тому додаток був в родині успішно замінений на інший.
На який саме? І чи задоволені ви ним? Може він навіть кращий за ту кляту сову?
Була б це звичайна РПГ, ніхто б нічого не сказав. Технічно це могло бути. Всі ми добре знаємо і про середньовіччя, і про древні Грецію з Римом.
АЛЕ! У грі нам розповідають історію конкретного персонажа. І хоча деякі частини історії персонажа не зафіксовані на папері, основне є цілком визначеним.
Давайте ще дамо Генрі побігати з дробашем і замість коня поїздити на чорній імпалі. Ну, теж як альтернативний варіант розвитку сюжету. Ви ж
просто намагаєтеся зробити класну відеогру
, чи не так?
Головне тепер аби нова фіча працювала з сіром Ганушем 😏
Дякую!
Прикол якийсь. Хотів би я подивитися той договір. Бо окремого договору з Валвом дрібний підприємець не заключить, а отримає стандартний договір, де чітко написано, що то роялті.
Звичайно, що Податковий кодекс України (ПКУ) старший за якісь там договори. Та все одно дохід від Стіма підпадає під визначення роялті.
ПКУ. Розділ I. Стаття 14. Визначення понять. Пункт 1. У цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні:
Підпункт 225. роялті — будь-який платіж [...], отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності [...].
Бо саме це ми передаємо Валву на відміну від гугл плея і аппстора, де це прописано інакше.
Якби ж ще якийсь покидьок не записав роялті в пасивні доходи, то все було б добре 😒
Так, до доходу ФОП 3 групи спрощеної системи оподаткування не включаються роялті. Більшість фахівців хибно трактують цю норму як таку, що такий ФОП не може отримувати роялті на ФОП. Але якщо у тому ж таки ПКУ вивчити використання слова «(не) включається», то стає зрозумілим, що такий ФОП може отримувати роялті і не платити податків. Такий підхід навряд чи сподобається податківцям, але так написано в ПКУ.
Інші кажуть, що роялті слід приймати на фізичну особу. Але гра це продукт від ведення підприємницької діяльності, яка у нас тим же ПКУ заборонена без ФОПа чи іншої спеціальної форми. Отже теж колись могли б піймати за дупу і виписати штрафів.
Тому мені здається, що треба ховатися і тихенько платити податок як і з усіх інших доходів ФОПа.
А конкретніше, будь ласка?
В мене вже є відповідь на це питання, довелося витрати купу часу, щоб перечитати гори статей і Податковий кодекс, але без юриста я її не доведу.
Мені цікаво як інші люди знаходять вирішення цієї проблеми.
Стім виплачує роялті. Як ви їх отримуватимете і оподатковуватимете?
І як ви оподатковуватимете гру?
От вам подобається користуватися фейсбуками з ютубами? Мені ні. Там слова поперек ручні вставити не можна, бо буде або бан, або видалять коментар, або буде тіньовий бан. І сильно це допомагає проти русні на тих платформах? Аж ніяк. Пропагандонських матеріалів хоч греблю гати, а вільно ділитися думками не можна. Причому карають без попереджень і пояснень.
Не треба перетворювати стім на ще одну диктатуру в мініатюрі.
Це не проблеми модерації, а свобода і її наслідки. Ви хочете все заборонити, але на краще нічого не зміниться. Замість свободи буде агресивна модерація. Однак русня і далі буде там присутня. Від того, що ви забороните символіку донбабве і лугандона, «людина» за аватаркою кращою не стане. Ви просто не знатимете заздалегідь, що то покидьок.
Тягар податку завжди падає на кінцевого споживача.
До чого тут це?
В деяких компаніях що тримають робітників на ФОПах компанія платить за працівників податки, але від того податок для найманого співробітника не зникає
Теж хибно. Повертаємося до прикладу зі ставкою Х ₴, для оплати якої компанії потрібно витратити 1,22·Х ₴, а робітник на руки отримає 0,805·Х ₴. Робітник не знає як це працює і він бачить тільки 0,805·Х ₴.
Далі. Компанія для «оптимізації» витрат вирішує перевести робітника на ФОП ІІІ групи на спрощеній системі чи сама переходить на Дію.Сіті. У випадку з ФОПом для забезпечення попередніх 0,805·Х ₴ робітникові на руки, компанія має перераховувати йому додатково 0,22·М ₴ (де М — мінімальна зарплата) і компенсувати банківську комісію Б ₴ за ведення рахунку і з усього цього ще треба заплатити 5% єдиного податку. Таким чином «зарплатний» бюджет компанії складає (0,805·Х + 0,22·М + Б) / 0,95.
А скільки ж це буде? Порахуємо на прикладі середньої зарплати січня 2022 — 21 347 ₴.
У випадку звичайного працевлаштування робітник на руки отримував 17 184 ₴, а компанія витрачала 26 043 ₴.
У випадку псевдопрацевлаштування через ФОП робітник на руки має отримати так само 17 184 ₴. Мінімальна зарплата нехай буде 6 500 ₴, а банківська комісія 150 ₴. Тоді на такого робітника компанія витрачає не 26 043 ₴, а (0,805·Х + 0,22·М + Б) / 0,95 = 19 752 ₴. Різниця суттєва. І ніби робітник «не ображений», і витрати «оптимізовані».
У випадку Дії.Сіті ситуація трошечки інша, якщо робітник влаштувався у компанію перед її переходом на дію.сіті. Компанії не може зменшити оклад просто так (інакше воне це із задоволенням зробила б). Тому оклад залишається 21 347 ₴, а робітник на руки вже отримує 0,935·Х = 19 959 ₴. Здавалося б перемога! Але при цьому ЄСВ зменшується до 0,22·М = 1 430 ₴. Тоді на такого робітника компанія витрачає не 26 043 ₴, а 21 389 ₴. Різниця теж суттєва. І ніби робітник навіть у плюсі, і витрати «оптимізовані». То де ж зрада?
Щодо пенсій це взагалі не аргумент, частина податку з ЄСВ йде на утримання існуючих пенсіонерів, а не на власний накопичувальний рахунок у пенсійному фонді.
Теж хибно. Раджу вивчити закон про пенсійне забезпечення. Там написано як це все працює. Якщо не вдаватися в подробиці, а взяти лише суть то:
1. Щомісяця роботодавець платить за свого працівника ЄСВ (Нехай буде тих же 0,22·Х).
2. Пенсійний фонд порівнює це значення з середньою по країні зарплатою з якої платили ЄСВ цього місяця (Нехай це буде Y). Так формується місячний особистий зарплатний коефіцієнт К = X/Y.
3. Протягом всього стажу працівника ці коефіцієнти збираються для кожного місяця. Отримують сумарний коефіцієнт Кс як середнє значення всіх місячних коефіцієнтів.
4. При виході на пенсію її розмір визначається як:
К-ть років стажу / 100 · Кс · зарплата для призначення пенсії за попередній рік (не оновлюється щороку, а фіксується в момент виходу на пенсію).
Тобто, якщо людина працювала 40 років і весь час отримувала середню зарплату, то вона отримає 40% від зарплати для призначення пенсії за попередній рік. Якщо людина отримувала мінімалку весь час, то...дуже грубо...її Кс буде на рівні десь
Отже внески ще й як «йдуть» на власний накопичувальний рахунок у пенсійному фонді. І саме завдяки тому як це розраховується, пенсія захищена від інфляції протягом цим 40 років. Бо скільки б ви не сплатили, а коефіцієнт стажу розраховується на той час. А класти ці гроші у приватний пенсійний фонд...таке собі рішення. Якщо навіть в Америці періодично розкрадають деякі приватні пенсійні фонди, то чекати, що їх не розкрадатимуть в нас, було б наївним.
Саме тому переводити працівника на ФОП чи дію.сіті це у першу чергу обкрадати його ж, це вже не кажучи про ПДФО.
Тому і для компанії, і для працівника дуже велика різниця як вони працевлаштовані.
Це як шведська прогресивна модель оподаткування, тільки перевернута, де бідні платять більше податків ніж багаті.
Видно, що більшість опитаних погано володіють темою.
Гугл і Епл магазини не платять роялті. В них у договорі це так прописано, що розробник/видавець постачає програмний продукт кінцевому споживачеві.
А от у Стімі все інакше. І стім платить роялті.
Загалом для іноземних компаній (якщо від них ви отримуєте гроші у валюті) не треба ніякі акти прийому передачі. Потрібні рахунки-фактури, оплата за якими означає, що замовник погоджується з результатами виконаної роботи. Це якщо ФОП щось виконує для деякої компанії.
ФОП не включає роялті до доходів, бо якийсь розумник в ПКУ написав, що це пасивні доходи, хоче ці доходи є прямим наслідком ведення підприємницької діяльності. З інших випадків застосування словосполучення «не включає» в ПКУ стає зрозумілим, що це написано буквально: ці доходи є, але оподатковувати їх не треба.
З іншого боку отримувати роялті як фізособа теж не зовсім правильно, бо можуть кваліфікувати як ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОПом.
Ба більше, як ви з особистого рахунку заплатите контрагентам за виконання роботи для вашого продукту або зарплату найманому працівникові? Отож.
інженери на заводах платять всі податки
Коротко про податки. У найманого працівника є ставка Х ₴. Компанія додатково платить 22% від цієї суми як ЄСВ, що піде цьому працівникові на пенсію, зокрема. Далі з Х ₴ робітник платить ПДФО 18% і 1,5% ВЗ (технічно це платить компанія, але від імені робітника). Таким чином зі ставки Х ₴ робітник на руки отримує 0,805·Х ₴, а для цього компанії потрібен зарплатний бюджет 1,22·Х ₴. При цьому у працівника є гарантована державою відпустка, лікарняний і працівник не тратить ні 1 копійки для ведення роботи.
А що ж платить багатій ФОП на спрощеній системі? Він платить ЄСВ у розмірі не менше 22% від мінімальної ЗП, що потім позначиться на його пенсії. Платив все життя ЄСВ з мінімалки? На старості матимеш мінімалку. Тут ФОП сам є ковалем свого щастя. Якщо він хоче нормальну пенсію, має платити ЄСВ з нормальної ЗП (аж до 10 чи 15 (точно не пам’ятаю) мінімалок). Також ФОП платить 5% з доходу (не з прибутку). При цьому ФОП сам собі оплачує відпустку, сам собі оплачує лікарняний, сам собі купує обладнання і програми, може втратити роботу в будь-який день. Ризики у ФОПа вищі, доходи вищі, відповідальність вища, а прибутки не факт що вищі.
точно такі самі наймані айтівці на галерах платять 5% + ЄСВ з мінімалки
Ну і матимуть потім дулю з маком замість пенсії. У нас люди не розуміють як розраховується пенсія, платять з мінімалки, отримують в конвертах, а потім жаліються чого така мала пенсія. Ітівець на галері жодним чином не захищений. Це не забороняти треба (бо разом з цим нищиться реальний легальний бізнес), а пояснювати наслідки.
Сюди і дія.сіті. Це великий розводняк. На діті.сіті ПДФО складає 5%, ще 1,5% ВЗ і 22% ЄСВ з мінімалки (хоча роботодавець може платити ЄСВ нормально). Здавалося, що це рай, але коли ці люди підуть на пенсію, то виявиться, що це пекло. Однак тоді вже буде пізно.
Запропонована нацстратегія першою піде у смітник у випадку зміни влади. Оскільки ця влада не збирається змінюватися, то панікувати ще й як слід. Обговорень ніяких не буде і без великих скандалів усе піде в реліз як є або навіть «кращим». Чи ви вже забули як це було?
2% податку для єдиноподатників до кінця війни + 1 рік після. І де воно зараз? Прикрили минулого літа (безвідносно до того чи треба було це робити).
Резидентам дії.сіті повідомили, що можна вести будь-яку діяльність аби бізнес тримався на плаву, а тепер кажуть, що треба провести аудит за минулий рік щоб виявити чи відповідала ведена діяльність вимогам до резидента дії.сіті. Тобто міняють правила заднім числом.
І це 2 маленьких епізоди з общипування гусаків. А скільки такого ще було, є і буде? Тому повторюся, але панікувати ще й як слід.
Президентський закон про застосування англійської мови в Україні
Це із статті? Бо я до кінця вже неуважно читав.
Проглянув ще раз і знайшов
Це підтверджують і двомірні ігри на рушієві, які стали справжніми хітами: дилогія Ori, Cuphead, Hollow Knight, Dave the Diver та інші.
Але це саме 2Д.
Ще можна додати Cities: Skylines 1 i 2, Escape from Tarkov, Green Hell.
Наче реклама УЕ. Стаття по суті починається з переваг УЕ і вона така довга, що пересічний читач втомиться і навіть не дійде до недоліків УЕ.
Також не помітив відомих проектів на юніті. Такі взагалі існують?
Зрозумів нарешті, але без юриста навряд чи доведу.
Роялті на ФОП-єдиннику не оподатковується.
Дійшов до створення обліковки розробника в Стімі. В типовому договорі розробник (Компанія) отримує виплати згідно пункту 3.2. Цитую пункт.
3.2 Ліцензія на електронну доставку. Цим Компанія надає Valve невиключну ліцензію на відтворення, публічний показ і виконання, передачу, продаж, ліцензування та інше розповсюдження Застосунків у формі об’єктного коду через службу Steam і за допомогою будь-якого способу оплати Власникам акаунтів Steam на Території [...].
І цим Стім принципово відрізняється від Плей Маркета Гугла, у якому згідно пункту 5.3 розробник надає ліцензію користувачу, а не крамниці.
Тому виплати від Стіма і є роялті.
За компанію я не скажу, а ФОП не може отримувати роялті. Далі цитата з таксера, яка посилається на Податковий кодекс, а саме на Статтю 292. Пункт 1. Підпункт 1).
«Якщо підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування, то роялті до складу його доходу не включається. Такий дохід є доходом фізичної особи та оподатковується за ставкою 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.»
А тепер 292.1.1.
292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності
Тому мене і цікавлять подробиці про низькі податки. Я не кажу, що їх нема. Мені справді цікаво.
На мою думку визначення підходить. Стім необмежений у відтворенні кількості копій гри. Я, як розробник/видавець, не займаюся доставкою копій гри до кінцевого споживача.
14.1.225. роялті — будь-який платіж, отриманий як винагорода за [...] надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме [...] комп’ютерні програми [...].
Не вважаються роялті платежі, отримані:
як винагорода за використання комп’ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання «кінцевим споживачем»);
за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра);
за придбання речей (у тому числі носіїв інформації), в яких втілені або на яких містяться об’єкти права інтелектуальної власності, визначені в абзаці першому цього підпункту, у користування, володіння та/або розпорядження особи;
за передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності, якщо умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності надають право особі, яка отримує такі права, продати або здійснити відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), крім випадків, коли таке оприлюднення (розголошення) є обов’язковим згідно із законодавством України;
за передачу права на розповсюдження примірників програмної продукції без права на їх відтворення або якщо їх відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем;
Якщо можна, то дайте конкретні пункти, будь ласка. Також чому саме в Україні дохід зі Стіму це не роялті?
Про які саме низькі податки мова? Про яку форму ведення підприємницької діяльності говорить автор?
Бо якщо він, наприклад, продає гру в стімі, то Стім платить роялті. Якщо автор є ФОПом, то дохід від гри все одно треба отримувати на картку фізичної особи, бо то роялті, а його ФОП отримувати не може.
А роялті це вже 19,5% податків з доходів, а не прибутків.
І в Арканумі. І там теж персонажі підбирали викинуті предмети та часто надівали їх.