> Власники рахунків зобов’язані протягом десяти робочих днів повідомити фінансовому агенту про зміну власного статусу податкового резидентства для цілей Загального стандарту звітності CRS
виглядає як для цілей оподаткування нічого не міняється
Підкажіть, будь ласка, номер цього проєкту, та чи прийняли його? Бо дуже зацікавив оцей ваш коментар:
Дана зміна визначає, що якщо ви стали резидентом двох країн — України та країни тимчасового переїзду, то, згідно даного законопроекту, ви будете вважатись ТІЛЬКИ резидентом Другої країни.
Тобто, чи є зобов’язання подавати декларації та сплачувати податкову різницю в Україні, якщо вже є податковим резидентом іншої країни? Чи достатньо сплачувати тільки в країні перебування, й на цьому все?
Поки маю тільки цей комент:
Просто мій контрагент-компанія не хоче вникати в нюанси з VAT, а платити gross так само, по аналогії з ФОП в Україні, просто тепер на JDG в Польщі (на свою юр. особу отримують дохід зі штатів, на скільки я розумію, тому VAT там точно нульовий).
Зустрічав інформацію, що для контрагента з ЄС поза Польщею VAT можна ставити нульовий, але якщо ні, то це для мене є проблема...
Про нульовий VAT з ЄС але поза Польщею прочитав тут:
dou.ua/...rums/topic/42598/#2614300
Підкажіть, як таки подавалися? Контракт замість бізнес-плану? Й може знаєте, чи можна пакетом сім’ю подавати на карту побуту в такому випадку (JDG)?
а ви подавалися тільки для себе, чи й для сім’ї? Зустрів інформацію, що пакетом сім’ю не можна подати через JDG, й дружині треба працевлаштовуватися й подаватися окремо
ті які в кордонах ЕС то в інвойсі вказую що маю VAT-UE
і додаєте до необхідної оплати +23% зі сторони замовника?
Підкажіть, знайшли відповідь на питання стосовно статусу сім’ї, якщо оформлювати JDG та подаватися на часовий побит?
Підкажіть, а де ви знайшли дану інформацію? Якщо ми кажемо про ситуацію НЕ з тимчасовим прихистком (перебування в ЄС до 24.02.2022, заїзд не з території України).
Сценарій А: заїзд по безвізу, оренда житла, отримання PESEL, відкриття JDG, подача на часовий побит
Сценарій Б: зробити візу PBH, оренда житла, отримання PESEL, відкриття JDG, подача на часовий побит
В цих випадках можна подаватися всією сім’єю? Обмеження діє тільки для ситуації з тимчасовим прихистком?
можуть віддалено оформлювати в штат. Але роботодавець зобов’язується платити податки, соціалку й ін. з твого доходу в країні твого перебування (Німеччина, Австрія). Кострубато, але нікого це не хвилює
Ту саму Німеччину й Австрію це не зупиняє. Або 3 контрагента на рік май, або оформлюйся в штат. І пофіг, що закордонна компанія
І ще питання — чи не виникне проблем з податковою, якщо у випадку JDG маєш одного постійного контрагента? В інших країнах можуть складнощі виникати, є ліміти, щоб не тільки одна юр. особа була, бо сприймають це як приховані трудові відносини. Як з цим в Польщі?
Тому що не було точно зрозуміло, що не треба платити :)
Бо коли я спілкувався з податковими консультантами в Румунії, наприклад, то там мені сказали, що треба платити VAT й якщо дохід з іншої країни ЄС. Щоправда, там не через ФОПа, а через юр. особу (аналог ТОВ в Україні) треба оформляти, але не думаю що це щось кардинально змінює. І ще по якихось країнах ЄС зустрічав схожі повідомлення. Тому й стрьомає й цікавить VAT.
ну, бюрократичні подання то вже не така проблема. Аби не довелося нізвідки платити зайві 23%. Дякую за інформацію :)
Маєте JDG? Маєте бухгалтера хто допомагає і по VAT подавати папірці? Чи самі ведете?
І головне питання — як вирішуєте проблему з ПДВ/VAT? У вас компанія-контрагент штати чи ЄС?
А як всі бюрократичні питання вирішували без мови? Чи маєте певний рівень польської?
У вас вийшло податися? На якому ви зараз етапі? Подавалися й оформлювали все самі, чи за допомогою посередників?
Шаблон інвойсу є якийсь установлений/рекомендований в польській практиці, чи можна взяти за основу свій інвойс ще з української діяльності (був україно-англійський, бо контрагент закордонний), один раз перекласти й замінити українську половину, й використовувати їх?
Велике питання з VAT/ПДВ. Від країни до країни (в межах ЄС) бачу суцільні протиріччя в коментарях.
1. Хтось пише, що треба виставлять рахунок з VAT, тільки якщо компанія якій надаєш послуги з твоєї ж країни (умовно, живеш в Польщі, надаєш послуги юр. особі, зареєстрованій в Польщі), а компаніям з ЄС вже можна без VAT виставляти.
2. Хтось пише, що VAT розповсюджується і на країни ЄС (умовно, живеш в Польщі, надаєш послуги юр. особі зареєстрованій на Кіпрі). Й можна робити якийсь взаємозалік, якщо та компанія є платником VAT, та ви обидва є в загальному реєстрі платників VAT в ЄС. Але тут окрім цього ще й стає питання різниці між VAT (Кіпр — 19%, Польща — 23%).
Якщо брати на прикладі Польщі, JDG, та надання послуг з розробки програмного забезпечення, з доходом за рік більше 200 тис. злотих. Що по критерію суми, що по діяльності, яку можна розцінити як консалтинг, стаєш платником VAT. Чи треба виставляти рахунок з VAT умовній кіпрській компанії?
Можна детальніше? :)