Не знаю точно відсоток 2г, бо чітко і ясно відповідають з розширеним фідбеком може хіба що 1% рекрутерів. Але я стараюся фільтрувати і тому суб’єктивно оцінюю що не проходжу за скілами десь у 5% випадків.
Згадав:
2д) проекти з он-колами, тут я питаю яка доплата, скільки в тімі є інженерів для ротації, яка частота — тут зазвичай вони розуміють що я ще не достатньо desperate аби на таке погоджуватися і відповідають з розмазаним фідбеком «обрали кандидата який краще підходить за критеріями відбору» (насправді взяли когось більш desperate щоб потрапити в рабство без вихідних)
2е) проекти де я просив більшу ставку оскільки оцінював складність проекту як вищу, бо в таких випадках обов’язково будуть неоплачувані овертайми — тут не пройшов за їхнім бюджетом
Стараюся аплаїтися на Німеччину, Британію, США (віддалено з Польщі). Тут багато обмежень, за цей час вже можу виділити чіткі причини відмов:
1) статус біженця: в Польщі не дають документу з чіткою датою дії, лише податковий код PESEL з поміткою UKR, а дату треба шукати на сайті діючого законодавства GOV.PL і цього багато хто з рекрутерів не розуміють
2) ок, є рекрутери хто каже що їм для короткотермінового проекту достатньо діючого аналогу ФОП (JDG), а те що воно діюче можна перевірити онлайн, тут далі вступають наступні констрейнти:
2а) на проекти в німецькомовних країнах потрібне знання німецької ну хоча б B1, частіше хочуть B2 і вище (в мене лише А2, але я над цим щодня працюю)
2б) на проекти в Британії часто просять страховку відповідальності ФОП і це дуже поширене прохання в цій країні, такий документ нереально отримати якщо ти біженець, бо нас нема жодної нерухомості в ЄС етц
2в) працювати на Штати напряму це велика рідкість, зазвичай хочуть щоб кандидати вже мав податковий код США, тобто вже раніше був присутній там фізично, але є такі що їм достатньо відкритого аналогу ФОП ----- і тут я мав одного разу великий облом, бо пройшов всі етапи співбесід, пустили мене в їхній slack, а там виявилося що це русня, одразу ж допобачення
2г) також є відсоток співбесід де я не проходжу за скілами, ну це нормально але теж забирає час на всі етапи, тому стараюся фільтрувати ретельніше ще на першому етапі
Щось ще згадаю — допишу... Можу лише сказати, що багатодітна сім’я і лише я один працюю, чекати допомоги від родичів нема як, тому є сильний спортивний і не лише спортивний інтерес продовжувати.
Я закордоном вже майже два роки
Врешті прийняв офер в стартап з оплатою «за їжу», думав що переб’юся поки бо стек цікавий, заощадження ж ще трохи є, а там і мій золотий проект знайдеться.
ось вже майже рік на проекті «за їжу». Настільки «впритик», що в разі якби раптом закінчився цей проект, то одразу ж не мав би чим заплатити за оренду. Щоправда, тоді залишається варіант просити соціальне житло — оскільки багатодітна сім’я, то шанси є.
Ну й постійно проходжу марафон співбесід, ось сьогодні буде дві. Але після декількох етапів, включаючи технічний, жоден офер поки що не приходить. Я в Польщі.
Ото вивчив 20 років тому на підсвідомому рівні сліпий набір для чотирьох мов (одну з яких в лютому 2022 забув начисто), а тепер приходить герой дня, котрий каже вчити все наново, бо [...навіть толком не пояснив, флейміть в коментах самі...].
Хто в курсі як там в держсекторі зараз — дайте знати.
Мапа сховищ у Польщі на випадок чого...
www.schrony.straz.gov.pl
там де WinXP чудово жив на 256 Linux треба мінімум 512
Був колись такий knoppix дистрибутив (ну він ще є, але вже давно не оновлюється), так от там все «літало» навіть на древньому залізі.
ASP Linux as base OS
Тут рука-обличчя, воно ж ще й з корінням із запоребрика.
З того що я чув, юзвіри почали масово скаржитися, що все «не так як звикли». Тихенько все згорнули.
На держпідприємстві головне показати диплом за спеціальністю. А ще диплом про знання іноземних мов — тоді доплата якийсь відсоток (реальне знання ніхто не перевіряє). Десь тут була велика тема про роботу в державному секторі. Читав як захоплюючий детектив з життя (колись теж там був).
Потрапив на крутий проект з оплатою 190% від ринкової, щоправда короткотерміновий. Після чого не відчув вчасно зміни на ринку і думав що це тепер така нова норма, тому відмовлявся від цілком нормальних проектів, сидів і проїдав заощадження декілька місяців, чекав такий же золотий проект. Врешті прийняв офер в стартап з оплатою «за їжу», думав що переб’юся поки бо стек цікавий, заощадження ж ще трохи є, а там і мій золотий проект знайдеться.
І тут змінився ринок ще більше, ось вже майже рік як не знайшовся ні золотий, ні звичайний проект, заощадження вже «усьо», знизив мінімальні очікування до плінтуса, співбесід безліч але оферів поки нуль. За кордоном, житло орендоване, дружина не працює, троє дітей (щоправда, є невеличка соціалочка, бо це незаможна країна).
З цього мого факапу може комусь буде корисна життєва порада — зараз такі часи, що маючи офер на руках, не відкидайте його лише через те що вважаєте себе вартим більшого.
Стартап теж не планую кидати назовсім, лише менше приділяти увагу, пояснив у подробицях свою ситуацію і CEO згідний.
А ти точно справжній сварщикайтішник? Бо справжні сварщики знають, що без знання західних іноземних мов — можна накодити хіба що на булку з маргарином, навіть не з маслом.
Нема функції дизлайка, тому пишу тут.
Якщо зубрити, то дійсно до одного місця підхід. А от якщо прищавий підліток котрий сидить в стрічці соціалочки з тупими малоросійськими відосами принаймні пересяде на такі ж тупі, однак виключно англомовні, також піде на розмовний клуб з носієм мови і зліпить декілька речень, то потім при пошуку роботи він буде на дві голови вищий від тих, кому батьки не дали чарівного копняка в потрібному напрямку...
Відповів в приват.
— куди (в які країни і міста) ви поїхали?
— куди за Вашою думкою/досвідом (країни і міста) НЕ варто їхати бо ......?
— чи допоміг цей переїзд Вашій дитині (дітям)?
— можливо є поради? (про документи, виїзд, лікування, тощо)
— звичайно питання про гроші (щоб просто зорієнтуватися), шо по чем?
1) Польща, курортна місцевість, відносно далеко від цивілізації
2) як на мене, будь-яке велике місто це стрес, навіть для здорового дорослого, не те що...
3) так, є суттєвий прогрес
4) візьміть всі документи що маєте з України, особливо детальну інформацію від лікаря і з «ІРЦ», і все це перекладіть ще вдома іноземною мовою бо за кордоном це набагато дорожче, в нашому випадку дуже допомогло — але я перекладав самостійно оскільки володію польською досконало, цього було для них достатньо
5) не зовсім зрозуміло запитання, спробую розповісти як зрозумів:
— отримуєте електронний ключ, він вам надалі дуже сильно знадобиться, в нашому випадку це було в податковій
— спершу треба звернутися в аналог «ІРЦ» у вашій країні, це безкоштовно — там дуже допоможе аналогічний документ з українського «ІРЦ» вже з перекладом; в нашому випадку обмін документами був можливий в електронному вигляді; врешті на підставі всіх українських документів вони дають вам дату комісії, де дитині зроблять різноманітні тести на здатність до навчання (присутність одного з батьків можлива лише якщо дитина не володіє їхньою мовою і не знайшли перекладача), потім надають поштою документ про потребу в інклюзивному навчанні
— на підставі документів з іноземного «ІРЦ» записуєте в будь-яку школу на свій смак, відмовити не мають права, вони виготовляють індивідуальний план і призначають «допоміжного» вчителя-асистента, котра навіть ходить з дитиною зав’язувати шнурки в роздягалку, це теж для батьків безкоштовно
— з документом з іноземного «ІРЦ» і з планом індивідуального навчання зі школи йдете до дільничного педіатра, де виписують свій висновок — це безкоштовно (ми звернулися в приватну де в цьому випадку все одно було безкоштовно)
— з документом з іноземного «ІРЦ», планом індивідуального навчання зі школи і з висновком дільничного педіатра йдете до спеціалізованого лікаря, тут проблема що до безкоштовного державного в нашому випадку була черга 6 місяців, тому записалися до приватного з очікуванням лише місяць, приблизно коштувало 60 євро і тут же на місці отримали висновок
— з документом з іноземного «ІРЦ», планом індивідуального навчання зі школи, з висновком дільничного педіатра і з висновком спеціалізованого лікаря йдете до управління в справах неповносправності і стаєте на чергу на комісію, обмін документами можна почати онлайн за допомогою електронного ключа, але потім вони все одно захочуть оригінали деяких документів, котрі треба буде надіслати рекомендованим листом; вам призначають дату засідання комісії і приблизно через 3 тижні або місяць вам треба десь на пів дня запланувати провести час там; далі вони можуть вже на місці оголосити свій висновок усно і через декілька тижнів надіслати на пошту паперовий документ про неповносправність; послуга безкоштовна
— нарешті тепер з документом з іноземного «ІРЦ», планом індивідуального навчання зі школи, з висновком дільничного педіатра, з висновком спеціалізованого лікаря і з документом про неповносправність звертаєтеся (онлайн з електронним ключем) до відділу допомоги родині в адміністрації міста до якого належить ваша місцевість, там попросять прийти показати оригінали, через декілька тижнів приходить рішення призначити дружині цю допомогу (за умови що вона ніде не працює), в нашому випадку це близько 760 євро на місяць (Польща відносно бідна країна).
Є варіант як зробити також якщо дружина працює — тоді в останньому пункті натомість звертатися до пенсійного фонду, але працювати тоді можна лише неповний день.
Чи варто це все проходити заради цієї суми — кожен вирішує сам. Вважаю, що в цей нестабільний час таки варто, також дружина в такому випадку вважається працюючою, за неї сплачуються автоматично відрахування до пенсійного фонду. Також така довідка дає різноманітні пільги в музеях, театрах і т.д. Ну й що теж важливо, але поки що не випробували — дружина має право подати на тимчасове резиденство (в Польщі біженці на тимчасовому захисті мають право подати на «карту побиту» лише якщо працюють або мають місцевий аналог ФОП).
Термін дії програми індивідуального навчання — три роки.
Термін дії довідки про неповносправність — рік (з поправкою на ковід — півтора).
Термін дії довідки від спеціалізованого лікаря — лише один місяць.
Термін призначеної матеріальної допомоги — тут можуть бути варіанти, в нашому випадку прив’язано до терміну тимчасового захисту і треба приїжджати перепідписувати заяву особисто; також передзвонюють час від часу щоб переконатися, що ви все ще знаходитеся в країні. А оскільки відповісти на дзвінок можна також і з-за кордону, то ще час від часу кличуть прийти фізично і поставити підпис під різними ознайомчими документами про зміни в державних постановах (лолшо).
тцк постійно полює на добровольців
Не зрозумів, якщо вони добровольці, то нащо на них полювати?... Чи мається на увазі, що ловлять і змушують писати що вони йдуть добровільно?...
Пригадую, мені колись клієнт прислав кошти з приміткою «humanitarian help» ))
Це було ще років 10 тому, коли потрібно було надсилати банку лист про зарахування коштів на кожен інвойс, тому в цьому листі написав до якого інвойсу відноситься. Надалі з кожним інвойсом звертався до бухгалтерії клієнта з проханням вказати вірну примітку платежу (номер інвойсу).
2є) вакансії permanent — тут або сам одразу ж відмовляюся, або вони відмовляють пізніше, це аналог українського «працевлаштування за трудовою книжкою», воно погано і для мене бо вище оподаткування, і для них, бо хоч поки йде війна дозволу на працевлаштування не потрібно, але після війни компанія повинна буде подати до голови області (воєводства) запит на дозвіл і це додатковий гемор; тому лише B2B