Ухопилися за Ардуіно а інщі наведені аргументи ігноруєте. Ардуіно було обрано в тому числі, щоб дозволити користувачам змінювати прошивку, щоб їм було це легко робити. На скріні про попит про це є.
Професіонал обирає інструмент за потребою, а аматор «релігійно» хейтить те що йому не подобається.
Про 100 тисяч тираж було б корисно почути тим проектам хто за 4 роки десяток девайсів зробив схожого на наш рівня та пройшов відбір.
Це як сказати що сайт Твітера можна зробити школярами у гуртку. Там же всього лише поле для тексту, коментарі та лайки, що там його робити.
Десь такий рівень оцінювання у вас та заглиблення у деталі.
Дякую за інтерес! З назвою ми шукали щоб домен був вільний, та у гуглі можна було знайти. Але якщо вирішимо брати Фокус — з нас девайс )
Доречі можемо запропонувати потестити бета версію софтварної частини. В неї є аналог фізичного таймера
У статті наведені критеріі оцінювання, тож якщо ви по ним впевнені — то можна приймати участь
Це вже схоже на критику заради критики.
Розробка для ринку — це не те саме що розробка для себе. Це щоденні ітераціі та зміни. Це коли зробив, потестив на зручність — змінив, отримав фідбек від клієнта — змінив, зʼявилась нова ідея як покращити — змінив, знайшов більш прийнятні компонетни — змінив, і так покругу. В нас було кілька ітерацій розводки плат, але всеодно довелося робити купу речей проводами через такі зміни.
В нас був минулий девайс, де використовувався більш хардкорний та оптимальний контроллер STM8, продукт був відполірован, та там не було жодного провода.
Якщо ви подивитесь на відгук клієнта що я показував, то вона цінить зручність підключення та настройки, якість екрана та те що зображення проступає з темряви, приємний клік, умісність звуків та сигналів і т.п. Продукт ззовні вже відчувається як готовий. Це вже прогрес більше середнього як для першої версіі девайса і це був наш пріорітет.
Пропоную не відхилятися від головного меседжа про оцінку суддями. Бо якщо ви розбираєтесь в харді, то ви також можете захотіти зробити стартап. І вас також можуть злити просто так, незважаючи на ваші досягнення.
Дякую за фідбек!
Чи бачили ви що ми встроїли зарядку у сам девайс, тому ви його можете заряджати від USB, навіть не дивлячись на ті аккумулятори що там всередині стоять?
В західної аудиторіі є Амазон, де є такі аккуми. А так — згоден. АА — зручніше.
І це я не збираюся продавати це і не кричу на формі що мій геніальний стартап обділили грантом
От ви коли зберетесь продавати його — тоді поговоримо. ) Бо розробка для ринку — це щоденні ітераціі та зміни. Коли зробив, потестив на зручність, змінив, отримав фідбек від клієнта — змінив, зʼявилась нова ідея як покращити — змінив і так покругу.
Ви кажете те що приходить як перша думка «ну треба зробити красиво, розвести на платі». А якщо дивитися глибше — то на початку важливіше знайти попит, тому треба процес розробки підлаштовувати під це, а не навпаки.
Дякую за ваш відгук!
Купа проводів — це ознака великої кількості змін у процесі, та швидкості розробки. Досвідчений інвестор це навпаки похвалив би, бо для стартапа важливіша швидкість та гнучкість, а не зробити відполірований девайс котрий ні кому не потрібен.
Ну очевидно ж що промислова версія буде без тих дротів. А зараз клієнт їх не бачить.
Можете глянути описи проектів тут usf.com.ua/...lectronics-show-2023-ces Я кидав цю ссилку у Висновках вкінці статті. А список переможців з них є зверху на скріні. Там ті хто пройшли — до білої лініі знаходяться.
Про державний фонд — це зараз чи не єдина можливість, бо інвестиційні грощі перекрились в Україну майже повністю. ( І ми навіть не грощі просимо, а допомогу з організацією виставки, де грощі — це мала частина.
Гарне зауваження!
=))) дякую!
Можете розказати що це не працює людям що своїми оплатами тримають додаток-таймер Forest на першому місці в розділі продуктивність в апсторі вже багато років.)
Бізнес це ж не про власні відчуття, а про вирішення проблем інших людей. Люди готові платити у невідомість в Україну по 90$ за наш гаджет та потім питати коли вже відправка. І вони звісно не сліпі та знають що таке аліекспрес та Амазон.
Ніхто не каже що це дешевше. Перші версіі в убиток йдуть, це нормально. У нас одна доставка DHL першим клієнтам коштувала дорожче всієї оплачкної суми.
Ми розділяємо ризики. Спочатку знайти потребу не дивлячись на затрати та «красоту» розробки, а потім все інше.
«Не робіть завчасну оптимізацію» є такий принцип
Саме так! Там все у костилях, тому що була купа змін та ітерацій у процессі. Так і повинен розроблятися прототип. Те що потім треба розвести це на платі це очевидні речі.
Оксана, дякую за фідбек!
Це вже не перший наш стартап, тому знаємо з досвіду що таке 99% відмов. Але тут ситуація не з 1% вірогідністю, а з конкурсом з відбором 12 з 20 місць.
Не звинувачую суддів у копуціі, а кажу що формат не здоровий. Коли проходять ті хто вже отримував гранти та ті хто знайомі журі, а не отримують — новачки, при тому що у нового проекту можуть бути кращі показники.
Чи ви читали частину статті про критеріі? Пройшли стартапи сиріші за наш. З меньшими продажами та з меньшим прогресом у розробці.
В нас гаджет що сяє світлом, це вже привертає увагу. Його можна тримати в руках та взаємодіяти фізично. Ми б зробили 10 штук, та люди б коло стенду з ними ходили привертали увагу інших. Це краще ніж в черзі здалеку дивитись на єдиний габаритний продукт. Тому був би і двіж і натовп. Це за досвідом виставки прошлого проекта-освітлювача. Коли ми його вмикали кількість тих що підійшли подвоювалась, а коли була черга — була проблема їх раздати, бо тоді взяли с собою лише два девайса.
Дуже дякую!
Можно було б закрити очі на екопроекти на перших місцях, але ж там аж 12 прохідних місць з 20, де також нам не знайшлось місця =(
Там пройшли проекти що вже мають в штаті 30 людей та обороти на сотні тисяч. Так що тут хз.
Справа-то не в грошах, а в організації поїздки та місця для стенду
Абсолютно згоден, але це усвідомленний вибір. Нам потрібно було перевірити ринок, та зібрати
Головне що ми зрозуміли, що покупцям продукт подобається. А уж відполірувати потім ми зможемо
Я ж спеціально навів посилання з коротким описом інших проектів. А також спеціально розібрав саме за критеріями, щоб було аргументовано. Це був конкурс, тому тут неможливо описувати ситуацію без посилання на інших. А що до користі — для цього доначу на ЗСУ, а стартап — це стартап, його ціль — вирішувати проблему на заробляти на цьому
Якщо це знаючий клієнт, то він знає який життєвий цикл у продукта. Знає що таке мінимальний життездатний продукт (en.wikipedia.org/...ki/Minimum_viable_product) та прототип.
Зробити налагоджену плату на «дорослому» контроллері — це взагалі не те щоб досягнення якесь. Є багато більш складних питань у виробництві-розробці. Наприклад чи вдастся ці дорослі контроллери закупити оптом за умови дифіциту компонентів.
А аматорство-дилетанство вимірюється не інструментом, а тим як він використовується.