Так, абсолютно погоджуюсь. Я спробувала 3 різні школи, з 4 різними викладачами. Моя викладачка, з якою я залишилася на 3 роки, була 2ю і вона не була носійкою мови.
не завжди преподи-носії мови кращі ніж місцеві, особливо на базовому рівні. Я би не стала обмежувати себе лише носіями, треба ще щоб викладач вмів викладати і доносити матеріал до учня
краще новини дивитися і пресу читати, там і вимова краща, і словник широкий
Для мене дуже ефективними були уроки на курсах в міні-групі, але багато залежить від викладача. Спочатку нас було 8, але до рівня B2 дійшли лише 2. Наша викладачка не просто відчитувала години, але вчила нас доти, доки ми вивчимо матеріал, не втомлюючись повторювати одне й те саме багато разів. Якось вона була у довгій відпустці, і ми з одногрупницею спробували піти на інші курси, але швидко зрозуміли, що наше володіння мовою було кращим при формально однаковому рівні груп. Для практики ходили ще на зустрічі при іспанському посольстві, їх проводять носії мови. Головне не соромитися і говорити. Пару разів на рік їздила до Іспанії як турист і намагалася говорити лише іспансьною, всі екскурсії, аудіогіди і матеріали брати теж іспанською для розширення словникового запасу.
Словом, граматику і базовий вокабулярій мені поставили саме на курсах, а розширений словник і розмовну мову напрацювала уже після рівня B2, але то вже інша історія.
Це не до вас, мабуть, і питання, а до журналіста, але в статті описаний ваш персональний досвід і сетап,а не просто узагальнений generic QA. Якби в заголовку було написано щось на кшталт «Скільки коштують робочі інструменти та освіта конкретно взятого AQA Team Lead», то не було б і диссонансу.
Дякую за пораду але вакансія мого персонального дієтолога вже зайнята.
Не думаю що цифри в мемах і жартах потребують актуалізації, ми ж не актуалізуємо «ковбасу по 2.20», то «сири по 500» з тієї ж опери. Але мова радше про те, що заголовок не відповідає змісту статті. Очікувала якісь цікаві поради про саме робочі інструменти і освіту QA, а знайшла ярмарок марнославства.
Поки читала статтю чогось весь час відчувався присмак «сирів по 500грн» у роті
Велика частина країни — «мільєврісти», тобто ті, що отримують мінімалку в 1000 євро. А багато хто отримує і менше мінімалки. 40к, та ще й з перспективою зростання, це нормальний середній клас, особливо якщо в місті проживання ціни на житло не захмарні
Якась у вас жесть на Канарах Оо. В Каталунії теж повільно, але щоб настільки
Якщо ви переїжджаєте до Іспанії тимчасово (як ви кажете «приїхав — пожив не супер інтегруючись — поїхав далі») — то можете собі і далі онлайн працювати і не заморочуватися з тими податками. Найбільшою проблемою буде зняти квартиру, місцеві довіряють місцевим робочим контрактам, навіть якщо ви у себе в країні Рокфеллер. Якщо на якийсь довгий час — тоді вже має сенс шукати роботу на місці і інтегруватися по повній.
Я переїхала до Іспанії 3.5 роки тому за сімейними мотивами, зі знанням іспанської мови і наміром залишитися. До переїзду моя позиція в Україні була Senior QA (manual). Тут живу за годину від Барселони. В Іспанії я почала працювати як Regular QA (General), знайшла десь за пару місяців активного пошуку і зараз працюю в тій же компанії як QA Team Lead.
Повний аналіз ІТ ринку я не зроблю, звісно, можу хіба що своїм досвідом поділитися.
Як влаштований ІТ ринок Іспанії — це здебільшого аутсорс чи є продукти?
ІТ ринок Іспанії в основному знаходиться в Мадриді і Барселоні, хоча є якесь ворушіння і в Малазі, але то лоукост локація навіть для Іспанії. Для Європи взагалі Іспанія (як і Румунія) — то лоукост локації. Щодо розподілу, є і продукти, і аутсорс. Під час ковіда до Іспанії зайшли великі і маленькі іноземні компанії, які трошки підняли загальний рівень зп, стало більше віддалених вакансій, але офіси, як і раніше, розміщують в основному в Мадриді і Барселоні. Барселона це в цілому перспективний технологічний хаб, хороший рівень підготовки місцевих, багато експатів-професіоналів, місцеве ІТ-комьюніті.
Податки. Хто платить подаки — роботодавець як податковий агент(як в Україні або Румунії білі з/п) або сама людина подає декларацію раз на рік (як в США)
В основному ви тут працюєте «по трудовій». Ви домовляєтесь про зп брутто/рік, компанія платить ваші податки, а вам віддає сумму нетто і в кінці року ви подаєте податкову декларацію, можна самостійно через сайт, можна за допомогою посередників і вам податкова або щось повертає, або ви щось доплачуєте, залежить від ваших сімейних обставин.
закон Бекхема або didgital nomad
Digital nomad — ще не прийняли закон. Закон Бекхема має сенс при зарплаті від 50 000. До 50 000 ваш податок на доходи фіз осіб менший 24% (але ще є пара податків десь на 5% в суммі), воно того не варте.
Не знання іспанської це перепона в роботі чи ні?
В роботі ні, в житті так. Шукати квартиру або йти до лікарні — буде важко, у великих містах можете найняти перекладача.
Де шукати вакансії? Чи існує Іспанський джин? =)
ні, джина немає, є
linkedin, technoempleo, indeed
На який рівень зарплатні відносно українських можна розраховувати?
Скажімо, коли я щойно почала працювати, моя чиста зп після податків була така сама як в Україні, але в євро. Умовно кажучи, якщо в Україні я отримувала 1000 USD нето, то в Іспанії стала отримувати 1000 EUR нето. За ці роки може щось змінилось. Знаю, що початківці-девелопери та QA одразу після університету і невеликої практики можуть претендувати на зп від 30 000 бруто. На дата саєнс більше. При мінімалці по країні ~1000 євро і середній 1500 це дуже непоганий старт.
Що з ІТ комьюніті? Все приблизно як у Затоці чи трохи краще?
Є якісь локальні івенти в Барселоні і велика іспанська конференція в Мадриді, але не беру участі. Мої колеги — моє ком’юніті.
Сподіваюсь, чимось допомогло, будуть питання — пишіть.
Дякую, цікава стаття. У нас на початку проекта десь так і було, прогресійна автоматизація, але з часом скочуємся в регресію і накопичується технічний борг :(
тоді в чому питання було? те, що їм це вміння на даний момент не потрібно не означає, що вони його не мають мати. якщо через якийсь час я в цей проект візьму мідла/джуна, я очікую від моїх сіньори, що вони зможуть навчити і зкоординувати.
Шукати того/ту з них, хто хоче прокачувати менеджерські скіли і залучати до керування проектом. Багато сіньорів хочуть йти лише по технічному шляху, от їх і координувати
Хотіла написати щось подібне, але мене випередили :) Senior в моїх командах — це problem-solver і ментор, це про відповідальність. До Senior QA я прихожу із загальним описом задачі і отримую готовий підхід, впровадження і пару навчених цій задачі Regular/Associate QA. І про гепи зі скілами також погоджуюсь, у мене є і дуже технічні Senior і дуже комунікабельні, але всі вони problem-solvers, і треба використовувати їх сильні сторони та допомогати розвиватися у вибраному напрямку.
це чистими десь 4500 буде залишатися, тут це суперзарплата при середній ~1400
Останнім часов в Іспанію зайшли компанії які пропонують на
Авторка мала вивезти його у валізі? Чи доповідати на весь ДОУ як часто вона телефонує хлопцю і родичам? Приватне життя на те й приватне.
Автономо — це біль не тільки ІТшників. Пенсія маленька, іпотеку і кредити банки не люблять давати. Якщо вирішите залишатися в Іспанії, то краще мати перманентний контракт з компанією зареєстрованою в Іспанії, IRPF той же самий, хоча ще
Я завжди кажу своїм, що Senior — це спеціаліст, якому можна дати high-level задачу, і він повернеться з готовим впроважденим рішенням і парочкою навчених джунів