Так, житло дуже дороге. Але ціни стають більш привабливі чим далі від метро.
Напевно найдоступніше житло на півдні та південному сході. Кройдон дуже активно забудовується новим хорошим житлом по гарним цінам, але має дуже дурну славу.
Часто люди шерять житло і у такому випадку можна чудово жити і з зп 30 (а це більш ніж реально знайти). Напевно 40 — це, якщо хочеш жити сам.
Як складно знайти роботу на 40 не підкажу, бо у моєму випадку люди, як тільки переїхали, то були раді знайти щось на ± 30 і знаходили. І є відчуття, що продешевили)) Шукали через лінкедін, ярмарки вакансій. Пошук тривав ± місяць. Зпрацював лінкедін. І помітили, що відгуки на вакансії приходять нерівномірно: буває тиждень ніхто не телефонує, а буває за тиждень по декілька інтерв’ю кожного дня. Тому важливо набратись терпіння та не опускати руки.
Щодо безпеки, то крадуть телефони, велосипеди, посилки (чув байки на роботі та читав пости в nextdoor апці). Напевно у Кройдона найдурніша слава в цьому плані. По відчуттям, найбільш безпечніше та чистіше на заході та північному заході.
Щодо мультикультурності, то тут не зовсім зрозумів, що може лякати. Араби та азіати роботящі люди. Їх ви побачите як власників/працівників магазинів, кафе, перукарень, СТО. Бомжі та попрошайки — це 100% більшість білі брітіші, з того що я бачив.
Так, проживаю в Лондоні,
Із плюсів: все, що треба для життя є і поруч. Дуже подобається Вікторія парк, велика зелена зона для прогулянок, відпочинку та занять спортом. Багато ринків, невеличких локальних магазинчиків, ресторанів та кафе, кухні з усього світу на будь-який смак та не дорого по лондонським міркам. Великий ТЦ на Стратфорді. Декілька СТО, мийок та заправок поруч. І багато всього іншого.
Із мінусів: територія біля метро брудна, але як трохи в сторону відійти, то все чисто та спокійно. Найближча лінія метро — central, дуже тісні вагони. Але відносно недалеко district та Elizabeth з нормальними вагонами. Ну і вартість оренди житла.
Був раз у передмісті, Слау. Після Лондона відчуття, що там нічого немає і нічого робити, як вдома сидіти.
Якщо важливо, то тут в Tower Hamlets добре допомагають українцям: кожного тижня збирається українське ком’юніті, обговорюють проблеми та як хто їх вирішував; курси англійської мови; ярмарки вакансій та допомога по проходженню інтерв’ю (допоможуть з лексиконом, скажуть як себе вести, що казати, дадуть безкоштовно купу брендового одягу). Сам став спонсором і бачив як людям допомагають.
2. Є Home for Ukraine scheme, Ukraine Family scheme та Skilled worker visa. Якщо є друзі в Британії з вільною кімнатою, то перший варіант. Є родичі — другий. Є роботодавець, який спонсорує візу — третій. Де такого знайти, не підкажу. Бо сам не шукав, а мене знайшли на лінкедін.
3. Податки рахуються за прогресивною шкалою www.gov.uk/income-tax-rates . Порахувати можна тут www.gov.uk/estimate-income-tax .
Житло користується великим попитом, навіть попри ціни. Тому треба не тупити, бо пошук може затягнутися. Із порад: на оголошення відгукуватись треба телефоном (мейл чи повідомлення можуть і не прочитати), на переглядах треба робити пропонувати конкурентну ціну, треба бути готовим заплатити
Без дітей.
Для себе вирішив все-таки Лондон:
+ інфраструктура, робота, можливості
— ціна життя
140к фунтів
А як так Ви порахували?
Якщо що, RSU буде веститись 4 роки.
oh_my_god_who_the_hell_cares.jpg