Investor в Mamkin
  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Ну тут просто, якщо Німеччина => перемога, США => злив.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Це якось типу з язиком чи як?

    Підтримав: Andriy Kutsynyak
  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Вангую, що коли Європа домовиться, Юра заявить це як перемогу. Бо так добре «цілувати дупу» інші країни не вміють.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Наче про це і тема.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Виходить тоді це тільки в інтересах Європи зрівняти абсолютний показник на скільки поповнюється бюджет враховуючи всі індустрії :) добре що трамп виступає за інтереси Європи.

    Бажано включити в список усі штрафи від Європи на тех гігантів, які вона ліпить вибірково навіть на штуки які попередньо дозволили.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Це вони зібрались знову аватарки в соц мережах оновити?

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Так що тоді 20к робітників на одному фремонт заводі тесли роблять? :)

    Так, зараз багато чого автоматизовано, але досить місця навіть для більшої автоматизації. Додатково, в випадку ЕВ, багато людей треба будуть не потрібні після повного переходу. Дуже часто в тих регіонах і так не легко знайти роботу.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    На момент вводу можливо і було половину і то не точно. Зараз це геть не так, навіть в Індії відсоток мізерний, тому вони шукають як краще виміряти покращення рівню життя зараз.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Ну в Японії якось працюють. Момент в тому що багато індустрій відносно скоро почнуть втрачати робочі місця, я виробництво буде все більш автоматизовано. Тому якось збалансується.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Ну або може хтось щось наплутав. Бо з мого досвіду воно таке давно робило. Доречі по кодінгу сонет 3.7 значно краще (що по бенчмаркам що по особистим оцінкам) і багато інтеграцій на базі нього.

    Але буквально кожен день стикаюсь з ситуацією, коли код від chatgpt не працює, в той же час, як від деяких інших працює одразу, по тому ж запиту.

    От якось це взагалі не вяжеться. Інші моделі значно краще, кожен день проблеми, але всеодно користуєшся? :) Якщо є якісь кодінг запити де містраль краще інших, то мені дійсно цікаво затестити.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Базова безкоштовна модель легко з цим справилась.
    chatgpt.com/...​40-8002-af12-616ab14ca7b9

    Доречі той же діпсік не справився ;)

    Але все це іграшки. В нас в компанії воно само створює файли в репозиторії на мільярди файлів. Пише тести, дебажить, фіксає баги відразу напряму на значно складніше задачках.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Так мова ж не про глобальну конкуренцію, а про заміну американських сервісів на локальні на своєму ринку. Відповідно мова і про зовсім інші гроші, і зовсім інші ризики.

    Ну тоді варто глянути що таке economy of scale :)

    Російський газ, який розповідали що займе мінімум 10 років, а замінили за меньше ніж за 2?

    Хто розповідав? і що таке «замінили»? Якщо з того що бачив досить імпортують в великих масштабах. Велику частину, що «замінили» варту глянути на що ;) Важких рішень за 3 роки ніхто так і не зробив.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Mistral і Deepseek на голову перевершують ChatGPT

    Ок, можна приклад запиту де Містраль не голову перевищує Чатгпт?

    Подивись, що зробив SAP з MS на світовому ринку ERP за останні 10 років.

    Що зробив? ERP системи дрєвні. Сап ще наче в 70х був, далі була стабільна еволюція продукту. Майкрософт ніколи цю нішу не домінував.

    І мова не йде про якесь суперництво зараз, бо США лідер у світовому IT. А про те, що замінити американські корпорації, у разі чого можливо і досить швидко

    В Європі є талант, але немає відповідної культури. Все дуже повільно і треба уникати усі ризики. Плюс до всього, якщо Європа буде ще погіршувати торгівельний дисбаланс, то почнуться ще більше ескалаціі і тарифи. З поточною енергетичною та геополітичною ситуацією, не думаю що це буде на користь.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Яка конкретно регуляція заважає містраль найбільше? Зараз весь АІ вперся в скейл. Наскільки знаю, немає жодної регуляції яка заважає містралю бути на рівні опенаі в продуктах які доступні в Європі.

    Можна аргументувати що регуляції заважають енергетиці, що є одним з найбільших ботлнеків. Але такі речі як закриття атомних електростанцій, то свідомий вибір.

    Підтримав: Andrei Boiko
  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Ти вважаєш, що створити аналоги будь-якого американського софту або харду важко?

    Як там своя VW.OS та Mistral поживають?

    Ну то подивись на Китай

    Ну так китайці зможуть, Європа ні. Глянемо на бум LLM. Де європейський DeepSeek? Mistral досі не на рівні. Зате ввели новий кукі попап в Італії :)

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Ну тоді то відповідь на питання яке я не ставив :)

    Ну буде американських грошей, так будуть європейські.

    Яких в Європі значно менше. Ті що є інвестуються у всякі б2б. Немає апетиту в європейських інвесторів до великих ризиків.

    Я очікую, що в першу чергу відповідю на тарифи трампа будуть таріфи на цифрові послуги американських компаній.

    Які найкращі приклади коли Європа швидко адаптувалась та замістила? Європа де-факто вже давно має тарифи в вигляді нечітких тех регуляцій які вона аплаіть вибірково. А коли в місцевих компаніях наприклад тмобайл аналогічні порушення то всі закривають очі :) інший приклад АІ регуляції різні, які частково мали допомогти місцевим компаніям, але щось ваші Містралі всякі досить «от-от вистрелять». Тому в Європі «ландшафти швидко змінились протягом 5 років» аж смішно.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    це я ще не включав все що всякі гугли будували чисто для своїх клауд провайдерів.

    Ну як не включали? Чий КримЕпл?

    Тільки я щось розумію, яка різниця чиї інвестиції?

    Як яка різниця якщо поінт був наступний

    ЄС відмовлятиметься від американських послуг із ІТ інфраструктури та програмного забезпечення, зокрема : AWS, Azure та GCP та інвестуватиме у власну інфраструктуру і датацентри

    Якщо голпост мувнувся до того, що буде більше датацентрів в європі не важливо від кого, то навіть він не релевантний, враховуючи що більшість європейських компаній і так користувались локальними датацентрами через регуляції та технічні аспекти.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    1. Не знаю до чого тут примазані супер компʼютери. То звичайно добре але не сильно повʼязано з темою.

    2. Перший же в списку Епл, і далі в списку ще декілька американських інвестицій.

    3. Залишок, то якісь мізерні інвестиції.

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    — Тарифи аплаяться на declared customs value, а не MSRP. Тобто від вартості 400-500 доларів буде.
    — семікондуктори не обкладаються тарифами, тому навряд чи з повної вартості що декларується.
    — інвестори панікують, бо вони люблять стабільність, а не це от все

  • Обговорюємо тарифи Трампа

    Які датацентри? Європа 2 роки буде занепокоєна змінами. Ще 2 роки буде працювати над створенням комітету для того щоб вирішити що зробити. Через 5 років напишуть пдф на 500 сторінок з планом що з цим робити. Потім 5 років нічого не буде відбуватись і будуть створювати комітет щоб вирішити чого план минулого комітету не зпрацював.

← Сtrl 1... 56789...109 Ctrl →