Software Engineer в MINT
  • CHI Software

    Працюю у CHI Software рік. Навіть не помітив, як швидко пролетів час.

    Плюси:
    1. Тут казали, що компанія може тебе співбесідувати до свого пулу, а вже потім шукати під тебе проєкт. Для когось це може здатись мінусом, але в нинішніх ринкових умовах погоджуєшся на різне. Не пожалкував ні разу — під мене певний час шукали проєкт, були завжди на зв’язку. Ба більше, цей пул ні до чого не зобов’язує обидві сторони. Таким чином, через певний час доєднався до роботи в компанії.
    2. Проєкти. За свій рік я вже на 4-му проєкті. Трохи не щастило з тим, що у замовників з’являлися непередбачувані обставини (ринок, знову ж таки) і тому я в певний момент завершував роботу на проєкті. Проте на бенчі я був лише один раз і всього лише два тижні. В інших випадках ще до завершення співпраці на одному проєкті, мені знаходили інший. Кожен був (і нинішній є) не просто по своєму цікавий, а ще й дає можливість прокачати вже відомі мені технології, а також підтягнути ті, з якими не доводилось працювати. Ну й також прокачування роботи з різними замовниками — США, Великобританія, Румунія, Латвія.
    3. Internal активності. Спеціалістів долучають до інтерв’ювання кандидатів, проведення лекцій, оцінки проєктів. Завдяки цьому, можна качнути не лише специфічні для свого напряму hard- та soft-скіли, а зрозуміти як працюють інші кухні, як от процес оцінки проєкту, де ти розглядаєш ситуацію не лише як розробник, а й як бізнес який хоче замовити у тебе розробку продукту.
    4. Ріст. Це такий собі sum up 2 та 3 пунктів. За рік роботи я прокачав себе набагато швидше та краще, ніж це було у минулих компаніях через різноманітність усього.
    5. Менеджмент. Тут би особливо хотілось відмітити менеджмент Python департаменту Анну Лахіну, Максима Шостака та Софію Онишко, а також HR Катерину Файчук. Не буває компаній без непорозумінь, проте більшість з них вирішували «на місці», до серйозних зальотів не доходило. Відчувається турбота не лише про те, як ти працюєш, а і про твій особистий моральний стан. Та й в цілому майже до будь-кого можна звернутися за консультацією і тобі не відмовлять.
    6. Гнучкість. Як і будь-яка інша компанія, CHI Software також має свої правила, яких варто дотримуватись. Проте бувають індивідуальні випадки, в яких варто домовитись, піти на зустріч. І ось в цій компанії тобі підуть на зустріч, особисто в мене не було таких ситуацій, де щось вирішувалось не на мою користь.
    7. Компенсація. Всі пишуть відгуки про гарні колективи, ріст тощо, але не завжди згадують про компенсацію :D Тут все класно. Завжди хочеться більше і більше, але в цілому отримую не нижче ринку і згідно моїх скілів.

    Суттєвих мінусів я, на щастя, не згадаю. Це були якісь дрібниці, які відбуваються в будь-якій компанії або ж такі ситуації, що знову таки вирішувались. До деяких процедур, що не дуже на нашу користь, без проблем можна адаптуватись. Тим паче, компанія чітко дотримується цих процедур і намагається пояснити, чого вони з’явились на даний момент.

  • GlobalLogic

    Завершив співпрацю з GlobalLogic майже рік тому. Працював у цій компанії близько 2х років, а відгук залишити забув :)

    Плюси:
    1. Крутий проєкт. Так, зі своїми нюансами, щось міг не знати, але був час щоб підтягнути певні знання до рівня, на якому я вже сам можу проводити knowledge transfers іншим колегам. Задачі були різнопланові, більшість з них не рутинні.
    2. Алгоритм дій під час початку повномасштабного вторгнення. Окрім того, що замовник від нашої команди не відмовився і певний час лояльно ставився до різних обставин, сама компанія надала дуже гарну фінансову підтримку всім співробітникам, а також додаткову фінансову підтримку спеціалістам Trainee/Junior.
    3. Техніка. Надавали усе, що потрібно, з чудовими для моєї роботи характеристиками. Одного разу випадково зламав екран ноутбуку (не питайте як, дивна історія :D) і компанія просто замінила його. Мені тоді пощастило, що ноутбук був на гарантії, а тому ніяких штрафів за поломку не отримав. Заміна була навіть краща за попередній ноутбук.
    4. Internal активності. Їх доволі велика кількість, особисто я брав участь у програмі University Hero, де для свого рідного та інших університетів читав лекцію.
    5. Люди навколо. Менеджмент зі сторони компанії на проєкті, HRBP, People Partner — всі готові були вислухати, щось порадити, піти на зустріч. Не відчувалося, що комусь все одно, що там в тебе.
    Мінуси:
    1. Компенсація. Не дивлячись на те, що в мене відбувся promotion на грейд Middle, компенсація залишилась на рівні Junior, навіть трохи нижче ринкової для цього грейду. Були спроби зареквестити рейз, але на той момент вони були на холді.
    2. Бюрократія. В деяких випадках доводилось на найменші речі заводити тікети, шукати відповідальних, чекати на відповіді. Також, в деяких випадках, як-от з рейзами, не було гнучкості. Якщо є такі правила — отже, їх треба дотримуватись і неважливо, які фактори дозволили б спробувати знехтувати правилом.

    Тим не менш, перший мінус на мою думку пов’язаний з тим, що ринку зараз нелегко. Другий — з тим, що GlobalLogic це доволі велика компанія і «неповоротливість» для настільки великих компаній є притаманною рисою.

    Тому в цілому, я би рекомендував GlobalLogic для співпраці, особливо якщо ви шукаєте першу компанію для роботи. Не дивлячись на два суттєвих мінусів для мене, суттєвих плюсів все ж таки більше, а один з мінусів сподіваюсь що тимчасовий.

  • Edvantis

    Як то кажуть, перший млинець — комом, але це не про Edvantis.

    Це — перша IT-компанія, в якій мав можливість працювати.

    Процеси налагоджені на ура: співбесіди, onboarding, комунікація з командою.

    Потрапив на дуже гарний проект з сильною командою. Робоча техніка, умови, інші орг.питання — все це вирішувалось у декілька повідомлень, за що я дуже вдячний всьому персоналу.

    Хоч і не пройшов випробувальний, але в цьому лише моя провина. Негативного сліду від роботи в компанії не залишилось, адже тут панує дружня атмосфера, де ти себе не відчуваєш зайвим.

    Одним словом — дякую компанії за цінний досвід, чудові враження та непогану ЗП!

    Усім, хто ще вагається, рекомендую сюди йти, не пошкодуєте ;)