перекладачі наробили семантичних конфліктів та інших речей які порушують іммерсивність, логіку нарративу та інші речі
Це дуже показовий коментар в контексті дискусії. Якщо пану ближче «імерсивність» та «логіка наративу» то може просто не потрібно насилувати себе «не такою» — точніше, будь-якою — локалізацією, а потрібно грати в оригіналі?
Особилво в контексті поганої вичитки та редактури.
Оце вже інша справа, але можна мені посумніватись в тому, що виправлення таких речей заборонено контрактом? Чомусь мені здається, що «заборона редагування» про яку вище йде мова — це про захист авторських прав, а не про виправлення помилок.
Нє-ні, вони чекають не на «сентябрь» а на «сєнтябрь», на крайняк «септемба». Бо який ще вересень, ото видумають таке ці локалізатори...
Ну гаразд, давайте тоді так, ви замовили копірайтерський текст, заплатили за нього, в тексті ви знайшли багато речей які вам не подобаються. Проте все, змінити права ви його не маєте. Хоча ви за нього заплатили, копірайтер теж не планує нічого змінювати, бо що ви взагалі знаєте?
Це про «унікальний копірайту по 5 доларів за 1000 знаків» з фрілансханту? Бо якщо мова йде про справжніх копірайтерів авторитетних рекламних агенцій то вони як раз дууууже opinionated, й хоча робота над кампанією є процесом ітеративним, замовник в першу чергу надає контекст та критикує ідеї, а ніяк не пхає ніс в кінцевий продукт. Бо ти купуєш експертизу, а не жопочаси чи кілознаки.
Звичайно, підправити фактологічні помилки, наприклад, це святе. Але ж в обговорюваному випадку (локалізації гри) у озабоченої спільноти горить не від помилок, а саме від творчої інтерпретації... Тобто з точки зору гравців кожна кухарка може керувати державою зробити локазізацію, «што тут умєть». А це точка зору контроверсійна як мінімум.
Інші приклади коментувати не можу. Про кухню озвучки нічого не знаю, а приклади з авто чи рестораном — якась мухо-котлетна суміш, чесслово.
Абсолютно некоректна аналогія (чи маніпуляція навіть).
По-перше, є величезна різниця між «користуватись» та «змінювати». Ти можеш купити авто та зробити в ньому конструктивні зміни на власний розсуд? Тільки некритичний «косметичний» тюнінг, навіть колір поміняти — вже а-та-та по жопі буде.
По друге, на відміну від авто результат роботи локалізаторів — це творчий продукт, який попадає під дію законодавства про авторські та суміжні права. Отже в певному сенсі «редагувати переклад» від локалізаторів — це те ж саме як редагувати чуже фото, картину чи твір.
Їх переклад по контракту навіть замовник не може редагувати.
Що в цьому поганого?
Фріланс це підприємництво — ти сам створюєш свій бренд, сам дбаєш про все — від уплати податків до справності ноутбуку. Справжніх підприємців навіть серед тих, хто вважається фрілансерами не багато бо часто люди всеодно працюють на агенства
Якщо фрілансер продає тільки свій вільний час, то це ще НЕ підприємництво як таке, і відмінності від роботи по найму суто косметичні — трохи більше гнучкості та кращій WLB за рахунок вищіх ризиків опинитись на бобах в будь-який момент.
Але я не бачу підтверджень в реальних польських документах.
Підтверджень чого конкретно не бачиш?
щоб бути впевненим що 30к злотих нет це реальна сума, а не я собі щось намріяв
Реальна. Пошукати треба, але є такі офери.
Так-то любые фопы в повседневности предоставляют гарантии, и не важно что это стоматология, сантехника или что-то другое, причем зачастую на срок больше 2 мес
Залежить від предмету діяльності. Чим меньше формальних норм, тим меньше можливостей щось гарантувати. В айтішечці з тотальним аджайлом (читай фрагментованими вимогами коли ліва рука не знає що робить права) потрібно бути справжнім джедаєм щоб під якимись гарантіями підпис поставити...
Ні, це просто роздратування від того що певна частина людей застрягла в UX 80х років
Бо мова йде про інструмент для роботи, де пріорітеті зручність в першу чергу? Стильні-модні-маладьожні гуї класно працюють коли потрібно грубо кажучі пару «фотачєк для інсти» перекласти з місця на місце, а для будь-якої більш-меньш не трівіальної роботи з файловою системою ота вся «срань з 90х» дасть нарядним свистоперділкам 100500 очків фори — бо 10 пальців + хоткеї порвуть як тузік грілку будь-які колупання що базуються на point-n-click. Так само як при подальшому ускладненні задач простіше дропнути оболонку взагалі та працювати в консолі — буде в рази продуктивніше ніж ти будеш в гуї в деревах копирсатись...
На галері кажуть шо є імовірність в один день просто прокинутись в країні без ФОП 3ї групи
Це маніпуляція (бо відверта неправда). Зміни в податковому кодексі неможливо зробити одним днем, а отже прогавити.
Ні, то робота інженерів зазвичай
Емм... тобто на фултайм інженерів гроші знайшлись, а ось СТО ми наймемо на годину в день? «Свєжо прєданіє да вєріцца с трудом», сорян.
Будь який вибір — він про критерії. Якщо їх немає (а їх схоже немає, інакше складно було обираючи між go, js та php зупинитись на пайтоні та джаві) можна просто кинути монетку...
As of my last knowledge update in September 2021, I can provide you with a list of five compact SUVs that were popular in the $16,000 to $20,000 price range at that time... /sarcasm
Від необхідності працювать дома в повній тиші на одинці просто зриває дах.
Зриває навіть сильніше, ніж від необхідності в опенспейсі слухати гвалт толпи екстравернтих екстравертів? Та ну, не вірю /sarcasm
Ви ж не працюватимете на тому ж місці, якщо вам зроблять офер на щось значно краще?
«Ви нє панімаєтє, ета другоє» :)
Люди виросли в культурі трудових відносин де employment at will є дуже поширеним (якщо не стандартом де-факто). Якщо ти можеш піти будь-коли з нульовим notice, і тебе можуть «піти» так само — і обидві сторони це знають — лейофи не сприймаються як щось особисте (якщо, звісно, не супроводжуються якимось особливим крінжем). Ну звільнили (з жирною компенсацією), зараз є можливість повернутись — якщо немає кращого оферу тут і зараз, то чому б ні?
Ще й як вмію. І розумію чітку і неілюзорну різницю між «Нікуди не поїду бо сім’я (переконання, ...)» і «Всьо, тепер точно виїду, стопудофф... (проходить рік) Ну всьо, задрали, тепер точно дасвідос... (проходить рік) Та пісєц, жалію що послухався дружину, але тепер точно все... (далі буде)». Хочеш і можеш — роби, не хочеш або не можеш — не розказуй як ти зробив би це давно, якби не (підставити 100500 причин).
Тому вирішив поексперемнтувати і попробувати аля парт тайм на2-3 роботах одночасно
Парт-тайм чи оверемплоймент?
Нагадало анекдот про «— Вовочка, ти чого плачеш? — Хочу жити в СРСР».