• Форум
  • Стрічка
  • Зарплати
  • Робота
  • Календар
  • Спільноти
Вхід і реєстрація
Kostya D
  • Профіль
  • Коментарі 19
  • Blueprints проти C++: аналізуємо досвід розробки Expedition 33 з Unreal-девелоперами

    З приходом AI блюпринти вже сприймаються більше як недолік ніж перевага

    2 квітня 15:40
    Підтримав: Vova Lvov
  • Магія кастомних шейдерів: як я перестав їх боятися

    Теж нещодавно відкрив для себе шейдери. Сильно спрощують життя і відкривають багато можливостей. Тим більше зараз їх можна писати дуже легко за допомогою АІ

    28 лютого 9:26
    Підтримав: Philip Just
  • Чому ігрові журналісти так погано грають у відеоігри та звідки пішов цей міф

    зайти на редіт почитати шо люди пишуть — краще ніж будь-який ігровий «журналіст»

    14 січня 12:07
    Підтримали: Миколка Ровенко, Pavlo Kirnoz, Yuriy Wozniak, Nick Davydenko, Yevgen Grishenko
  • CEO Epic Games хоче, щоб Steam прибрав позначку «Made with AI». Працівники Valve не згодні і порівнюють тег зі складом продуктів харчування

    Одна велика компанія заходить на ринок іншої і шукає способи як потиснути лідера.

    В цілому погоджуюсь що тег втрачає сенс особливо з приходом ШІ в програмування, але відчуваю що це просто привід покритикувати конкурента хоча б за щось

    1 грудня 2025 13:36
    Підтримали: Алла Осташова, TryAllDude, Sashko Peremot
  • Чи влаштовує вас термін «Мандрівна гра», яким в Steam переклали назву Roguelike?

    Roguelike мені теж ні про шо не каже

    24 листопада 2025 16:34
    Підтримали: Taery, Роман Сохан
  • Electronic Arts йде з публічних ринків. Група інвесторів на чолі з Суверенним фондом Саудівської Аравії купує EA за $55 млрд

    Після обʼєднання з Activision почали орієнтуватись на гроші, якість ігор почала падати і ключові розробники почали звільнятись, включно з засновниками

    В кінці кінців впали настільки що Майкрософт їх купила

    29 вересня 2025 18:15
    Підтримали: Mark, Kirill Tairov, Oleksandr Suvorov
  • Electronic Arts йде з публічних ринків. Група інвесторів на чолі з Суверенним фондом Саудівської Аравії купує EA за $55 млрд

    Звучить як компанія досягнула дна і йде слідом за Blizzard

    29 вересня 2025 17:56
    Підтримав: Oleksandr Suvorov
  • 🚨 Бета-тестування Off The Grid, оплата та відповідальність

    Повна підтримка! Дуже сумно бачити як компанії дозволяють собі таке ставлення. Чесна співпраця має бути нормою, а не винятком

    3 вересня 2025 23:42
    Підтримав: Serhii I
  • До 100 тисяч євро на рік. Платиновим спонсором Godot стала JetBrains — компанія, заснована трьома росіянами

    Памʼятаю відносно нещодавно був скандал з тим шо Godot публічно відмовлявся засуджувати війну в Україні і намагався триматись «поза політикою». Здається на самому Dou про це і писали. Цікаво яка зараз в них позиція

    6 серпня 2025 13:57
    Підтримав: Denis Zelleskiy
  • «Поганий день для woke-розробників». Експродюсер Diablo 2 заявив, що в ААА-геймдеві панує страх через перемогу Трампа

    Ооо, я не знав про існування терміну woke до недавна, і дізнався про нього лише декілька днів тому на metacritic коли зайшов почитати критику на новий Dragon Age.

    З розчаруванням спостерігаю на протязі вже багатьох років як компанії випускають потенційно цікаві ігри, але постійно намагаються створити ідеальний віртуальний світ в якому не існує проблем реального світу, що робить гру нудною і не цікавою.

    Завжди пояснював собі це тим що компанії розуміють що ні в кого не підніметься рука критикувати гру якщо в ній є diversity, equality та inclusivity, навіть якщо ці речі реалізовані в грі погано. Деколи навіть здавалось що якщо ці речі зроблені погано це навіть краще бо це показує що для компанії це пріорітет і вона готова жертвувати заради цього якістю.

    Цікаво як зміниться ситуація зараз. Трохи грав Wukong, гра в цілому не дуже сподобалась, але приємно було що ніхто не нав’язує свою думку як треба жити, можна просто розслабитись і повбивати монстрів.

    Працюю в айті в команді з геєм і в компанії в цілому є багато геїв, також люди різрих національностей, є люди з індії та навіть ірану. Абсолютно ніяких проблем, всі дружні ніхто нікому нічого не доказує і ні з ким ні за що не бореться. Відчувається що в реальному житті все набагато краще ніж в віртуальних світах.

    8 листопада 2024 12:01
    Підтримали: Philip Lavrynovskyi, Bot Bot, Artem, Aki Ross
  • Як українська команда інноваторів на чолі з фізиками-теоретиками створила 3DCoat — одну з найкращих програм для диджитал-скульптингу

    Pilgway — молодці! Це неймовірно як їм вдається конкурувати з такими гігантами як Autodesk, Adobe та ZBrush і ще й до того бути кращими в багатьох напрямках.

    Існування такої компанії в Україні сильно надихає на творчість і підсилює віру в те що все можливо!

    Дуже приємно бачити активне інтернаціональне комʼюніті яке виросло навколо української компанії. А також особливо приємно знайти це інтервʼю українською, cподіваюсь не останнє!

    27 травня 2024 14:23
    Підтримали: Andrew Krivulya, Александр Горбатовский, anonymous, Anna Mikhel
  • Повний перехід до 2025 року, проблеми з лікарняними та продуктове домінування. Що коїться з гіг-контрактами в геймдеві

    В прикріпленій статті прочитав що:

    > На відміну від ФОП, які платять податки лише в місцеві бюджети, за гіг-спеціаліста частина податків сплачується в державний бюджет, а інша частина — в місцевий.

    Хтось знає чому так і який відсоток?

    12 грудня 2023 14:57
  • В Epic Games Store вчергове будуть роздавати гру від росіян. Чому це дуже погано

    Дякую за спокійну відповідь, переживав трохи щоб не затригерити негативну рекацію.

    Маєте на увазі податок на імпорт (якщо такий є) і ПДВ які рф стягує зі своїх покупців ігор? Не подумав про це.

    6 листопада 2023 17:09
  • В Epic Games Store вчергове будуть роздавати гру від росіян. Чому це дуже погано

    Цікаво як автори статті ставляться до зворотної ситуації, коли гра, створена українським розробником, продається в росії. В такому випадку російські гроші повинні би були йти як податки на користь України.

    Мені просто цікаво, я не пропагую продаж товарів в росії.

    6 листопада 2023 16:49
  • В українській грі Corsairs Legacy буде повна російська локалізація

    Хочу підтримати розробників, молодці що не закрились а продовжуєте займатись розробкою. Бажаю вам успішного релізу!

    20 жовтня 2023 16:58
    Підтримали: Vadim Greck, Oleksii Berkunskyi, Kirill Feshchenko, Konstantyn, Allkassar
  • Після скорочень у CD Projekt Red її програміст та аналітик створили профспілку геймдев-працівників Польщі

    Гарно сформульовано:

    Trade unions are especially important for gamedev, as most people come here out of passion, and passion can be easily exploited, leading to long working hours, lower pay, and eventually, burning out. A union is meant to minimize all of the above, letting your passion grow and thrive, instead of using it as fuel.
    9 жовтня 2023 16:12
    Підтримали: Максим Дудко, Миколка Ровенко, Den G, Vladyslav Pashaiev, Sashko Peremot
  • Ігрові студії у Фінляндії стали на захист іммігрантів

    Дякую за пояснення. Я думав що може не зрозумів суть, але якщо це тільки про три місяці тоді не бачу в цьому нічого страшного. В Голландії такі ж самі обмеження. Цікаво які обмеження в Німеччині чи в Ірландії. Але відчуваю що такі ж самі.

    Для самих працівників це не обовʼязково мінус, може бути додатковим мотиватором не затягувати з пошуком роботи.

    26 червня 2023 15:13
  • Ігрові студії у Фінляндії стали на захист іммігрантів

    Не зрозумів в чому проблема. Депортувати будуть тільки безробітних. Ті хто працевлаштовані — їм нічого не загрожує.

    26 червня 2023 12:34
    Підтримали: anonymous, Yuriy Moroz
  • З чого почати вхід у розробку ігор з нуля на С++? Є досвід з Unreal Engine як у QA

    Теж цікаво

    9 червня 2023 17:26

Не пропустіть

15 червня, Online
Онлайн-курс «MCP для роботи з LLM» зі спікером із SoftServe від robot_dreams
16 червня, Київ
DOU Mobile Meetup 2026
16 червня, Online
Онлайн-курс “Моніторинг з Prometheus та Grafana” з Principal DevOps/SRE в Intellias від robot_dreams
18 червня, Варшава
AI Tech Rave | Solidgate x DOU
27 червня, Online
Курс “Project Management: Deep Dive Online”
9 липня, Київ
DOU Product Day 2026
18 липня, Варшава
WAWTech+Summer — найбільший tech-фестиваль для нетворкінгу від DOU у Варшаві
© 2005—2026 DOU.ua
Нас уже 876 197. Ми в соцмережах: Facebook Twitter GitHub LinkedIn Telegram YouTube TikTok Instagram WhatsApp
Пошук програмістів на Джині
  • Контакти
  • Реклама
  • Legal
Пишіть нам на [email protected]
Скористайтесь акаунтом
×
  • Google
  • LinkedIn
  • GitHub
  • Facebook
Увійти за поштою.
  • Вхід
  • Реєстрація
  • Відновлення пароля
Неправильний пароль
Реєстрацію по email закрито
Ви неправильно вказали свою пошту
Або скористайтесь акаунтом.
Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту.
Ми відправимо вам лист з посиланням для підтвердження.
Ви неправильно вказали свою пошту
з умовами використання сайту і політикою конфіденційності.