Гатуповим, CTO єдиного дистриб’ютора продуктів CrowdStrike в Україні. Він розповів, як збій вплинув на українські компанії і кого він оминув, якими були причини інциденту і який головний урок отримала CrowdStrike.
Це 12-й випуск проєкту «Що має знати Senior», і сьогодні ми будемо розбирати вимоги до Senior Golang Developer. Як скоро ви станете сеньйором, якщо перейшли в Golang з інших напрямів бекенду? На які технології слід робити ставку? Чи потрібна Senior Golang Developer профільна освіта? Розбираємо у матеріалі.
Ми поспілкувалися із засновником Bolt Маркусом Віллігом про те, з чого він починав кар’єру і як тепер керує компанією, що оцінюється в мільярди євро та готується до виходу на IPO. За що цінують інженерів з України та чому працівники мають отримувати опціони — в інтерв’ю.
Ми поспілкувалися зі спеціалістами, які попрацювали в інших країнах, повернулися додому й готові розповісти про свій досвід. Де цінують work-life balance, у якій країні починається робочий день з неділі; де дбають про різноманіття і де виходять на мітинги на підтримку українців. Більше — у матеріалі.
DOU поспілкувався з активними українськими контрибуторами на Stack Overflow про те, які є переваги і проблеми на платформі, які цікаві проблеми доводилося розв’язати та чи допомагає репутація на Stack Overflow у пошуку роботи.
За які знання та навички роботодавці готові платити вищу зарплату DevOps-спеціалістам? DOU проаналізував ринок вакансій в цій ніші із зарплатами від $6500 та поспілкувався із досвідченими фахівцями про червоні прапорці при наймі. Розповідаємо, що ми з’ясували.
Після вторгнення українські університети мусили перенести свої дані у «хмару» — щоб зберегти інтелектуальний потенціал країни у разі знищення будівель і серверів. Цим проєктом займалися спеціалісти EPAM. Про те, чому сисадміни не завжди розуміють можливості «хмари» і як налаштування серверів AWS зменшило витрати удвічі, вони розповіли в цьому інтерв’ю. Обережно, багато технічних деталей!
Хто підтримує опенсорс-код «Дії» та якою була перша реакція користувачів, коли проєкт виклали на GitHub? Скільки пул-реквестів від спільноти схвалила команда? Що з безпекою та технічним боргом? Про це та інші речі DOU поспілкувався з Євгенієм Горбачовим, Chief Product Officer проєкту «Дія».
Владислав Щербина працює архітектором в Adobe і проводить технічні співбесіди. В інтерв’ю DOU він розповів, як влаштувався у компанію, подолав труднощі з мовою і що входить в обов’язки Software Architect. А ще про те, які бенефіти пропонує Adobe і як у пошуку роботи може допомогти контрибуторство на GitHub.
Понад чотири роки Ігор Іванюк працює архітектором в AWS. Ми розпитали його про те, що робить архітектор в AWS, як відбувається найм у техгіганті, чому принципи лідерства в Amazon мають суперечності і скільки годин доводиться працювати.
Здавалося б, що у 2024 році більшість роботодавців вимагатимуть знання SwiftUI, але виявилося, що дідусь Objective-C все ще багато кому потрібен. Також роботодавці рідко шукають iOS-розробників з портфоліо чи профільною освітою. Про це та інші тенденції у вакансіях для Senior iOS Developer — в матеріалі.
Володимир Агафонкін — опенсорс-розробник, що підтримує понад 40 проєктів, зокрема він автор бібліотеки Leaflet, яка стала стандартом у вебкартографії. 10 років Володимир працює інженером у Mapbox, одному з провідних постачальників онлайн-мап. Ми розпитали його про долю Leaflet, вигоряння, роботу з алгоритмами та участь в гурті «Обійми Дощу».
Сергій Кривоблоцький пройшов шлях від інженера-розробника до лідера підрозділу Technological R&D, який втілює наукові ідеї у продуктах MacPaw. Сергій розповів DOU про те, як відрізняється майндсет розробника і дослідника, чому фахівців для роботи з інноваціями знайти важче і чи цікаво досліджувати, як люди будуть взаємодіяти з комп’ютерами в майбутньому.