Португалія. До коронавірусу можна було приїхати як турист по безвізу (чи Шенгенська віза), оформити безкоштовно ПП, оформити податковий номер, номер соц.забезпечення, додати довідки та подавати документи на тимчасове резидентство на 2 роки. Потім продовжити на ще на 3 роки. Після 5 років можна збирати документи і подавати на громадянство. Мінус — тривалі черги по цій статті. Безвиїзно потрібно перебувати в країні від закінчення дії безвізу до отримання картки. Зараз це близько
З приходом коронавірусу це ускладнилось, хоча є люди, які бусами по 3 доби їдуть, водії роблять «липові» запрошення чи якось на кордоні з Польщею підмазують. Ну але це не ІТ-шники))
В’їзд не зовсім прозорий, оскільки одним із пунктів подачі на резиденцію є наявність підтвердженого легального в’їзду. Раніше це була відмітка в паспорті в аеропорту, що влетіли. Також є варіант поселитись в готель. Вони зобов’язані подавати документи в міністерство по роботі з іноземними громадянами, що така людина поселилась у них. Взагалі нюансів досить.
withportugal.com/.../freelancer-portugal-2021
Оренда житла. Лісабон однокімнатна квартира від 500 євро. Периферія від 300 євро. Комунальні
Харчування на 1 людину без ресторанів від 200 євро. Ресторан близько 20 євро на людину. Хоча в місцевих кафе «для своїх» можна за 8 євро отримати перше, друге і каву. На вигляд може бути не фешенебельний заклад, але їжа кожен день свіжа та якісна.
Транспорт більшість намагаються їздити на авто, хоча міський транспорт в Лісабоні і Порту розвинений. Проїзний 40 євро на всі види.
Страхування від 20 євро/міс.
Лікарі. Приватні клініки або державні. Щоб потрапити в державну потрібно мати або резиденцію, або запущений процес подачі документів. Інакше консультація від 25 євро.
Розваги залежать від гаманця.
Клімат залежить від місця проживання. Влітку на узбережжі тепло, часто є вітерець. Сонце яскраве. Якщо ближче на північ країни, то прохолодніше і вологіше. Вглиб материка ближче до Іспанії може бути жаркіше. Взимку температура коливається від5-10 вночі до 15-16 вдень. Часто можуть бути дощі та вологість, особливо на півночі. В будинках переважно не має централізованого опалення, тільки локально: каміни, обігрівачі, кондиціонери. Це плюс до комунальних. І теплі кофтинки та штани для ходіння вдома. Взагалі по Європі далеко не кругом люди ходять в футболках та відкривають вікна, тому що спекотливо від опалення. Економлять.
Проблемою не нових будинків є пліснява взимку через вологість, але все вирішується осушувачами повітря. Підлога часто покрита керамічною плиткою, тому ходити босими навіть влітку не дуже. Хоча в нових квартирах звичайно стелять паркет, теплу підлогу роблять.
Я живу на узбережжі південніше Лісабону, температура комфортна, вітерець з океану.
Круглий рік свіжі овочі та фрукти, картоплю тут саджають 2 рази на рік, інші овочі також2-3 рази, тому на полицях магазинів все свіже. 4-4,5 є/кг, яловичина від 6 є/кг, яйця 0,9 є/6 шт, молоко від 0,6 є/л, кисломолочна продукція різна (йогурти, сирки і т.д. Кисломолочного сиру практично не має), твердий сир від 7є/кг, банани від 0,8 є/кг, ковбасні вироби (грудинка, бекон, запечене мясо) від 10 є/кг, олія соняшникова від 1,5 є/л, оливкова від 2,5 є/л, риба (дуже по-різному) лосось охолоджений від 10 є/кг, дорадо, сибас від 5 є/кг, а можна сардинок набрати по 2 є/кг, або морського окуня за 6 є/кг, восьминіг від 8 є/кг.
Ціни на базові продукти: картопля, цибуля, морква 0,8 евро/кг, макарони від 0,5 евро/500 г, курка ціла 2,5 є/кг, свинина від