Дякую за статтю
П.С. мабуть зза власної профдеформації приклади не англійською мовою вже важко сприймати.
це дуже корисна тема, шкода лише що на конференціях з софт скілів більшість слухачів і 100% доповідачів з області HR, для яких ці навічки часто є природніми і вродженими бо психотипи ніхто не відміняв. Цікаво б було послухати залізобетонного технаря який ділиться досвідом як пройти шлях від повної відсутності софт скілів до майстра починаючи з усвідомлення цієї відсутності.
Соціонікою ніхто не користуються хібащо на Росії. В Західних компаніях іноді використовується DISC. Але дуже часто все це дуже близько до астрології якщо цей інструмент в руках аматора.
ба більше, я в лінкедині прямим текстом написав що я Дмитро а не Дмітрій. Але половила листів від рекрутерів починається словами «Здраствуйте Дмитрий». Чи захочу я витрачати свій час на відповідь, якщо вони навіть не витратили час на ознайомлення з моїм резюме?
Бізнес зазвичай приймає коротко та середньо термінові рішення які несуть прибуток акціонерам і дуже рідко думає про те що через 50 років ці рішення пожуть призвести до якогось апокаліпсісу. Наприклад всі аж бігом попереносили свої виробництва в Кітай а зараз чешуть репу.
Так в короткій перспективі приїзд інтелектуалів з Білорусі піде Україні на користь. Але якщо це 50% вата то через
Надто багато людей загинуло за українську мову аби спокійно ставитися до таких речей.
можна ще навчитися Відповідальності і ставитися до роботи як до роботи. Але це дуже складний шлях. До того ж у жінок завжди існує опція № 2.
Але ж нам треба більше жінок в АйТі! Негайно повертайся!
Це багатогранна проблема. З вагітністю у жінок теж може бути по різному. Я знаю випадок коли жінка народжувала третю дитину і не брала декрет а лише відпустку на 3 тижні, а інша вийшла на нову роботу, і за півроку пішла в декрет на три роки, вийшла з нього на місяць знов вагітна і пішла в наступний декрет.
І вже є компанії де кандидатки матимуть перевагу над кандидатами бо ейчарам треба більше жінок в айті. Хоча насправді це може бути банальна економія бо жінки частіше погоджуються працювати за менші гроші.
ІПСА випускає не лише програмістів. Чистих програмістів робить ПМ та ФІВТ. Хоча може щось змінилося за останні 15 років.
Звичайно існують чоловіки які не вміють постояти за себе.
Цікава стаття, тенденції схожі зі світовими. Хотілося б додати ще один приклад.
Є вакансія, компанія пропонує умовні 1000$.
Є кандидат чоловік але він згоден на 1500. Поки робляться спроби збільшити бюджет, з’являється кандидат жінка, яка згодна на 1000 і її наймають.
В результаті:
1. Жінка з роботою але зарплатою невдоволена.
2. Чоловік знайшов іншу роботу на 1500 і задоволений.
3. Чоловік отримує більше за жінку.
Бачу два способи вирішення цієї проблеми:
1. Вимагати більшу зарплату для жінок і позбавити їх тим самим можливості демпінгувати по зарплаті
2. Вчити жінок краще торгуватися за зарплатню і не відмовлятись, коли не подобається. Тобто викорінювати поведінковий стереотип насаджений в першу чергу самим жінкам.
я просто гадав що тут можлива цивілізована дискусія, тому не спішив просто назвати вас мудаком.
У статті до речі є посилання на Лефевра, і він у своїй теорії пояснив відмінності менталітетів. І саме східний менталітет зазвичай стоїть на засадах пошуку неприйнятних позицій натомість західний шукає прийнятні і конструктив. Західний менталітет шукає компроміс, а для східного компроміс неприйнятний. Що, власне, наочно і демонструє наш піддослідний, хоч як би він не волав про те, що треба вичаівлювати з себе совок :)
рівень пасивної агресії у ваших коментарях зашкалює
ви перший в коментарях обізвали співрозмовника совком і продовжуєте цим займатись.
Не розумію навіщо вести цей тренд про ти-ви. . Річ же зовсім не в правилах, а в тому що ви з ходу дозволяєте собі образити співрозмовника, а коли вам на це вказують, називаєте його совком. В той же час вас самого образила фраза про восьмикласника.
ну це достатньо холіварна тема, тож можна було очікувати
ні в якому разу не вважаю іноземців ідеалом на який нам треба орієнтуватися. У них є свої національні таргани в голові. Але якщо ці таргани схожі на наші — нам буде легше працювати разом. Доволі часто експати приїжджають сюди, нав’язують процеси які з успіхом використовували вдома, а потім дивуються що не працює.
Couchsurfing experience
MBTI це західний аналог соціоніки. Всі вони похідні від когнітивних функцій Юнга, якщо хочете пізнати себе то варто розібратись в юнгових когнітивних функціях і на це підуть роки. А от оцінювати інших дано хіба що людям з великим досвідом в цьому. Для тих кому цікава ця тема ось дуже адвансед канал на ютубі www.youtube.com/user/DaveSuperPowers
Зараз набирає популярності Big5(en.wikipedia.org/...g_Five_personality_traits) і автори методики кажуть, що вони керувалися бажанням покрити ті проблеми які присутні в MBTI.
ДІСК впарює Тоні Робінс, звідси його популярність в бізнес середовищі