• Гарантії ненападу (повторного)

    Їм просто відносини з росією дорожчі за Україну. факт, з нього і треба БУЛО будувати політику (як і робив По, і Зе теж обіцяв, але щось пішло не по плану).
    Ще підчас підписання Мінських домовленостей було видно що підтримка України дуже стримана. Ніхто за Україну «вписуватися серйозно» не збирався, ніяким союзником НАТО ми ніколи не були. І так воно було, і досі є, це не новина.
    І брати нас в ЄС чи НАТО просто через те що в нас є таке бажання теж ніхто не зобов’язувався.

    Допомога стримана можливо через «ескалацію», може через більш вигідну торгівлю з росією ніж Україною в довгій перспективі, а можливо бо вважають що тут така корупція, що будь-які інвестицію/допомогу просто вкрадуть. Ну і може пригадують скільки зброї ми продавали в нульових. А може просто оцінили що так вигідніше в long run.

    Вибачатися якщо й доведеться, то вибачення нічого не значать, бо це просто політика. Прагматична. якщо комусь від цього полегшає, то можуть вибачитися 100500 разів.

    Ситуація з Литвою не така як з Україною. В неї інший статус. І відносини ЄС і Росії зараз стримані але нікуди вони не ділися, досі багато чим торгують. Не бачу серйозних приводів до конфронтації Росії і ЄС. Гадаю Росія і надалі буде давити країни постсовку і середньої азії щоб не втрачати там вплив. І Литва до нашої ситуації не дуже порівняння. Цінність України для Росії велика, бо люди, ресурси, територія.
    а Литва мало того що в НАТО, так і її цінність в багато разів менше. Людей небагато, ресурсів теж, а ризики великі. Взагалі не порівняти з Україною. Смішне, натягнуте порівняння.

  • Яка мова програмування найкраща для Back-end?

    Ну Го 15 років, але він стрільнув не одразу, і його (в нас як мінімум) використовуть якщо треба прям перформанс видати, але так нішево.

    Ruby «помирає» вже 10 років, але по факту він теж став нішевим. В Україні 2% ринку. наче, дійсно непопулярний, але по світу нормально все з ним. Років 10 тому падала його доля, але після цього стабілізувався, і не думаю що кудись дінеться у наступні 10 років.

    Я думаю якщо core каманди ruby i ruby on rails підуть у FIRE , і ніхто не підхопить адекватно, тоді буде хана.

    Нічого поганого в нішевих мовах немає. І взагалі інженер (особливо бекенд) має знати декілька мов як на мене. Хоча б для кращого розуміння підходів і плюсів/мінусів різних мов

  • Яка мова програмування найкраща для Back-end?

    Почав писати на Ruby 10 років тому, вже тоді помирав, але шось так і не помер

  • Яка мова програмування найкраща для Back-end?

    Це шо, технічний топік?

  • Яка мова програмування найкраща для Back-end?

    І писати Linux 2.0!

    Підтримали: Alex Perchatochnikov, Volod
  • Яка мова програмування найкраща для Back-end?

    Сумніваюся що заглохла. В інших коментарях немало людей кажуть JS.

    Я не слідкую, бо я теж скептично ставлюся до «основного» бекенду на JS. А якісь проксі сервери, серверлесс функції, чи невеликі «не основні» сервіси, чого б і ні.
    Хоча це все можна писати на чому завгодно, але багато пишуть на JS, бо типу універсальна мова яку майже всі знають, не те що ваш Java/Python/Ruby/PHP

  • Яка мова програмування найкраща для Back-end?

    Не пишуть)

  • Яка мова програмування найкраща для Back-end?

    Тільки не JS, він популярний, але саме для розуміння гадаю краще щось більш стандартизоване. Я б брав Python, Ruby або Java/Kotlin.

    на яку мову найбільший попит

    На JS :)
    Java популярна досі у великих компаніях, Python більш популярний ніж Ruby, але на Ruby всі вакансії то фулстек або бекенд, а на пітон багато і інших вакансій. Ну а JS використовують багато, щоб писати фронтенд і бекенд на одній мові.

    А за PHP я взагалі не в курсі

  • Вогонь FIRE: як ми можемо подбати про власну фінансову забезпеченість і добробут

    У скіни для доти 2

  • Вогонь FIRE: як ми можемо подбати про власну фінансову забезпеченість і добробут

    Чого в нас найкраще?)
    З плюсів в нас дешево жити, дуже
    З мінусів як на мене медицина вся за гроші, пенсії не буде, курсова різниця потенційна, ну і всілякі ризики від корупційних до фізичніих

    По факту, піти в фаєр років в 35-45 звісно легше в Україні, бо дешевше, але є мінуси наведені вище.

    Наприклад в якійсь Німеччині фаєром не світить взагалі, але там можна місяців 6 відпочить якщо звільнять на соціалці, ще з exit пакетом. І загально прийнятий work-life balance більш адекватний.

    Але то таке, мені здається в першу чергу треба жити там де комфортно, всюди є плюси і мінуси, особливо зараз.

    Підтримали: Oleksii K, Просто Анон
  • Вогонь FIRE: як ми можемо подбати про власну фінансову забезпеченість і добробут

    Не в курсі, думаю там інші інвестиції

  • Вогонь FIRE: як ми можемо подбати про власну фінансову забезпеченість і добробут

    Згорає?

    Підтримав: Andrew Shikhov
  • Вогонь FIRE: як ми можемо подбати про власну фінансову забезпеченість і добробут

    Покращення можуть бути, але я б не розраховував.
    І я не казав нічого не робити, є й інші варіанти: від інвестування у нерухомість з більш прогнозованими податками до зміни податкового резиденства

  • Вогонь FIRE: як ми можемо подбати про власну фінансову забезпеченість і добробут

    чисті як білі папірці за межами своєї IDE

    Я використовую текстовий редактор, а хтось взагалі NeoVim!

    Підтримав: Long John Silver
  • Вогонь FIRE: як ми можемо подбати про власну фінансову забезпеченість і добробут

    Цікаво, інвестуєте з Українським податковим резиденством? Якщо так, то ви ж в курсі що платитимете податок на прибуток у гривні? Тобто будете платити ще податок на зміну курса UAH/USD. Що враховуючи стабільність гривні є великий ризик.
    Чи Ви прям готові ставити на стабільність гривні в наступні 30 років (до Ваших 72 років хоча б)

    Чи не вважаєте зміну курсу великим ризиком?

  • Як підвищення податків вплине на IT-індустрію в Україні

  • Як підвищення податків вплине на IT-індустрію в Україні

    В Сумах вже є, з кешбеком)

    Підтримав: Gennady Dogaev
  • Як підвищення податків вплине на IT-індустрію в Україні

    ухти, де такий гітлаб?)

  • Як підвищення податків вплине на IT-індустрію в Україні

    вони не могли передбачити що буде така жопа

    Це спірне твердження)

    Загуглив, ДіяСіті почала працювати 8.02.2022, дискусії йшли десь у середині 21го
    закон по ТРО прийняли у грудні 21го, почали мені по паммяті здається формувати ще в жовтні-листопаді, можу помилятися.
    А відколи знали це питання, ми ж досі не знаємо що було на перемовинах, впринципі на всіх перемовинах як Зе став президентом ми не знаємо що обговорюється, навіть до війни. Особиста суб’єктивна думка, що вже восени вже все було близько до цього, вже і війська на кордоні росіяни збирали.

    Вони то збирали і на початку 21го, але чи лякали, чи все ж домовилися, хто зна, знову ж, свобода слова, але ніхто нічого не каже про перемовини до війни.
    Але мені здається здається, що в нашій лінивій системі, де навіть під прямою загрозою 8 років, ВПК не дуже розвивався державою, коли почали робити ТРО, це був знак, що вірогіність велика.

    Моя версія, що взагалі після зборів росіян на кордоні на початку 21го, велися перемовини весь рік, не домовилися, почалося. Але інформації досі немає, тому це фантазія. Але те, що інформації по комунікації, навіть тій що була перед війною, немає, це факт.

    Підтримав: Gennady Dogaev
  • Як підвищення податків вплине на IT-індустрію в Україні

    Я поїхав (у 21му), особисто розвідую їх секрети :)
    А то Гетьманьцев каже — от Вам реформи по податкам, як в Польщі
    А мені щось пахне, пахне «піздіжом», треба розібратися шо тут як

    Поки що здається, що вся різниця в тому, що тут менше боїшся що твої гроші втратять свою вартість, чи що їх хтось забере, а суд скаже що все правильно зробили.

    Приклади: середній курс доллар до злотого у 2004 до приєднання у EU: 3.8-4
    Зараз через 20 років — 3.9. Гривня в той самий час — 5.3 -> 41.2

    По суддям: По польським важко щось сказати, а по українським в мене теж не було приколів, але он наприклад Вовк — найвідоміший наш суддя, і по майдану, і по іншим справам; і що, досі сидить, судить. зараз навіть голова суду.
    Я вже не кажу що чогось в нас зараз он багато чого роблять, не дуже законного (але ж війна), і ніхто навіть не чухається хоч заднім числом приняти закони які це узаконять, хоч на період воєнного стану. Я цього не розумію. Без принятих законів складно вести дискусію, а адвокати стають якимись клоунами.

    Я вважаю що на всі ті дії, наприклад закриття кордонів, бусифікація, мають бути прийняті закони, можливо не дужке конституційні, але хоч якісь.
    І на це економічне бронювання, бо зараз формується якась нова тцк еліта, і хто зна як вони себе вестимуть коли війна скінчиться, а жити по новому вже звикли.
    І навіть на донати я вважаю має бути додатковий закон, щоб наприклад на задоначений (в офіційні фонди) дохід з ФОП, підприємства не треба платити податок, як коли купуєш щось для робити типу ноутбука. Не дуже суттєво, але додатковий стимул, як кешбек стимулює щось купити.
    А в нас Україні якийсь правовий цирк, тільки не смішно.

← Сtrl 123456...32 Ctrl →