Все вірно написав. В дупу ці освіти, офіси-шмьофіси, менеджерів-пенеджерів і т.п. фігню. Все що треба — це гуглити і рубати капусту. Тільки було б ще круто, якби все українською написав. Москалям секрети видавати не треба.
Підхід з виконанням дрібних завдань я б як раз і рекомендував для початківців. І загалом для формування тривалих стосунків з клієнтом краще починати з дрібних завдань, які можна виконати за
Є ця стаття українською мовою, кому цікаво 4vlada.com/rivne/45444
Так а чим вомбата годувати?
Ніколи не парився з приводу відсилання коду і підписання NDA. Може тому що ніколи не працював над чимось унікальним. :) 100% фічерів які просили у мене замовники це — зробіть як ось тут. Тобто десь це вже вигадане і замовник просить зробити так само. Тому смішно коли вони ще і просять NDA підписати. Скоріш за все NDA — це для замовників просто така собі страховка від того, що ти тупо скопіюєш їх проект і продаси їх конкуренту, чи сам відкриєш аналогічний проект і якимось чином перетягнеш до себе їх клієнтуру/аудиторію. А усі ці використання елементів коду — це маячня і ніхто не буде подавати ніколи в суд, за те що ти зробив публічним якийсь клас, чи якийсь кастомний плагін для jquery. :)
А головне що ви зі своєю меншою частиною, що витрачаєте на дітей, продукти, походи до лікаря і в дитсадок і школу і т.п. поточними витратами, теж як не крути даєте роботу іншим українцям. А підростуть ваші діти, і ці витрати поточні ще виростуть.
А там менша частина зарплати не достатньо суттєва? :) Та й не в усіх такі великі зарплати :) Та й багато хто, має такі великі зарплати, не витрачає їх на хоббі, а відкладає на те щоб придбати собі квартиру, та будинок. Коротше, я не казав лише за себе. Я казав за багатьох. Хоч і не за всіх. І те що ви не потрапили в список цих багатьох, це ще не значить, що я щось неправильно написав :)
Я би до речі не сказав, що витрачається більша частина на імпортні товари. Квартири і будинки купуються місцеві. Продукти, витрати на ресторани, кінотеатри, парки розваг для дітей, послуги різних салонів для дружин (дівчата-програмісти для себе), витрати на спорт-зали і т.д. і т.п. — це все теж залишається в Україні і дає змогу цим бізнесам (кінотеатрам, ресторанам, перукарням, спорт-залам і т.д.) можливість рости і розвиватись, створювати робочі місця.
Власне мігрують сотні тисяч людей щороку по світу. Якось переживають вони це. Зараз існує інтернет,скайп, мобільний зв’язок, що дозволяє не припиняти спілкування.
Є ще чудовий варіант коли людина овертаймить як проклята кілька тижнів поспіль і кожен день чи тиждень видає потрібний результат. Це значить що вона взялась з самого початку за завдання, що їй не по зубах, але докладає надзусиль і виконує роботу вчасно. Скоріш за все її навички за ці тижні виростуть суттєво. Але тут по-перше треба вчасно зупинити такого фанатика :) Бо психологічне виснаження ніхто не відміняв. А по-друге треба переконатись, що це не шкодить його сімейним стосункам, бо тоді буде гірше усім.
Кожен має право на свою думку. У вас своя думка, у мене інша. Я на неї теж маю право. Автор попросив коментарів, я дав свій коментар. Може він вам і не подобається, але це мене не дуже турбує, мені ваше ставлення до деяких речей також не подобається :)
Це ви натякаєте тіпа що обєднані штати америки нападали на ті страни і я по логіці повинен був також бойкотувати і їхні продукти? Ну так я на це можу відповісти, що я все ж таки трохи читаю про різні військові конфлікти, майже у кожному з них свої особисті причини, передумови і наслідки. До того ж немає сенсу бойоктувати країну за те, що робила інша влада, не сучасна. Бо так можна загадати ще події
Особисто я намагаюсь ігнорувати будь який російський продукт. :) Після нападу на Грузію я оголосив бойкот усім російським продуктам.
Не згоден :) Приведіть приклад де вони платять дуже високі зарплати? Не в середині компанії, бо там звичайно є класні спеціалісти яких вони у себе будуть тримати, а так щоб вони когось завалили баксами, купили цілку контору за купу грошей і підняли зарплатню чи щось таке. Я жодного прикладу не бачив, навпаки скільки не працював як фрілансер з московськими конторами — жлобяри ще ті, за кожен бакс готові сперечатись по пів-години.
А взагалі у мене просто таке враження, що вони там у Росії тупо не люблять українців і ця нелюбов переважить розумні бізнес-інтереси. Емоціональне питання «чому це ми повинні платити українцям так само як росіянам» буде для них головніше, ніж будь яка економічна вигода :) А без високих зарплат вони конкурувати не зможуть.
На компанії тіпа Яндекс і Однокласніки вже працює купа народу фрілансерів з України, ті кого змогли вже давно переманили переїхати у Москву у головні офіси. Набирати в Україні офіси з Росії ніхто не буде це тупо не має сенсу. Як на мене стаття безглузда. Єдина слушна думка яка у статті звучить, що їм доведеться конкурувати з компаніями що вже існують на ринку і питання чи зможуть вони це робити, так от відповідь однозначна — не зможуть :) Набирати мало-кваліфіковний персонал вони з таки же успіхом можуть у Росії і там ще є куди рости. А висококваліфікованих вони не зможуть переманити, бо наші будуть вимагати такі ж зарплати як у Москві.
Згоден. Ніхто їх не буде модернізувати. :) Дешевше нові купити. Але ціна дійсно має значення, за тіж гроші було б не 15 компів, а всього
Так. Якщо у Харкові, то краще радіоелектроніки чи авіа. Політех нуднуватий. Я в радіоелектроніки вчився, а брат мій у політеху. Маю змогу порівнювати трохи.
Факультет не важливий взагалі. У ВНЗ ти отримаєш базові знання, які не будуть мати прямого відношення до твоєї майбутньої професії, але дадуть тобі змогу потім у майбутньому швидше зрозуміти, отримати і використовувати ті знання, які тобі будуть потрібні у твоїй професії. Тому вибір між прикладною математикою чи комп’ютерною інженерією , коли ти збираєшся працювати програмістом зовсім не важливий. Іди куди попадеш.
Прекрасне інтерв’ю. Побільше би таких інтерв’юшок з локалізаторами. Це важлива тема для України. До волонтерів-локалізаторів треба привертати увагу. Може хтось приєднається до перекладу улюбленої гри, а хтось до перекладу улюбленого програмного пакету на опенсорсі. А хтось не захоче сам перекладати, але захоче дати грошей перекладачам-волонтерам. Роботи купа і вона дуже потрбіна.