П.С. Забув додати для повноти картини, що воєнка не безкоштовна, навіть якщо проходити її на базі свого ВНЗ, в якому паралельно навчаєшся на бюджеті.
1. Ну хіба що так.
2. Я нічого не хочу сказати, крім того, що це єдиний гарантований легальний варіант для здорової людини не бути призваним, згідно чинного законодавства.
3. Він не бусінка, просто тому, що бусінок немає. «Переваг мало» — що то за переваги? Вже втретє питаю :-)
4. Ну от нащо ця підміна понять? Мова ж не про те, як зловити кулю (добре, що про ризик падіння цеглини на голову нічого не сказано :-), а про про ймовірність бути висмикнутим із життя на, здається, півтора року (а де-факто й більше, бо з ротаціями напряг).
Дезінформація в тому, що воєнка подається як найкращий варіант уникнути військової служби, але в умовах війни вона такою не є.
Якщо вже говорити про легальні способи, то єдиний варіант це вступити до ВНЗ та пройти до закінчення аспірантури без відрахувань — на весь період навчання буде відтермінування, а після нього верхній ліміт призовного віку буде позаду. Чув також, що аналогічний результат, якщо в згаданій послідовності замінити аспірантуру на роботу викладачем, але не певен, чи це досі так і на якій законодавчій нормі базується.
Щодо інших переваг, наведених у тексті, — в різних ВНЗ ситуація різна. Ну і щодо рекомендації до вибору ВНЗ для цього — не знаю, як воно в провінції, але в Києві подібні заклади своєї воєнки не мають, і їхні студенти ходять на ВК інших ВНЗ. Розклади, звісно ж, неузгоджені, й цілком можлива така ситуація, коли іспити в основному ВНЗ та на воєнці перетинаються за часом. Але то таке.
Також незрозуміло, які такі переваги від здобуття молодшого офіцерського звання для цивільної людини.
1. Ходити по 400+ коментах, перевіряти, в кого який рівень і хто б як відповів на задане питання (при тому, що не в усіх зазначена личка та написана чітка відповідь)? Дякую, в мене є цікавіші й корисніші способи вбити час :-)
2. А до чого це все, якщо справа в тому, що згадане опитування могло бути кращим?
Пройшовся, не бачу
Особисто я давав таку можливість. Якщо в голові порожньо, то це не приховаєш (не вийде або нормально нагуглити, або адекватно потім пояснити код).
Цікаво було б згрупувати результати за рівнем респондента (джун/мідл/синьйор), бо так це виглядає просто як середня температура у палаті
Про воєнку маячня та дезінформація. Це вважалось хорошим методом закосити від служби до 2014, коли участь української армії мало хто міг собі уявити (навіть після московитсько-грузинської війни). Не знаю, про які такі «плюхи» ти пишеш для цивільної людини, що не збирається пов’язувати життя із військом, але головне, що здобуває випускник воєнки — статус військовозобов’язаного, а з ним і ймовірність бути призваним у період війни. І принаймні в перші роки був гострий дефіцит саме молодшого офіцерського складу, тож випадки призову вупискників вожнок не поодинокі. Важко сказати, наскільки така ймовірність висока прямо зараз (з одного боку, «зелена» влада спочатку осідлала риторику «мир в очах п***на», з іншого — останнім часом помітна зміна риторики, з третього — вони протягли закон, що дозволяє безлімітно призивати людей з бойовим досвідом без оголошення мобілізації). Але здобувати офіцерське звання у воюючій країні з метою уникнути військової служби — це мегаабсурдно.
Щодо гідної підготовки — це вже, напевно, всюди по-своєму. В тому ж КПІ, принаймні до 2014, про таке не йшлося. Невисока якість викладання та матеріально-технічної бази, дрібна корупція, замість польових зборів +1 місяць ходіння на пари (із посиленою стройовою, щоб не зганьбитися на присязі) — такі собі умови для «розквіту». Хоча, можливо, зараз все помінялося на краще.
3. Так річ у тім, що ця «бусінка» саме й веде до згаданих ризиків. До них також варто додати удар по здоров’ю в разі служби в польових умовах, причому це бомба вповільненої дії (серйозні наслідки можуть проявитися вже в більш зрілому віці, коли виправляти ситуацію важко або запізно).
4. Враховуючи локальний і гібридний характер конфлікту, це порівняння коректне хіба що для мешканців прифронтових територій. Але знов-таки, мова була не про те.