Ось наґуґлив:
Лікування нафтизинової залежності призначає отоларинголог. Самостійно розв’язати проблему не можна — різка відмова від крапель призведе до порушення вентиляції легень, розвитку запалення тощо.
Вдома про це не задумувався, а тут доведеться спершу стати на облік в сімейного лікаря-терапевта, тоді отримати запис до спеціалізованого лікаря-отоларинголога і, якщо пощастить, то через декілька місяців буде перша предметна консультація. Сподіваюся, що війна до того часу закінчиться.
(1) економіка заточена на експорт енергоносіїв, на які вже оголошено ембарго; он арабські експортери енергоносіїв масово вкладаються в інші сектори економіки аби перехід світу на електромобілі вдарив дещо менш відчутно; а запоребрик тупо вкладав свої надлишки в яхти і в танки (яхти зараз конфісковують по цілому світу, а танки горять в Чорнобаївках)
Прохання підказати аналоги сайтів в Польщі:
1) tabletki.ua/uk
2) epicentrk.ua/ua
3) vse-sto.com.ua
4) vseazs.com
Вподобайка
(1) то розкажи свій варіант скільки часу запоребрик протримається під санкціями до дефолту
(2) тут неясно що ти хочеш цим сказати, але ок — розважайся на здоров’я
(1) поржи на здоров’я, радий що підняв настрій
(2) випустили бо три личинки (у твоїй термінології) дитини
(1) дефолт запоребрика через пів року
(2) паспорт укр, знаходжуся в Польщі де відповідно не підлягаю мобілізації в місцеві війська.
Закрито для тих в кого нема акаунта «писок-книжка». Можете при бажанні скопіювати текст сюди.
А поцікавтесь-но як доблесні палестинці в секторі газа спрямовують гуманітарну допомогу на будівництво підземних тунелів аби продовжувати спрямовувати бомбо-смертників на територію Ізраїлю. Щось схоже, тільки плюс прихована допомога від доблесних китайців, з якими у запоребрика перед тим вже було підписано відповідні папірці.
(1) на тривалий без доблесних китайців в запоребрика тупо нема ресурсів — дефолт і розпад сам собою
(2) закриття кордонів і анальне рабство мобілізація поширюється лише на громадян даної країни, решта зможуть собі їхати.
На превеликий жаль, без знищення запоребрика як цілісної адміністративної одиниці нас чекає лише перегрупування і напад знову через декілька років — цього разу з врахування минулих помилок і тому успішний. Тому — лише руїни, зовнішнє управління, вивезення всієї зброї масового ураження.
В ближньому закордонні дещо легше, принаймні вночі не будять сирени і відволікання на новини відбувається не кожні пів години а _дещо_ рідше, вдається працювати на ремоуті і виглядає що навіть відкладатимуться якісь заощадження. Та все ж і сюди цілком може прилетіти на голову, тому планування проводиться в двох режимах — (1) оптимістичному і (2) песимістичному:
(1) приблизно через три тижні очікую закінчення війни через виснаження ресурсів запоребрика, далі планую все ж на декілька місяців залишитися тут заради відвідин різних гарних туристичних місць, опісля повернутися і продовжити облаштовувати свою заміську ділянку
(2) запоребрик все ж переконує доблесних китайців що настав їхній зоряний час, відповідно сюди починає прилітати, в зв’язку з чим тримаю весь час машину заправленою, готовий садити сім’ю і їхати геть далі, значно далі — а можливо й летіти зовсім далеко; от тільки в цьому сценарії за океаном теж буде небезпечно.
Таке, здавалося б, банальне запитання, та все ж. Будете сміятися, але ситуація серйозна. Я залежний від «нафтизину» — хто не в курсі, це краплі для носа (ніколи не починайте ними користуватися, бо це капець). Вдалося дещо знизити залежність шляхом використання «дитячої» (вдвічі слабшої) версії. Зараз знаходжуся в Польщі у статусі біженця, з собою є чотири баночки «нафтизину». Хто в курсі, чи продається щось таке в Польщі з тією ж діючою речовиною?
Річ у тім, що аналоги не діють у той же спосіб. Пробував «фармазолін», однак можна одразу ж викидати щойно придбану баночку — «не воно». Симптоми при відсутності «нафтизину» під рукою: набрякання носа, задихання, головний біль, аж до страху «що робити». Звісно, є шанс зіскочити з залежності від безвиході, але як саме ефективно пройти період «ломки»...
Наші роблять що можуть. Якщо є предметні пропозиції як саме робити краще — пишіть. Якщо ж непредметно, то виходить лише щось типу порад мудрої сови «вам треба стати їжачками».
Прірва часу витрачається на новини і поки що дуже складно цьому протистояти. На проекті поки що ставляться поблажливо — все одно наздоганяю вночі, в цей час чомусь з’являється хоч якесь зосередження на роботі.
Не зовсім відповідь на запитання, однак сайт code.org надає безкоштовні курси з програмування для дітей, багато з них перекладені українською.
Не лише про Польщу, але оскільки в Польщі присутні готелі Hilton, то підходить сюди:
Сутність цього слова-тесту якраз у вірній вимові, тому правильно було б palianytsya.org (палянИця а не палянІця) — хоча тут цікаво, бо в другому складі для транслітерації «я» вжито «ia», а в останньому складі — «ya». Два фейли в одному слові. Хоч би попередньо винесли ідею на оцінку громадськості... Мда. Ні, це не зрада, лише граматичні фейли, однак один з цих фейлів критичний.
Коментар дотичний, хоча не зовсім на цю тему. Оті всі «ви в наших думках», «ми стоїмо з вами», «глибоке занепокоєння» і т.д. від західних контактів... Я написав (і надсилаю особисто таким коментаторам) спеціально для них доволі детальний і великий перелік, що саме вони могли б зробити якщо дійсно «стоять з нами», в переліку лише декілька пунктів прямо стосуються матеріальної допомоги на нашу армію, а решта це наприклад написати в хед офіс місцевої компанії щоб закрила своє представництво в запоребрику і такі інші речі.
На додаток до dou.ua/...rums/topic/37317/#2372551
ФОП на ремоуті. Перебуваю в Польщі (випустили бо троє дітей) вже 12 днів. Місцевий ідентифікаційний код отримав, картку в місцевому банку оформив. Але поки працюють українські банківські картки, нічого змінювати не збираюся (про всяк випадок також маю при собі готівку). Тут вищі податки і взагалі гемор їздити оформляти, тому — навіщо? А сплачувати українські податки з комунальними треба, це зараз майже єдине і основне чим можу допомогти Україні. Державу Польщу я, в свою чергу, підтримую тим що тут витрачаю зароблені гроші.