• Форум
  • Стрічка
  • Зарплати
  • Робота
  • Календар
  • Спільноти
Вхід і реєстрація
Марія Римашевська
  • Профіль
  • Коментарі 12
  • Стандарт перекладу, на який ми заслужили

    Я перекладачка за освітою і повністю підтримую автора. Ви можете усвідомити, що філологія і переклад це дотичні, а не суміжні профілі? І словотвір в перекладі використовується для кращої передачі конотації, а не просто аби вигадувати нові слова зі стелі «роблю бо можу».

    4 червня 2023 17:50
    Підтримав: Valeriy Shvets
  • Стандарт перекладу, на який ми заслужили

    Дуже влучна позиція. Прикро, що ігрову спільноту «захопило» коло мейнстрімних блогерів, які й надалі продовжують в тупу пхати отакий переклад. Вони не слухають нікого, а використовують свою авдиторію аби переконати незгодних і нав’язати свою (?) думку. Нахіба нам такі «лідери думок» неясно.

    4 червня 2023 17:47
    Підтримав: Stanislav Katkov
  • Російсько-українська війна на Unreal Engine 5. Інтерв’ю з розробником тактичного шутера Glory to the Heroes

    Ну так звичайно Call of Duty це з гра де московити напихайють в рота американцям. Все правильно.

    21 березня 2023 18:40
  • Російсько-українська війна на Unreal Engine 5. Інтерв’ю з розробником тактичного шутера Glory to the Heroes

    Кого ви там глорифікуєте, розробники? московитів? Ви при тямі?

    21 березня 2023 18:39
    Підтримали: DOOPA inc, Maksym Bezuhlyi, Alex Micool, Mykola Mikhaylenko, Ann Bereza, Artem, Vasyl Yuhas, Maryna Suprunenko, Yeblenky Veritas, Пономаренко Євген, Vladyslav Andrieiev, anonymous, Free Man, Christine Possmath, Loki Firegod, Едельвейс Шляхетний, Tetiana Zarybina, Dmytro Kolesnykov, Random TS dev, Andrey Boboshko, Oleg Petro, Miroslav D, Oleg Korol
  • Петиція про забезпечення функціонування української мови у відеоіграх

    Омг люди. Ви розумієте, що петиція НЕ закон. Як би ви не сформулювали петицію, ви все одно просто привертає увагу до проблеми, яку потім будуть обговорювати у робочих групах. ТАМ ТАКИ про ці всі камені і проговорять люди, які знають і юридичний, і практичний бік. НАША задача набрати підписів і заявити, що ми є і нас це хвилює.

    А ви почали тут нити, що все не так і своїми власними діями просто вбиваєте ініціативу.

    Не подобається ця петиція — РОБІТЬ НОВУ і просувайте її. ВАЖЛИВО аби петиція про ігрову індустрію таки НАБРАЛИ 25к. Хочете ваш текст, то вперед.

    А так ви просто зливаєте єдину петицію в лайно бо навигадували собі якогось скаму і нічого не робите у відповідь.

    Так ми НІЧОГО не отримаємо і московія далі буде наживатися на нашому ринку, бо вона таки опікує весь снд ДОСІ. Поки тут ниємо над «регулювання», «керування», треба «гранти».

    Пишіть як треба і будем голосувати, нам треба ті 25к. Треба єднатися блін, а не оце все.

    *вибачте за тон*

    13 січня 2023 21:46
    Підтримав: Alla
  • Петиція про забезпечення функціонування української мови у відеоіграх

    Це призведе тільки до зайвих перепон і видавці просто не будуть релізити ігри в Україні та й все.

    З чого ви те взяли? На яких умовних "двачах ви того нахапалися?

    13 січня 2023 21:39
    Підтримав: User
  • Петиція про забезпечення функціонування української мови у відеоіграх

    Звідки у вас такі комплекси? Зараз москва на нашому ринку заробляє мільйони. І таке ваше бачення як раз їм на руку ))) Рентабельний ми ринок викиньте ту дур з голови, вибачте.

    13 січня 2023 21:38
  • Петиція про забезпечення функціонування української мови у відеоіграх

    Ігрові компанії в нас представлені через москву. Вони виконують вимоги москви, де одна з вимог це обов’язкова російська мова. Якщо ми відділимося від москви розраби і так побачать який це великий ринок (а не 5% які малює у звітах москва).

    Регулювання про обов’язкове врегулювання питання забезпечення укр.перекладу. А от відповідальність за виконання цієї вимоги може лежати не лише на розробникові, але й на Україні. Яка матиме домовлятися про те скільки і хто платить за локалізацію. Задача держави буде у тому, аби забезпечити українців укр.локалізацією. І вони матимуть опікуватися цим питанням.

    Сфери різні, але по суті там можуть бути ті самі регулювання. Ми великий ринок і розраби не будуть просто не випускати тут ігри (чого багато боїться), це абсуд.

    13 січня 2023 21:36
  • Петиція про забезпечення функціонування української мови у відеоіграх

    Дуже дякую вам за цю ініціативу!

    12 січня 2023 15:48
  • Петиція про забезпечення функціонування української мови у відеоіграх

    Вітаю.

    Як раз держава цим питанням і опікується. Жоден бізнес, особливо такий великий не йде осторонь держави. Наприклад, переклад українською книг також розвивається завдяки державі, бо вона виділяє гранти на переклади світових бестселерів. Це спонукає більше людей створювати центри перекладу і долучатися до них. 1-2 контори локалізації не локалізують все на світі.

    Окрім того, є різниця між тим коли запит на переклад іде від міністерства чи від компанії під егідою міністерства до компаній, які змушені відповідати і брати за свої рішення відповідальність.

    Нині все іде на розсуд розробників і на ентузіазм суспільства. Так діла не буде.

    І не слід боятися регулювання. Кіно і локалізації фільмів регулюється державою, чого це вас лякає в іграх? Що не можна буде додати свій авторський переклад і це буде вважатися порушенням авторських прав? Ну і?

    12 січня 2023 15:48
    Підтримав: Максим Приходько
  • Українці проти CD Projekt Red

    Дякую! Як виявилось то багатьом в українській спільноті треба також пояснювати чому оце все не ок.

    12 грудня 2022 18:08
    Підтримав: Maryan
  • Українці проти CD Projekt Red

    Вас як українця мають цікавити лише інтереси України і українців. А про власні інтереси компанії подумають і без вашого співчуття. Вони відверто ігнорують всі запити. Чому ми маємо це ігнорувати? Якщо українська спільнота не дасть різку відповідь на те, що нам потрібен український контент його ніхто не буде робити. І чому загалом вам важливіше шукати виправдання для компанії, аніж підтримувати запит українців?

    12 грудня 2022 18:06
    Підтримали: Yaroslav Skyba, Maryan, Yurii Vashchenko

Не пропустіть

9 червня, Лондон
DOU в Лондоні — нетворк-зустріч 🇺🇦 ІТ-спільноти під час London Tech Week
11 червня, Online
Онлайн-курс «Архітектура безпілотних систем» від robot_dreams
15 червня, Online
Онлайн-курс «MCP для роботи з LLM» зі спікером із SoftServe від robot_dreams
16 червня, Київ
DOU Mobile Meetup 2026
18 червня, Варшава
AI Tech Rave | Solidgate x DOU
9 липня, Київ
DOU Product Day 2026
18 липня, Варшава
WAWTech+Summer — найбільший tech-фестиваль для нетворкінгу від DOU у Варшаві
© 2005—2026 DOU.ua
Нас уже 875 161. Ми в соцмережах: Facebook Twitter GitHub LinkedIn Telegram YouTube TikTok Instagram WhatsApp
Пошук програмістів на Джині
  • Контакти
  • Реклама
  • Legal
Пишіть нам на [email protected]
Скористайтесь акаунтом
×
  • Google
  • LinkedIn
  • GitHub
  • Facebook
Увійти за поштою.
  • Вхід
  • Реєстрація
  • Відновлення пароля
Неправильний пароль
Реєстрацію по email закрито
Ви неправильно вказали свою пошту
Або скористайтесь акаунтом.
Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту.
Ми відправимо вам лист з посиланням для підтвердження.
Ви неправильно вказали свою пошту
з умовами використання сайту і політикою конфіденційності.