каси самообслуговування
В Лідлі пробував — щоб повний візок проклацати «самому», потрібно було тричі чекати допомогу від живого працівника. Не тому що я тупий, а просто термінал сам блокувався і викликав працівника в непередбаченій для термінала ситуації.
Нас тут (в Польщі) прийняли майже як рідних, в безлічі місць висять українські прапори, присутня українська мова в банкоматах і на багатьох польських сайтах, люди дуже привітні, з песелем зі статусом UKR є всі права (крім голосування) —> яке взагалі можуть бути «не подобається»...
Є _відмінності_. Кому не кайф — завжди можна повернутися.
Про відмінності, без «не подобається»:
— на звичайній пошті нема такого поняття як «до запитання» — доставка лише за адресою, в поштомат або в абонентську скриньку (є багато відділень де таких абонентських скриньок нема)
— із ввімкненими фарами потрібно їздити цілий рік, а не лише від осені до весни, як у нас
— знак «обережно, олені» буквально означає «обережно — на дорогу можуть вибігти олені» (я про тварин), бо тут їх не відстрілюють браконьєри в такому режимі що їх взагалі не видно, як у нас...
— антибіотики в аптеці продаються лише за рецептом, за рахунок чого, з одного боку, самолікування всім доступним в аптеці виключене; в аптеках нема такого поняття як «зараз нема в наявності, давайте ми для вас замовимо і зателефонуємо коли привезуть»; місцевий аналог сайту «tabletki» програє нашому у функціоналі
— мобільний інтернет суттєво дорожчий ніж у нас
— сміттєві баки не загальнодоступні, кожен повинен платити за вивезення свого сміття; на природі хоч і буває де-не-де сміття, але ніколи не бачив ще цілі яри / рови / імпровізовані смітники серед лісу чи поля як це практикується масово в нас...
— погана дорога через ліс (зі слів місцевих) — це просто асфальтована дорога на одну машину і без ніякої розмітки, а не ґрунтова колія де проїде лише трактор як у нас...
— в місцевому аналозі olx не підходить будь-яка платіжна картка, а потрібна обов’язково місцева з підтримкою blik
— кукурудзяна каша, яку люблять мої діти, тут не продається в стандартній «бєдронці», може десь є але треба шукати деінде.
(щось згадаю — допишу)
Був в церкві (протестантській). Хлібобулочні вироби споживаю, статусу для них ніякого не надаю.
І ще тут запитав:
Також запитав щодо prawa jazdy в формі зворотнього зв’язку на сайті mcgroup.pl/pl/driver_license
Прийде відповідь — відпишусь.
Запитав в чаті PZU
18:16:12 PZU: Trwa łączenie...
18:16:22 PZU: Dzień dobry, nazywam się Weronika Stepańczuk. O czym chce Pan porozmawiać?
18:18:03 User1: Dobry, jestem z Ukrainy, mam ubezpieczenie w Panstwa firmie, samochod jest na ukrainskiej rejestracji, prawo jazdy tez mam ukrainskie. Wjechalem tutaj 11 marca. Wiec mam pytanie, jak dlugo bede mogl korzystac z Panstwa uslug majac auto na ukrainskiej rejestracji oraz ukrainskie prawo jazdy?
18:18:29 PZU: Dziękuję za wiadomość.
18:19:00 PZU: Od 11 marca do 11 kwietnia otrzymał Pan od nas darmowe ubezpieczenie, po tym terminie należy zakupić następne.
18:21:01 User1: Tak, juz wygaslo darmowe ubezpieczenie i oczywiscie juz kupilem nastepne. Pytanie jest w tym, jak dlugo moge korzystac z Panstwa ubezpieczenia na ukrainskiej rejestracji oraz majac ukrainskie prawo jazdy.
18:23:13 PZU: Dotąd aż nie wyjedzie Pan z naszego kraju.
18:25:53 User1: Dziekuje za odpowiedz, milego dnia.
18:30:44 PZU: Mogę w czymś jeszcze pomóc?
18:31:12 User1: To wszystko, dziekuje.
Скільки часу можна буде їздити з українськими водійськими правами в Польщі і чи тут є якісь пільги для українців під час війни?
Дякую, цікаво тільки де саме шукати інформацію про винятки для українців під час війни...
Потім цікаво — ну ок, я поставлю польські номери, а чи дозволять зберегти українські номери щоб поставити їх назад коли повернуся додому...
Я теж на рік і теж в PZU, тільки із щоквартальною оплатою. Питання в тому, скільки часу в даній ситуації можна їздити в Польщі на українських номерах без перереєстрації на польські номери.
Зробив ubezpieczenie na samochód, під час оформлення працівник страхової телефонувала мабуть в центральний офіс і питала, чи я можу все ще їздити на українській реєстрації, їй відповіли що так.
Я щось протупив одразу ж запитати її запитати на місці — а скільки часу я так зможу їздити? Питаю не лише з точки зору «звичайної» ситуації, більше цікавить чи є зараз якісь пільги для українців у зв’язку з війною, що дозволяють їздити на українських номерах довше (скільки?).
Почув в режимі «баба бабі сказала», однак те саме від двох різних незалежних джерел: для українців в Польщі зі статусом UKR в песелі скасовано оподаткування на період війни. Чи хтось може підтвердити?
В оголошеннях оренди помешкань вказують що є можливість постійного zamieldowania (за додаткову оплату) — які воно дає переваги і чи взагалі потрібно в поточних умовах?
Стаття запоребриківською мовою про польсько-українську співдружність _одразу_ж_ наштовхує на думку, що тут будуть акценти які вигідні запоребрику.
Статтю не читав.
1) чи можливо щоб машину з українськими номерами зафіксував дорожній автоматичний фоторадар в Польщі? чи хтось стикався особисто? куди в такому випадку прийде штраф? чи очікувати натомість «сюрприз» під час звичайної перевірки документів на дорозі? (була один раз перевірка водійських прав перед в’їздом на платну трасу)
2) чи потрібен технічний огляд машини на українській реєстрації в Польщі?
Валютний контракт колись завантажував, а от про гривневий ніхто не питав.
Там само — тільки отримав картку instant неіменну через 20 хвилин.
оплатити штраф за парковку
Ділюся лайфхаком: поки що можна звернутися в місцеве управління що відповідає за паркування з українським паспортом і отримати посвідчення з яким паркування безкоштовне (десь прочитав, сам ще не скористався, бо паркуюся на платних дуже рідко).
Наприклад, якщо хочеться щось замовити з доставкою через польський OLX, українська картка не підходить. Також якщо претендувати на соціальні виплати в Польщі, то зарахують лише на польський банківський рахунок.
Безуспішно пробував замовити в декількох аптеках банальний інгалятор — не електричний, пластиковий з «горлом», куди наливається кип’яток і капається олійка для інгаляції. Дуже допомогло б у холодний період, однак нарешті прийшло тепло і вже непотрібно.