Зі свого досвіду можу додати, що скіли системного аналітика будуть заважати вам бути БІЗНЕС аналітиком. Системні аналітики не виростають з БА а ростуть з іншої гілки і далі до архітектора. Проблема криється в тому що багато компаній не розрізняє СА та БА і всіх називає БА а про інженерів вимог взагалі ніхто не чув. В статті наскільки я розумію мова саме про БА
Проектний менеджер і БА це дві різні професії які ще й в проекті мають між собою домовлятися. З ким ви будете домовлятися якщо ви суміщуєте ці дві ролі? Я маю 10 років стажу проектного менеджменту і перекваліфікувався в БА, я можу засвідчити що ці ролі вимагають різних скілів і навіть personality. Йти в ПМ після БА має сенс якщо Ван не подобається бути БА.
Дякую, дуже гарна аналітична стаття. Спробуйте себе в бізнес аналізі.
«ЗаMURовали в СТЕНУ»
*laughs in ukrainian
В Старкрафті є чудовий мод Team Melee. Він дуже недооцінений. Навички командної роботи і розуміння необхідності диверсифікації самої команди для максимізації результату.
туди ж можна додати і Product owner
молодець, вигадав велосипед. Майерз та Бріггз перегорнулися в гробах
Дякую автору за статтю, свого часу повернувся в Україну з Парижу. Мабуть єдиними країнами для іміграції є США, Канада й Австралія. Мігрувати в національні країни набагато важче.
Якщо мігрувати, то робити це коли ти ще молодий і самотній, знайти там собі пару і це допоможе асимілюватися. Коли ти вже обріс сім’єю ти дітьми то твій власний культурний шок помножується на шок твоїх рідних і все стає не просто.
дійсно, ні до чого колоністам вчити мови аборигенів
Може українським перекладачам теж треба дати можливість заробити? Не лише російським?
з Японії ви втечете ще швидше ніж з Польщі, але з інших причин
Саме психологічна травма від культурного шоку і змусила написати(дещо навигадувати) цей текст. І сприймати його варто як записки людини, що страждає на тимчасовий психічний розлад, спричинений зміною середовища. Через це проходять без виключення всі (я свого часу теж), але кожен по своєму, не всі пишуть про це на ДОУ. Але є гірші випадки, погугліть, наприклад Паризький синдром.
Я раджу автору прочитати хоча б вікіпедію про Культурний шок, сподіваюсь це допоможе відновитись від травми і при переїздах в майбутньому.
його «родіна» це СРСР, тому вибору особливо немає, бо СРСР вже немає, доводиться жити в міграції, то в Україні, то в Польщі
Мені свого часу допомогло, коли мені порадили прочитати про Культурний шок, його наслідки та як з ним боротися. uk.wikipedia.org/wiki/Культурний_шок
У автора вочевидь симптом культурного шоку.
Хочу попередити що при переїзді до Львова теж буде присутній Культурний шок.
біда в тому що рідна для автора країна це СРСР а не Україна. Він в Україні не спромігся асимілюватися, що вже казати про Польщу
рідна країна автора — не Україна, а СРСР, тому в будь-якій іншій країні він почуватиметься некомфортно. А те що СРСР вже давно не існує, лише поглиблює проблему в купі з абсолютним небажанням асимілюватися в країні проживання (культура, мова, звичаї, ментальність). Він і в Україні є мігрантом з СРСР.
Давайте не забувати що кожен ще платить ПДВ з усіх витрат.