Спочивай з миром, друже. Мав за честь тебе знати.
А якщо серйозно, як роблять виїзд для бізнесу? Чув що роблять «волонтерку» ти їдеш у бізнес тріп, назад привозиш гуманітарну допомогу, всі довольні. Можу допустити, що бізнес виїзд якось роблять, якщо ти працівник УкрОборонПром, чи щось схоже. Але сумніваюся що таких 1.1 млн назбиралось.
В невмілих руках, дрон дуже небезпечна штука на передовій. Знаю кілька випадків, коли хлопців дуже точно накривала арта зі всіма наслідками.
Тому, я б радив цього не робити. А якщо дуже треба, то знайти волонтерів, які займаються дронами і задати це питання їм, плюс вони скажуть, які дрони треба перепрошивати і чим, перш ніж давати на передову.
Ну і це точно не має бути дрон дорожчий за 50-70к грн. Для аматорів.
Рібятка, а нахолєри ви тут + ставите?
Ставте у ФБ, так це побачать ініш люди www.facebook.com/...ity/posts/529293101897263
Круто, що в нас починають говорити про спеціалізацію, як один з диференціаторів (крок 10).
З часом ще почне цінуватися домейна експертиза і досвід (Healthcare, Banking, Logistics etc).
Ринок збільшується, рівень бізнесів росте, заробляти без нішевої експертизи стає все важче і важче, тож компанії потрохи рухаються в ту сторону і специ з якісним досвідом зможуть це монетизувати.
На заході це вже відбувається і дев, який має класний досвід в одній індустрії може себе продати набагато краще в іншу компанію з такої ж індустрії ніж, якби він міняв індустрію.
Круто! Дякую за роботу!
Було би цікаво ще побачити графік, чи відбувається укрупнення індустрії чи ні. У вас є аналітика по кількості ІТ спеціалістів в Україні і цікаво, який % працює в топ 5/25/50 з року в рік.
Шикарна робота! Дякую!
Я маю на увазі, чи великі з’їдають маленьких :)
А звідки інфа, що не відбувається?
Цікаво, чи відбувається укрупнення ІТ ринку України.
DOU, можете, будь ласка, дати дані за пару років Top25/Total IT Labour Market
Можливо, це показує, що бізнес модель аутсорсингу підходить до своєї стелі по прибутковості (всі і далі шукають але вже не вигідно так агресивно докидати +500 до зп, як це було пару років назад).
ЗПшки і далі будуть рости на
Думаю, це призведе до того, що за пару років наші компанії активно почнуть шукати бізнес моделі, які краще масштабуються. Наприклад, Продуктова розробка.
Ігоре, гарна і лаконічна стаття! Навіює на роздуми і роботу над помилками. Пиши ще!
Почав проходити опитування — Завис на першому питанні — Дальше не проходжу :(
Яке визначення терміну «Технические специалисты»? І чи комунікуєте ви це визначення компаніям, коли берете в них дані?
Бо потім виходить, що в Софтсерві 62% Технічних спеціалістів, а на Епамі і Люксофті 89%
Як на мене, є деякі речі, які неможливо поміряти і порахувати 100% наперед, поки не спробуєш.
Є певна група людей(brainbasket.org/kerivnitstvo/, яка вірить в певну (brainbasket.org/bachennya) ідею і готова інвестувати в неї час і ресурси. Можливо, з часом вони зрозуміють плюси і мінуси реалізації цієї ідеї і трохи перелаштуються.
Але я вперто не розумію, що поганого в таких навчаннях і в таких ініціативах? В нас відкритий ринок, ніхто не змушує людей йти туди вчитися і кидати свої робочі місця, ніхто не змушує компаній брати на роботу джуніорів.
я лично, не считаю что из “бывших барменов, строителей ,парковщиков и тд” будут сеньйоры(лет через 30 разве что).А як щодо колишніх банкірів, фінансистів, бухгалтерів, математиків?
А насчет СЕО Мелкософта и гугла посоветовал бы подумать сколько тех же индусов иммигрировали(читай заехали на нелегаоьных баржах, или в сумках) в США. Вот уж не сильно верю что селюка из забитого штата Индии(будь он хоть супер гений местного разлива) привезли спецом в СШП.Ти багатьох українців знаєш, які виїхали в дорослому віці і які добилися таких успіхів?
Тут знаєш яка ще позитивна штука — коли будуть халявні курси, навіть, якщо вони будуть середнього рівня, то приватні курси, яких зараз розвелося дуже багато, будуть змушені піднімати планку якості. І хто від цього виграє? — Ті самі джуніори і компанії, які їх наймають.
в индии в среднем пишут трешВ той самий час в Індію заходять такі компанії як Apple, Facebook, Google, які порожняк не гонять.
І ще одне, що поганого для держави і для нас з вами, якщо частина людей які зараз зароблять $100-$200 перекваліфікуються і будуть гімнокодити десь на фрілансі за $300-$600?
Збільшення кількості джуніорів призведе до збільшення пайплайну ІТ ресурсів нашого регіону загалом. Що матиме прямий наслідок на появу більшої кількості сініорів через 5 років.
Ті хто кажуть, що конкуренція погано для індустрії — підіть покатайтесь українськими поїздами.
Тих хто каже, що більше джуніорів = нижча якість і порівнюють з Індією, я б радив погуглити хто є зараз CEO Майкрософта і Гугла і трохи заспокоїтись.
Все в нас буде добре!
Haters gonna hate!
Зі сторони команди — дійсно непогана ідея.
Зі сторони бізнесу — ваш підхід зменшить кости і лишить ту саму якість людей/роботи. Якщо ж компанія вибирає кого скоротити, то вона досягає і потрібного зменшення костів і збільшує середню якість команди/роботи, бо зазвичай звільняють лов перформерів, оверпейд людей найнятих в гарячому 2021 році, або ролей, які будуть не потрібні в найближчій перспективі.