Українська студія STELLARIUM налічує 30 учасників, які у вільний час працюють одразу над трьома інді-іграми. Одна з них — Famine Way, гра про Голодомор, яка нещодавно наробила галасу в мережі. В інтервʼю співзасновник студії Матвій Amadeo розповів про перші помилки в геймдеві, поточну роботу команди, реакцію на критику від співвітчизників та російських пропагандистів, а також про ще не анонсований проєкт компанії.
Нині волонтерська організація ІТ Армія України налічує тисячі активних учасників, які завдають збитків ворогу. Її речник розповів DOU, як побудована робота в команді, від чого залежить успіх атаки і чи пробували вороги проникнути в команду.
36-річний дніпрянин Георгій Волков ще кілька років тому працював у фешн-індустрії. Але з початку повномасштабного вторгнення він, без жодного військового досвіду, з головою поринув у аеророзвідку. В інтервʼю він розповів, чого досі бракує цій сфері та хто швидше в ній розвивається — українці чи окупанти.
Наприкінці 2022 року ІТ-ринок США накрила хвиля масових скорочень у Big Tech компаніях. Ми поспілкувалися з декількома звільненими тоді українцями і дізнались у них, чи вдалося їм знайти роботу, скільки це потребувало часу та яка нині ситуація на ринку праці.
Як новачку в IT обрати тип компанії для роботи, що варто знати про потенційного роботодавця та які є підводні камені й неочевидні ризики, на які варто звернути увагу джуніорам? DOU розпитав про це фахівців ринку і зібрав у зручний формат карток.
Через повномасштабне російське вторгнення львівський розробник Сергій Марущенко залишився у Швейцарії, де був у відрядженні. В інтерв’ю він розповів, чим швейцарці схожі на українців, та про роботу і життя в країні, яка щорічно входить у топи рейтингів «найщасливіших країн».
Співзасновник міжнародної компанії з кібербезпеки Information Systems Security Partners (ISSP) Олег Дерев’янко в інтерв’ю для DOU розповів про важливість і слабкі місця кіберзахисту, описав досвід виходу своєї компанії на канадський ринок, а також поділився враженнями від участі у найбільшій техноконференції Північної Америки Collision, де Україна цього року вперше була представлена національним стендом.
Максим Козленко починав карʼєрний шлях з верстки газет і розробки перших сайтів наприкінці 90-х у Києві. Та вже понад 20 років живе та працює веброзробником в Австралії та веде блог на Medium. В інтерв’ю він розповів, з чого починалася його кар’єра в Україні, як відпустка в Австралії обернулась переїздом і пошуком роботи після «бульбашки доткомів», а також про переваги й недоліки життя за 14 тисяч кілометрів від України.
Луцька ІТ-компанія DevBranch з перших днів повномасштабного нападу росії на Україну долучилася до волонтерського руху. За цей час команда акумулювала понад 5 мільйонів гривень на потреби української армії. Співзасновник DevBranch Богдан Артемчук розповів нам, як офіс компанії перетворився на волонтерський гуманітарний штаб, звідки залучають кошти й чого зараз військо потребує найбільше.
Уже другий рік поспіль комп’ютерні науки входять до п’яти найпопулярніших спеціальностей у вишах. Ми вирішили поцікавитись у першокурсників провідних вишів України про те, чому вони обрали IT-спеціальності, про враження від навчання і плани на майбутнє.