16.11.2022 — 16 листопада ВРУ підтримала президентські законопроєкти № 8189 та 8190. Згідно з ними воєнний стан та загальна мобілізація продовжені ще на 90 діб — до 19 лютого 2023 року — itd.rada.gov.ua/...billInfo/Bills/Card/40793
11.11.2022 Чи будуть штрафи за несвоєчасне звітування через нероботу е-сервісів ДПС?
Податківці у підкатегорії 113.05 ЗІР вказали, що обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є, зокрема, вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок виявлення в роботі електронного кабінету технічної та/або методологічної помилки чи технічного збою в роботі електронного кабінету і визнання такої помилки/збою технічним адміністратором та/або методологом електронного кабінету або згідно з повідомленням на офіційному вебсайті ДПС, або підтвердження її/його існування рішенням суду, якщо порушення були зумовлені виключно технічною та/або методологічною помилкою чи технічним збоєм у роботі електронного кабінету.
Ненарахування штрафів та/або пені за порушення, що були зумовлені виключно технічною та/або методологічною помилкою чи технічним збоєм у роботі електронного кабінету, закріплюється (реалізується) у програмному забезпеченні, яке застосовується для автоматичного розрахунку штрафів та/або пені за порушення податкового законодавства.
Отже, у разі тимчасового обмеження роботи електронних сервісів та інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС, що підтверджується вимогами, визначеними п.п. 112.8.7 ПКУ, до суб’єктів господарювання не застосовується відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
А із тимчасовим видом на проживання країни ЄС
У Польщі є можливість зареєструвати ФОП нерезидентам країни.
Доброго дня!
Напишіть нам в чаті: t.me/NataliiaLozko, Вас детально проконсультують.
Доброго дня! Це було особисте роз’яснення від ДФС.
Взагалі рекомендую Вам в країні, в якій Ви плануєте відкрити ІП, ознайомитись з нормативною базою щодо статусу ІП в цій крайні.
Частіше ІП не має статусу юрособи, але є винятки. Саме цей статус має значення.
У кожній ситуації треба розбиратися докладно та додавати до тверджень юристів офіційні дані з нормативної бази другої країни.
Тут скорее не все так однозначно. Из того что я нашел, то Пайонир пока говорит, что он не обязан делать автоматический обмен так как он расматривается как Electronic Money Institution (EMI). Если будет прямой запрос, то конечно он все раскажут.
Всі учасники Electronic Money Association будуть передавати ці дані.
Цю інформацію у розрізі компаній додано до статті.
Детальніше можна ознайомитись за офіційним посиланням — e-ma.org/...o-OECD-CP-on-CRS-CARF.pdf
Доброго дня!
нещодавно прийшла польська інтерпретація
Вона прийшла Вам особисто?
як можна їм довести, що це не постійне представництво?
Напишіть нам в чаті: t.me/NataliiaLozko, Вас детально проконсультують.
Для Польщі необхідно робити офіційний переклад довідки.
Доброго дня!
Вопрос: так как я являюсь налоговым резидентом Украины, мне нужно будет платить 5-1=4% налога в Украине, верно?
Ні. Податковий резидент України повинен сплачувати в країні податок фізособи! зі всього свого світового доходу. Але є багато нюансів. При оформленні підпримництва у другій країні є свої нюанси. Рекомендую проаналізувати детально ситуацію по визначенню — в яких розмірах, в якій країні та головне, згідно яких нормативів — Вам необхідно сплачувати податки. Важливо з цими питаннями розібратись на старті. Звертайтесь, наша компанія спеціалізується на цих питаннях. Також, наша компанія реєструє віддалено ІП в Грузії та відкриває рахунки в одному з кращих банків Грузії — TBC Bank у найшвидші терміни. Будемо раді допомогти.
+380970900300 (telegram, viber) itaccounting.com.ua
Кожна ситуація індивідуальна, необхідно докладно розглядати. Щодо оподаткування доходу у криптовалюті, то на даний час він оподатковується тільки як дохід фізособи.
Також, слід зауважити, що 17.10.22 року внесено для розгляду ВРУ Проект Закону України від 17.10.2022 № 8131 — ips.ligazakon.net/document/JI08243A?an=2, у якому пропонується внести зміни у підпункті 14.1.122 ПКУ, а саме: «Для цілей Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS особа, яка одночасно є резидентом України та щонайменше однієї іншої юрисдикції, вважається резидентом відповідної іншої юрисдикції;»; що говорить про те, що якшо ті поправки до ПКУ приймуть, то дані з рахунків резидентів України будуть передаватись другій країні резидетства автоматично.
Вітаю! В кожній країні, яка є учасником автоматичного обміну, банки та небанківські фін.установи автоматично передають дані виключно по рахункам нерезидентів країни — в країну їх резидентства.
Але, я не виключаю можливість додаткових запитів, які будуть ініціювати країни другого резидентства.
Тобто, гарантії того, що в країну другого резидентства не потраплять дані з рахунків в Україні гарантії не можливо дати.
Дякую за відгук! У випадках, коли до знаннь законодавства додається впевненність, яка є у Вас, то тут без варіантів. Ще раз вітаю! )
Але прочитати все одно має сенс.
Дякую! Але з оплатою з рахунку фізособи, думаю це теж тимчасова можливість.)
Дякую!)
Щодо індивідуальних підприємців (по типу українського ФОП) є гарна новина, а саме — нещодавно було роз’яснення від ДФС, а саме те, що по діяльності ІП закордоном НЕ треба звітувати, як по КІК.
21.10. 22 Мінфін наказом від 25.08.2022 р. № 254 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 11.10.2022 р. за № 1219/38555) затвердив:
форму Звіту про контрольовані іноземні компанії;
форму скороченого Звіту про контрольовані іноземні компанії;
Порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу. Дія цього Порядку поширюється на юридичних осіб — резидентів та фізичних осіб — резидентів, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.
Важливо! Оплата штрафних санкцій не передбачає звільнення платника податків України від зобов’язання подати звітність за КІК.
Payoneer может заблокировать за транзакции с криптобиржами.
Це дійсно так і є.
Доброго дня!
Чи якщо оплата за такі послуги буде проводитись переказами з банківського рахунку на банківський рахунок, для такого виду діяльності РРО не потрібне?
Так, якщо у Вас немає розрахункових операцій, не важливо визначене місце Вашої діяльності чи ні.
Рекомендую переглянути додатково дані наприкінці даної статті, а саме оновлення — 30.12.2021
Абсолютно правильно.