Full Stack-JS
  • Перше враження від Ubuntu 24.04 LTS

    Останнім часом це дуже помітно стало, дійсно. Можливо я помиляюсь, але здається, що коренем всього є комерціалізація системи. Є кілька думок з цього приводу, проте, перш ніж писати, необхідно зібрати базу на котру можна опиратись. Цікавий коментар доречі, дякую! З’явилась ідея розвинути це питання.

  • Google звільняє повністю Python-команду

    Там не тільки пайтон йде під ніж, флаттер також під прицілом.
    www.reddit.com/...​s/1cduhra/comment/l1j9eoo

    Підтримали: Ivan Yarych, Vic, Dmitry
  • Відбувся реліз Ubuntu 24.04 LTS

    Ще не ставив лтску. Але десь місяць-півтори тому тестив бету. Були трабли з .appimage застосунками(а це доволі паскудно, бо юзав jetbrains-toolbox). По дефолту не було пакета для запуску. Наскільки пам’ятаю, система вимагала ’fuse’(можу помилятись із назвою). Ставив пакет,- накривалась система(І доречі цей fuse клав мені і 22.04 і 23.10. Єдине, що на них аби запустити .appimage він не був мастхев на відміну від 24.04). Через GUI зайти в меню з налаштуваннями ставало неможливим, не відбувалось нічого, можна було тільки через cli. Також пкм по десктопу, чи іншій папці для відкриття терміналу в даній локації ставало недоступним, термінал і всі фактично інші можливості при пкм просто зникли з менюшки.
    Ще н-д той же дропбокс не міг поставити на той момент, так як нова убунту вже на snap, а сайт дропбокс пропонував варіант тільки для старіших версій убунту. Ставив додатковий пакет для можливості ставити деб пакети. Закинув дропбокс, нічого не працювало, прийшлось писати кастомні костилі, якими все запускалось через cli в скритому режимі на автоматі. В результаті дропбокс працював для завантажити-вивантажити і впринципі синхронізація запрацювала, але знову ж таки жодного меню і т.п. небуло.
    Спроби видаляти графічну і ставити по новій не приводили ні до чого.
    Буду радий почути за ці кейси від тих, хто вже поставив і мав можливість протестити описані вище моменти.

  • Петиция против Дія Сіті. Почему нужно ее подписать

    Так то так, але для того, аби отримати дані від операторів, їм потрібне рішення суду чи інших інстанцій, а це час і ресурси. А якщо повторно треба отримати дані, то знову треба звертатись за рішенням і т.д.
    А тут, уявіть собі, «прямий ефір» в одних руках з можливістю посилати безмежну кількість запитів, і додайте ще зчитування даних з пристрою, які передаються після утворення пари.
    Думаю, Іване, вам більше ваша кваліфікація дозволяє уявити увесь простір можливостей, які відкриваються, і які можливо вичудити отримавши доступ до такої технології.

    Підтримав: Denys Poltorak
  • Петиция против Дія Сіті. Почему нужно ее подписать

    Нам от нав’язали статус неживого предмету, фікції, фіатної особи. І люди сумирно живуть навіть не усвідомлюючи, що у фізичної особи немає прав і свобод, є тільки обов’язки. А права і свободи людини і громадянина не розповсюджуються на фіз чи юр.особу.

    Підтримав: Yegor Chumakov
  • Петиция против Дія Сіті. Почему нужно ее подписать

    Тих хто знає одиниці. У «машини» багато способів нав’язати щось добровільно-примусово.

  • Петиция против Дія Сіті. Почему нужно ее подписать

    Читав, що ця технологія вже використовується на заводах та інших підприємствах де потрібно відстежувати що небудь. З їх допомогою роблять карти маршрутів продукції в приміщеннях. Не буду брехати, бо вже не згадаю в котрій статті читав, бо перечитав їх чимало. Так от мова йшла про відстань ±10 метрів для зчитування.
    А тепер, варто заглянути трохи вперед і зрозуміти, що не тільки Україна працює над цим. То фактично не буде місця в світі, де вас би не зафіксували і не бачили б маршрут вашого пересування. Час перебування деінде і т.д. Бо вже зараз такі термінали стоять в аеропортах деяких країн. А давши згоду на утворення пари і стягувати ваші дані.

  • Петиция против Дія Сіті. Почему нужно ее подписать

    Мутна конспірологія кажете?
    Вже зараз тестується така от цікава технологія, під приводом «покращення та полегшення» dl.dropboxusercontent.com/...​creenshot at 18-37-57.png
    «Додатковий спосіб авторизації.
    Кожен, у кого є ID-картка, зможе авторизуватися в Дії за допомогою NFC-чипу в ID-картці.» — тобто фактично ви утворюєте пару і надаєте доступ.
    Я не дуже сильний в технічній стороні питання, по залізу також.
    Тому, було б добре, якби до дискусії приєднались експерти.
    Але, трохи почитавши і вивчивши питання NFC, дійшов висновку, що то є дуже серйозна штука для відстеження практично з безмежним потенціалом за рахунок того, що чіп в картці практично не потребує джерела енергії, аби фіксувати місце розташування і не потрібно аби ви були поруч з приймачем сигналу, бо як відомо, ця технологія працює на відстані. Достатньо просто розмістити «приймачі» і зчитувати та записувати дані. Які, нагадаю, ви добровільно надаєте при утворенні пари (ід-картка — телефон).
    Наразі це в розробці. Проте, на той момент, коли буде 5g технологія в Україні масовою(а на цей час вже йдуть узгодження про перші такі встановлення в unit city в тестовому режимі),- це буде масове тотальне стеження. 4g нажаль ще не дозволяє обробляти такі величезні масиви даних.
    Може я щось помилився. Проте, я бачу те, що бачу. Виправте, якщо помиляюсь. А я дуже хочу помилятись...

  • Петиция против Дія Сіті. Почему нужно ее подписать

    Перевірки документів можуть боятись тільки ті, хто не знає коли та за яких обставин можуть їх перевіряти. Там все чітко регламентовано законом. І просто так підійти до вас і перевірити ніхто не може на законних основах. Можуть вас хіба «прогрузити», як вони це вміють. Та, знаючи закон такий «трюк» не вийде.
    А тут ми говоримо про технологію, яка практично не регулюється наразі жодними законодавчими актами і законами. Є якісь постанови, які до законодавства мають рівно НІЧОГО і носять виключно рекомендаційний характер. А от коли будуть прийматись закони для цього, там можна так все перевернути і перекрутити. І нав’язати вам все, що захотять. І так і буде, повірте. Це не вперше просуваються такі «мутняки».

  • Петиция против Дія Сіті. Почему нужно ее подписать

    І це тільки квіточки. Там ще будуть плоди у вигляді цілодобового стеження через застосунок дія в комплекті з ід-карткою. І не просто стеження. А тотальний контроль, де можна по клацанню пальців зробити вас ніким, без місця проживання, без рахунків і з заблокованим усім що можна. Достатньо вам тільки піти проти системи і зробити-сказати щось неугодне. Хто думає, що це жарт,- пора прокидатись. Під благими намірами «троянський кінь».

  • Суд постановив заблокувати доступ до GitHub Gist та ще 425 сайтів

    Хоча, можеш не напружуватись, йди деінде відробляй зарплату. Почитав твої коменти. Хейтер будь-чого, в основному на політичні теми.

    Підтримали: Oleksandr Makarevych, Serhii Badlo
  • Суд постановив заблокувати доступ до GitHub Gist та ще 425 сайтів

  • Суд постановив заблокувати доступ до GitHub Gist та ще 425 сайтів

    Треба вже щось з цим робити. Карантин, який по факту не є карантином, а лише завісою,- бо ще жодного разу не був оголошений офіційно і так, як того вимагає закон, тобто є таким, що порушує закон, а відповідно злочинним. Вірус, який, задумайтесь, від загальної кількості смертей за період "пандемії«(яку ніхто не бачить на фактах, але скоро будуть з унітазів вже кричати, що вона є і як все погано) забрав життя аж 0.49% померлих. При тому, що від серцево-судинних померло 68%, в ДТП 4.5%. А тут аж цілих ска 0.49% і перекрили незаконно вже все, що можуть, безліч банкротств спровокували. Заставили людей ходити в масках і шкодити самим собі, бо носіння масок викликає захворювання дихальних шляхів. І заставили також незаконно. Жодних офіційно введених заборон ходити без маски немає, а те, що є суперечить правам і є злочином проти людей. Хто читав Конституцію України, той розуміє, що всі кодекси побудовані на ній, і не можуть їй суперечити, і те, що КУ є законом прямої дії.
    ➡️На блок-пости вигнали Нацгвардію з боронеавтомобілями «Варта», а це порушення ст. 17 КУ.
    ➡️Міряючи температуру людям, вводячи вакцини(які не протестовані, як того вимагається) — це незаконне медичне втручання — порушення ст. 28 КУ.
    ➡️Незаконне перешкоджання в пересуванні — це порушення ст. 33 КУ.
    ➡️Порушення наших прав людини та громадянина на блок-постах — це порушення ст. 64 КУ.
    А тепер воно все взялось ска за те, в чому нічого не петрає. Gist заблокувати. Це ПЗДЦ. Воно одне з другим відходило 5 класів на перші 2 уроки, бо батьки ще заставляли, а інші класи за школою з цигаркою в зубах стояло. А тепер воно приймає закони.

  • Суд постановив заблокувати доступ до GitHub Gist та ще 425 сайтів

    Конституція України
    Стаття 5. Україна є республікою.
    Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
    Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
    Ніхто не може узурпувати державну владу.
    Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
    Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
    www.president.gov.ua/...​ituciya-ukrayini-rozdil-i

  • Чому провалюються стартапи. 4 історії розробників

    Уточню, дійсно невірно написав і ввів в оману, вибачте. Йшлось про ідеї, які перейшли вже в стадію реалізації. А не просто на етапі задумки. Де почитати не скажу, давно ця інформація попадалась, та й не один раз. Нижче Сергій виправив, дякую!

  • Чому провалюються стартапи. 4 історії розробників

    І це нормально. А зазвичай, кожен зробив одну спробу і все — руки опустились, ярлик «невдаха» на себе повісив і назад під ярмо. Мінімум 3-4 спроби треба робити тільки, щоб зрозуміти, чи взагалі підприємництво і бізнес то твоє.

  • Чому провалюються стартапи. 4 історії розробників

    Статистика каже, що 7 з 10 ідей провальні. А це означає, що якщо ви провалили одну, то у вас ще є по мінімум 6 спроб почати заново або нове щось. І навіть після 7 не варто зупинятись. Це всього навсього статистика, а не факт. Свої факапи я вже перестав рахувати. Витягнув урок і «вперед на міни».

    Підтримав: anonymous
  • Вчера в украинский офис MGID пришли с обысками

    З язика зняв, про інвестувати :р

    Підтримали: Dmytriy Shkvyra, Dr Alban
  • Какого хрена Monobank?

    Ну, що поробиш. До когось доходить, коли прочитає стислу фразу, а комусь і такого об’єму тексту ніпрощо. Я не кидаюсь наліво і направо вказівками до дій що і як робити. Людина особисто має рішення прийняти і відповідати за свої дії. А таких «недопорадників» і «диваноекспертів», які нарадять бо «знають, як краще бо чуличиталибачили» повний інтернет. Я поділився своїм досвідом ведення справ у реаліях укр.законодавства,- на що варто звернути увагу. Маєте щось по факту теми сказати — прошу, вислухаю, візьму до уваги, думаю і іншим цікаво почитати про чужий досвід, на ньому набагато дешевше вчитись, ніж на своїх помилках.

  • Какого хрена Monobank?

    Чесно сказати, не впевнений. Варто у юристів уточняти цю інфо, закони зараз змінюються зі швидкістю «кулеметної черги», рекомендую, як мінімум проконсультуватись у практикуючих юристів або знайомих працівників банк.установ, а не у «сусідабратакумасватадруга» бо той десь чув, і точно не слухати порад тут, хіба що тут є колишні працівники банк.установ, які «шарять».
    Але ніби як за правилами і законами, по-перше, гроші клієнта — це гроші клієнта, і тільки він вправі розпоряджатись куди коли і як вони мають бути спрямовані і без його відома це вже рахується шахрайством(один з укр.операторів моб.зв’язку вже знає, як за подібне сплачувати мільйонні штрафи, кому цікаво може загуглити). По друге, кілька місяців тому читав, що один з укр.банків(також можете погуглити, не буду рекламувати :р) зобов’язали анулювати кредит, і в якості аргументу було приведено те, що без згоди на те того, кому видано кредит і його підпису у кредитному договорі, а на той момент це мав бути тільки паперовий варіант, він являється недійсним і людина не зобов’язана сплачувати, навіть якщо взяла кошти і використала їх у своїх цілях.
    Проте, варто взяти до уваги, що це було н-часу тому. Наскільки знаю, банківські установи залишають за собою право переписувати регламент роботи і правил. Незмінними залишаються тільки умови договору, який був заключеним і підписаним на папері, вони не можуть його анулювати. Тому, ті, хто підписують договори з банком онлайн, автоматично надають їм змогу збільшувати % по кредитуванню хоч 10 разів на рік і все буде по закону(точніше сказати на грані закону і шахрайства). Тому, як розумієте, з того часу банк міг переписати регламент і для прикладу, зараз вже онлайн підпис в онлайн документі вважається законним.
    Хочете судитись, діло принципу, майте на увазі — це займе довгий час. Користуючись особливістю укр.судової системи("самый гуманный суд в мире«, думаю чули таку фразу), банківські установи спеціально його затягують(в більшості випадків знаючи, що за законом вони програють), з ціллю, щоб позивач відмовився від судового позову з точки зору фінансової недоцільності судових тяганин. Маєте час, кошти і нерви судитись і знаєте, що праві бо нічого не підписували і ніде в налаштуваннях не сталили галочок і подібного(не знаю наскільки доцільно, це уточняйте у розробників моб.додатків(якщо тут є такі — дайте в коментарі відповідь чи можна знайти історію дій десь у кеші або в коді програми), але як варіант, можете скопіювати дані програми, якщо не чистили звичайно, може десь там серед коду будуть докази вашої правоти, що ви ні на що не погоджувались) — вперед, правда за вами, суд візьме це до уваги і буде на вашому боці.
    Інший, альтернативний варіант — підняти шум і привернути увагу громадськості. Маєте змогу, бажання — вперед. Як кажуть, «сила фейсбуку» творить часто чудеса. Головне правильно подати цю інформацію! Вмієте самі?(судячи з цього поста, вибачте, буду відвертим — не вмієте). Маєте знайомих копірайтерів? — зверніться, хай напишуть гарний «продающий» текст. І вперед!

← Сtrl 123 Ctrl →