В NDA між робітником(з України) і роботодавцем(зареєстрованим в Україні) не може вказуватись суд який в штатах, бо такий випадок розглядаєтся місцевим господарським судом по місцю прописки робітника(якщо позов від нього) або реєстрації роботодавця.
Більш дієво коли прописують таку умову в договорі з клієнтом, який без згоди підрядника не може потім найняти людей протягом певного періоду часу.
Привіт Андрій :) Шойно прочитав ваш коментар, і не зважаючи на ваші спроби мене образити і «оцінювати мою логіку», що є явним переходом на особистості, я зрозумів свою помилку, треба було вам пояснити як програмісту.
ОК.
От вам ще означення.Барига — 1. перекупщик, спекулянт 2. жадный нечестный мелкий торговец 3. скупщик краденого.
slovopedia.org.ua/...393/373610.html
Тут не можна сприймати пункт 1 означення так як ви це робите, якщо коротко, то барига і прдавець не є синонімами :) А означення «перекупщик, спекулянт» треба сприймати як ЦІЛЕ означення, а не набір означень, якби бло по іншому — його б просто винесли іншим пунктом.
Барига — є перекупщиком, але не кожен перекупщик є баригою :)
Тому я переконаний що«атусорсингові контори — бариги»
як твердження = «false».
Ще можу навести приклад, кожен .NET програміст є програмістом, але не кожен програміст є .NET програмістом.
Тобто я вважаю «барига» є перекупщиком який діє не чесно, перепродує крадене, спекулює.
Крім того слово «барига» є ненормативною лексикою з чітко вираженою неготивною ознакою, сподіваюсь ви з цим згідні?
Тим не менше, допускаю це моє переконання може бути не правильним, але я вірю в свою правоту і ДІЮ відповідно — я не звертаюсь до своїх роботодавців як «барига», не вживаю цього слова до їх характаристик і тим більше публічно :)
Тому питання до Вас, ви як знатний правдолюб, правдоруб і принципова в цих питаннях людина, яка ще й до того не любить подвійних стандартів, дайте відповідь (можна не сюди а просто для себе).
Увага, питання:
1. Ви вважаєте нормальним називати своїх роботодавців баригами?
2. Ви хоч раз називали хоч одного свого роботодовця «барига» в розмові з ним особисто?
3. Якщо відповідь на питання 2. — ні, то як ви вважаєте як на сленгу(вживання якого ви чомусь вважаєте за прояв гіркої правди) називається людина в якої її слова розходяться з ділом?
Дякую
Andriy Kvasnytsya, якщо ви подумали б ще трошки то, впевнений, змогли б здогадатись що я не звинувачую вас в брехні а в мене просто інша думка ніж у вас, і це означає тільки те що хтось з нас помиляється. Можливо тоді ви б змогли продемонструвати «свій навик формальної логіки» і не козиряти тут «тонкими» натяками.
А щоб підтвеодити на практиці, а не геройствувати в онлайні, свій імідж правдолюба і правдоруба, а також щоб підтвердити те що «гірка правда є краща за солодку брехню» — раджу вам вітатись з своїми роботодавцями не інакше як «прівет бариги!», інакше самі розумієте яка вартість ваших дописів тут.
На цьому дозвольте відкланятись, змушений завершити наш цікавий діалог :)
З чим вас і вітаю ;)
Перепрошую за не чітке висловлювання,ті роботодавці
малось на увазі ІТ ринок. І як на мене, ІТ це одне з небагатьох місць де в Україні можна пристойно заробити і при тому не красти, не брати хабарів і тд.
Не вважаю ці слова правдою, так вважає Andriy Kvasnytsya. Доречі, є ще таке поняття як грубість і невихованість і невдячність — яка теж може ображати навіть в перемішку з правдою.
А Ви впевнені що ресурсом називають саме вас як особистість а не той обєм робіт і час який ви можете приділити для роботи?
Компанія дійсно не потребує захисту, мене більше обурило ставлення людей до роботодавців, при тому що ті роботодавці обєктивно одні з найкращих в країні.
вам «+» за порівняння з проктологом — сміявся. Ви хочете сказати що якщо в компанії начальство буде вважати вас продажним ресурсом — вас це цілком вліштовує бо гроші платять? :)
На рахунок бізнесу, партнерства і т.д. — є таке поняття етика, та й просто якщо по-людськи, не гарно обзиватись образливими словами, тим більше публічно. Ви не згідні?
Taras Petrytsyn,
спеціально для вас:так, про взаємовигідне партнерство я писав, про бариг, ні слова, навіть не натякав, знову ж таки, «опровірженіє» своїх слів.
я писав це не до вас а до Andriy Kvasnytsya, в наступному ключі — якщо Андрій думає що компанії бариги — то по його логіці він має вважати програмістів продажними — це іронія так би мовити. Мені дуже шкода що такий розумний і обізнаний як ви не побачили цьго і так нечемно втретились і відповіли не це так емоційно.
Далі я не збираюсть перед вами вибачатись, тим більше ви придараєтесь до слів і в той самий час перехожите на особистості — саме тому не бачу далі доцільності з вами спілкуватись.
За що я маю вибачатись?
Taras Petrytsyn, якщо часно в мене нема бажання з вами далі спілкуватись. Всього доброго.
Andriy Kvasnytsya і явно не на моїй стороні — я зробив висновок для себе що з тим що компанії бариги ви як мінімум погоджуєтусь, це було навіть не двердження, а як і написано «я так зрозумів» — прошу це сприймати в прамому значенні.
Тому потім я вам і Andriy Kvasnytsya задав питання, через те що я вам задав питання в вас чомусь крутиться на язику назвати мене брехуном, хм, цікава логіка :)
Ок задам його ще раз, трози чіткіше, УВАГА, питання:
4. Taras Petrytsyn і Andriy Kvasnytsya говорять про взяємовигідне партнерство, хлопці ви вважаєте при партнерстві допустимо називати одну з сторін баригою?
1. Махати кулаками ніхто нікого не закликав, підтримати можна було просто своєю присутністю.
2. Але обуркння викликало не те що хтось вирішив сидіти вдома і не проявляти лояльності, а те що деякі розумні люди вирішили проявити хамство, бо називати ІТ аутсорсерів баригами — це як на мене хамство в чистому виді.
3. При тому Taras Petrytsyn як я розумію з поняттям ІТ компіня барига зживається мирно, а от з поняттям програмісти продажні — ні. Подвійня стандарти і десонанс «на ліцо».
4. Taras Petrytsyn і Andriy Kvasnytsya говорять про взяємовигідне партнерство, хлопці ви вважаєте при партнерстві допустимо називати одну з сторін баригою?
І в принципі я згіден, продажні і раби ніколи не підуть захищати і відстоювати інтереси компанії де вони працюють, ой сорі в рабстві батрачать.
Барига — перекупщик, спекулянт\жадный нечестный мелкий торговец\скупщик краденого. Також слово «барига» має яскраве негативне значення. Значення негативне через те що в СССР більшість часу підприємництво було заборонено, а підприємливі люди при спробі займатись, як зараз модно говорити, бізнесом — автоматично мтавали порушниками закону. Це все супроподжувалось пропогандою.
Вот скажіть, які аутсорсингові компанії скупляєть крадене, чи нечесно ведуть торгівлю, Вас що на невільному ринку купують щоб пеперодати? Чого ви позтціонуєте себе як «раб»? Ви якщо і раб то тіки в себе в голові.
Перепрошую, але Ви є яскравий носій совкового менталітету, при тому не знаєту реального значення слова «барига» яку я вам навів вище.
Також слідуючи Вашій логіці насмілюсь назвати Вас продажним (дякуйте що не ІТ повією), бо як тільки Вам пропонують +пару сотень до ЗП Ви стрімголов біжете до нового роботодавця продатись за набдавку.
ПС. Цей дисонанс в головах, навіть в розумних головах просто вражає.
Про капіталізм я вже казав, ніхто вас не зобовязаний тримати на роботі якщо ви приносите не прибуток а розходи. Впринципі це все до чого зводиться ваша думка :)
Ну а ви чого хотіли? будучи підприємцем ви по суті не платити податків, і при тому отримуєте купу соціальних плюшок, в наслідок чого така ситуація зрозуміло, але тим не манше — так є, і це вигідно і роботодавцям і компаніям.
Як тіки щось перестає бути вигідним — розходяться, так само і програміст може без проблем перейти в іншу компанію і не має непосильних зобовязань перед роботодавцем.
В мене ілюзій немає, в Логіці і в EPAM я вже давно не працюю і менеджером не працював, просто я не розумію ці совкозакиди в сторону компаній які як на мене дають і ЗП + вище ніж необхідний мінімум по соціалці. Причина цього звичайно перегрітий ринок кадрів, але це є, це реальність на яку жалітись просто соромно.
8. Оплачувана відпустка, лікарняні, та інші соціальні плюшки
Загалом всім роботодавцям і колективам в яких я працював я вдячний, я там багато навчився і заробив, і просто «боді шопами» і тим більше баргами я б їх не назвав.
Звичайно були різного роду проблеми, помилки менеджменту, якійсь наші витівки :), але в загальному все було прикольно, і "просто занимается перепродажей жопочасов
" я б це не назвав, а ваше узагальнене ставлення для себе можу пояснити тільки тим що ви через свою обмеженість можете бачити тільки власні вигоди і потреби і зовсім не думаєте про роботодавця, а стосунки між робітником і роботодавцем мають бути партнерські а не егоїстичні.
Називати баригою роботодавця який забезпечує в
На рахунок звільнень — незнаю як в Києві, але під час кризи у Львівському офісі я про звільнення нічого не чув, навіть були моменти що без проекта по моїх прикидках було більше 25% працівників — всім платили ту саму ЗП. Можливо в Києві більші ЗП і утримувати не працюючий тім занадто дорого, незнаю.
Можу розказати як в США звільняють — одного прекрасного дня приходить керівництво і дякує скажімо половині персоналу, і на наступний день ті кому подікували шукають роботу. Ніхто не називає роботодавців баригами, торгашами і посередниками, бо люди знають що живуть в умовах капітілізму, розвиненого ринку і порівняно низьких подвтків.
А в нас якщо податки платити працівнику — то 5% (і то ще багато), а якщо умови роботи і зобовязання фірми — то відразу подавай соціалізм (де податки і 70% можуть бути)! То ви панове визначіться чого ви хочете, капіталізм чи соціалізм.
В четвер орендодавець приходив і перевіряв стан приміщення, акт здачі-прийому підписав. А в пятницю зявився борг спочатку в 1.2 потім 1.7 млн гривень. Кажуть що орендодавець вирішив записати в борг ліфт який його просили встановити більше ніж 5 років, і коли за місяць попередили що будуть зїзджати — взявся швиденько його монтувати.
В Нюйорку (одне з найбільш заселених і дорогих міст США) добре продумана система доріг, тут через місто проходить мережа хайвеїв, тому мені з брукліна в вест віледж(манхетн) зранку (коли пробки а тутешні пробки це українські вірніше київські «тягнучки») на автомобілі доїхати займає часу 35-45хвилин, якщо в авто більше ніж 2є пасажирів — можна їхати по лінії для автобусів — то ще швидше. Відстань 14 кілометрів, їхати звичайно треба через тунель, через міст треба додати ще 15-25хв. Ціна питання тунель — 4.8 в одну сторону, парковка можлива біля тротуару але малоймовірна :), тому це або 18 баксів в день прямо біля офісу в гаражі, або ~300 баксів в місяць — що рівне по 15 баксів в день.
Як бачим їзда на роботу на авто, якщо працюєш в манхетені це ~500 в місяць паркінг і плата за тунель, і десь баксів 150 на бензин.
Саме тому я користуюсь метро — метрокард на місяць коштує 104 бакси, купую їх до податків в результаті трансфер на роботу виходить в6-7 раз дешевший + можна їздити не тіки на роботу — а куди завгодно :). По часу добратись займає 55-65хв від дверей до дверей. Можна ще їздити «експрес басами» :) це в більшості ще на 10-15хв швидше ніж метро і комфортніше, але коштує дорожче.
В загальному «амбітний» і гордий програмість якому дуже хочеться їздити на автомобілі на роботу може собі дозволити таке без проблем, і пробки не є основою проблемою.