За принципом Quod licet Iovi, non licet bovi дозволено все, що не заборонено законом.
Спробуйте знайти хоч слово про неможливість працювати через український ФОП там.
Як в Єгипті: 1 долар, щоб залізти на верблюда і 2 — щоб з нього злізти.
В Украине — да)
На жаль, не можна. За період з 4 березня по 18 травня ми вже й не сподівалися взагалі, що її опублікують, а як опублікували — процес вже невідворотній.
Судячи з власного ІТ оточення, ті, що хотіли саме «втікти», вже знайшли не зовсім законні інструменти втечі та скористалися ними. До речі цікавий допис нещодавно зустріли з цього приводу на вельмишановному ресурсі: https://******.it/2022/05/10/ugly-eight/
Ну і будучи гуманітарієм до мозгу костєй додам: я банально нездатна долучитися до лав ІТ армії через брак технічного бекграунду, як би сумлінно не читала інструкції. Ви ж, будучи ІТ спеціалістами, можете розібратися з цим запросто.
Визнаємо, що з певної точки зору петиція може виглядати дискримінаційною по відношенню до людей нетехнічних професій (до яких, до речі, відносимося і ми, юристи, що її сформували). Але @IvanYeremenko та @MariiaN зрозуміли верхнерівневу суть запровонованих нами змін: ІТ спеціалісти можуть бути ще більш корисними державі в умовах дистанційної роботи з-за кордону.
Не можу сказати, що «знову». Хочу ще раз наголосити, що петицію створювали 4 березня, коли ситуація була значно гарячішою, ніж зараз. Основним посилом було дати можливість воїнам ІТ армії дати можливість DDoS-ити в умовах якісного інтернету, а не з бомбосховищ. Надихнув на створення петиції колишній колега, який сидів у метро і у вільний від цього час робив все можливе, аби покласти рашківські ресурси спатоньки.
Постоянная база в понимании конвенций — это именно офис или кабинет, аренда за которые оплачивается со счета ФОП, что логично подтверждает, что ФОП ведет хозяйственную деятельность на территории государства. Жилье, в свою очередь, не считается «постоянной базой» в понимании законодательства.
Мы говорим об абсолютно разных 2 фактах: ВНЖ и тимчасовий прихисток. Вопрос касался какого из этих фактов? Я посчитала из сути беседы, что конкретно тимчасового прихистку. ВНЖ — совсем другая история.
По суті резидентсво в форматі цього Рішення ЄС — це продовження стандартного
Статус тимчасового прихистку не дорівнює статусу податкового резидентства.
А щодо віднесення Польщі (у Вашому випадку) до центру життєвих інтересів, то ст.14 Конвенції звучить дослівно наступним чином:
Доход, що одержується резидентом одної Договірної Держави щодо професійних послуг чи іншої діяльності незалежного характеру, оподатковується тільки в цій Державі, за винятком випадку, коли він володіє регулярно доступною постійною базою в другій Договірній Державі з метою проведення цієї діяльності. Якщо у нього є така постійна база, доход може оподатковуватись у другій Державі, але тільки стосовно доходу, що приписується до цієї
постійної бази.
Виходячи з того, що «постійною базою» вважається офіс чи кабінет для ведення саме господарської діяльності, а ви лише винаймаєте житло — під виключення статті в даній ситуації не підпадаєте.
Також слід зазначити, що необхідність оподаткування доходів українського ФОП в Польщі може виникнути у випадку, якщо винагорода за послуги ФОП надходять від резидента Польщі.
Ось тут: eur-lex.europa.eu/...321(03)&qid=1647940863274
4. RESIDENCE PERMIT (ARTICLE 8 OF THE TEMPORARY PROTECTION DIRECTIVE)
Member States must provide persons enjoying temporary protection with residence permits for the duration of the protection and issue documents or other equivalent evidence for that purpose, in accordance with Article 8(1) of Directive 2001/55/EC. Temporary protection as introduced by the Council Decision lasts one year from the entry into force of the Decision, i.e. from 4 March 2022 until 4 March 2023, in accordance with Article 4(1) of Directive 2001/55/EC.
Вимушена визнати, що в Україні сексизм скоріше доганяє чоловіків, а не жінок
Тут якраз запрацював сайт петицій Президента, на якому опублікували нашу петицію від 4 березня. Долучайтеся до підписання petition.president.gov.ua/...wor1491WZJAzrR5Ki6nsR00ks
Круто! Долучилися до підписання. Однак, в динамічний час живемо... Наша петиція була сформувана 4 березня, коли Київ сидів у метро, Одеса — в катакомбах, а Львів — у підвалах. Головним посилом петиції було дати ІТ фахівцям можливість безперешкодно бомбити DDos-и. Знадобився деякий час, щоб зрозуміти, що верхнерівневою метою нашої петиції, насамперед, повинна була бути пітримка привабливості ІТ сектору для іноземних клієнтів, що стало очевидним трошки пізніше.
Якщо що —
Якщо ви надаєте послуги клієнту, який не є резидентом Польщі, та не орендуєте офіс чи кабінет від імені ФОП у Польщі — відповідно до ст.14 Конвенції про уникнення подвійного оподаткування у вас виникає зобов’язання сплачувати податки тільки на території України.
Повністю підтримує вас, Олексію. Фільтрувати необхідно.
Але відсутність сайту та інформації в інтернеті про благодійний фонд, який створений волонтерами, які геть нічого не смислили в благодійності до 24 лютого — цілком об’єктивна реальність. Чому? — Тому що волонтери не мають ні часу, ні грошей піарити свою діяльність у соц. мережах та на сайті. Вони просто роблять все, що можуть, і, нажаль, реальність така, що навіть перейшовши з особистих банок у Моно на діяльність через Благодійний фонд, отримують донати все ще за принципом двох рукопожать по причинам, які ви описали.