Ми на DOU уперше спробували визначити найбільш перспективні для початківців напрями роботи в IT. Найлегше знайти першу роботу в ІТ фахівцям з маркетингу та фахівцям підтримки. Розробка, аналітика і продажі — в топ-5 спеціалізацій, які варто розглянути.
15% IT-фахівців мають онколи. Найчастіше це DevOps/SRE, сисадміни, DBA. Три чверті фахівців чергують до 7 днів на місяць. Компанії не завжди платять окремо за онколи, але медіанні зарплати у тих, хто чергує, часто на 5-10% вищі. Проаналізували ваші відповіді про онколи із зимового зп опитування.
Київська школа економіки інвестувала 40 мільйонів доларів у гольф-клуб, який стане новим кампусом. Президент KSE Тимофій Милованов в інтерв’ю DOU розповів, чому обрали таку локацію. Також розповів про абітурієнтів за кордоном, ШІ в освіті та виклики для вишів.
6213 вакансій на DOU у травні — три місяці поспіль понад 6 тисяч. Зростає кількість вакансій для продакт-менеджерів: нині на 37% більше, ніж у травні торік. У QA — +33% за рік. З 20 найактивніших компаній за кількістю розміщених вакансій — лише три сервісні. Підбиваємо підсумки ринку праці у травні.
У квітні ми провели опитування айтівців про ринок праці та пошуки роботи. Тепер на основі цих даних створили віджет з основними показниками. Обирайте свою спеціалізацію, тайтл, роки досвіду і дивіться, яким є ринок праці для вашого сегменту.
Запускаємо літнє зарплатне опитування DOU. На анкету знадобиться не більше як 10 хв. Чекаємо всіх айтівців — тих, хто живе в Україні та за кордоном. І спеціалістів усіх напрямів: розробників, QA, менеджерів, DevOps, маркетологів, сапорт, сейлз, HR тощо. Результати будуть на DOU у липні. Гайда до анкети!
Що далі буде з monobank і чому спроби вийти на інші ринки були невдалими? Як змінилася розробка продукту і як на компанію вплинуло підвищення податків? Про це співзасновники mono Олег Гороховський та Михайло Рогальський розповіли на головній сцені DOU Day 2025. Публікуємо відеозапис та скорочену текстову версію розмови.
Більшість тих, хто шукає першу роботу в ІТ, становлять світчери — 64%. Проте їхня частка за два роки зменшилася. Найчастіше хочуть «зайти в ІТ» розробники, охочих стати QA зараз значно менше. Це четверта частина циклу з результатами опитування айтівців про ринок праці — про пошуки першої роботи в ІТ.
Частка звільнених айтівців за два роки зросла з 16% до 19%. Найчастіше звільняли тих, хто недавно працює в компанії. Понад половина фахівців отримали всі грошові виплати після скорочення. У третій статті циклу про ринок праці розбираємо, кого звільняли ІТ-компанії за останній рік і як саме.
Для більшості айтівців пошук нової роботи триває понад два місяці. Інтернам, джунам та мідлам простіше знайти нову роботу на вищу зарплату, а сеньйори, ліди та керівники часто втрачають у зарплаті при зміні роботи. Це другий матеріал з результатами опитування айтівців про ринок праці.
6308 вакансій за місяць — вже втретє з початку цього року понад 6 тисяч. У AI/ML рекордні 124 вакансії за місяць. Середня кількість відгуків на вакансію — на рівні 25,6. Найбільш конкуренті категорії: Front-end, QA, Java. Підготували наш традиційний огляд вакансій та відгуків на DOU у квітні 2025.
На сайті вже є перша версія програми DOU Day, квитки майже розпродані, тож можна поступово готуватися. А щоб було легше — розповідаємо, чим зайнятися цього року на конференції і куди варто завітати.
На початку квітня ми провели велике опитування про стан ринку праці в українському ІТ. Це перша частина циклу з його результатами: зросла частка айтівців у пошуку роботи, активність рекрутерів теж зросла, 18% айтівців протягом останнього року йшли з роботи з власної ініціативи.
Дивимося на найвищі зарплати, на які можуть претендувати айтівці (за даними зимового зарплатного опитування). Високою зарплатою для технічних фахівців в Україні можна вважати $6000, та $3300 — для нетехнічних. Топ-зарплата початківця в Україні в нетехнічних напрямках — $1200, в технічних — $1000.
Цьогоріч DOU 20 років. Ми створили гру, де ви збираєте гроші, а ми — донатимо. Скільки зберете, стільки і задонатимо. Усі гроші підуть на «Повернись живим». 10 найкращих гравців у кожній команді отримають по 1 Regular-квитку на DOU DAY 2025.
В українських айтівців за кордоном з досвідом 3–5 років зарплата в середньому на 34% вища, ніж у тих, хто в Україні. При цьому тільки 36% айтівців оформлені в країні проживання. Аналізуємо спеціалізації, досвід та зарплати айтівців, які живуть за кордоном і взяли участь у зарплатному опитуванні DOU.
Статті
· аналітика,
Болгарія,
Велика Британія,
еміграція,
зарплата,
зарплатні звіти,
Німеччина,
Польща,
Румунія,
Словаччина,
США
Уперше за час наших спостережень знизилася кількість ІТ-ФОПів — на 5%, проте загальна кількість айтівців не зменшується. Рекордна кількість закритих ІТ-ФОПів за рік — майже 40 тисяч, але нових відкрилося майже 27 тисяч. Підготували наш щорічний аналіз даних ЄДР щодо кількості ІТ-ФОПів в Україні.
Що означатиме угода на $155 млн для ринку і як вона позначиться на ІТ-фахівцях? Чому ця купівля може стати стежинкою в напрямку Південної Кореї? І чим зараз відрізняються українські інвестори від закордонних? Розбираємо в матеріалі DOU.
6408 вакансій на DOU у березні. Зростає попит на фахівців по роботі з даними. У маркетингу понад 7 тисяч вакансій. Рекордна кількість ремоут вакансій (4454) та за кордоном (809). Майже 1800 компаній, що розмістили вакансії на DOU минулого місяця. Підготували свіжий звіт про IT-ринок праці у березні.
Запускаємо опитування айтівців про те, що нині хвилює найбільше — ринок праці і пошуки роботи. Поділіться, скільки часу у вас пішло на пошуки роботи, чи доводилося йти з компанії протягом останнього року, що думаєте про майбутнє українського ІТ-ринку? Зробимо актуальну аналітику!