Часто використовуєте (якщо так, то де)? Питаю з цікавості, бо якось не чув позитивного досвіду застосування R :) Мені теж поки не зайшов
Чомусь подумав про R, яка наче й була створена для Data Science та ML, але дуже рідко використовується навіть в академічних колах. R видається складнішою для навчання, ніж Python, особливо для вирішення нетривіальних задач, в чому я взагалі не вбачаю сенсу: якщо основний акцент зроблено на наукову спільноту (що в цілому не передбачає надвисоких навиків програмування), мова має бути якнайпростішою.
Є ще Scratch для дітей, в якому я теж не вбачаю особливого сенсу; мабуть, доцільніше відразу переходити на Python з невеликим порогом входження, що відразу покаже, що таке мова програмування без абстрактного Scratch-а.
Думаю, що поки можна розраховувати лише на невелике збільшення кількості розробниць за відсутності факторів-ризиків для чоловіків. Спочатку, чому ж так історично складається, що жінки займають переважно нетехнічні посади в ІТ? Припускаю, тому що більшість з них — світчери. І значно легше та логічніше перейти на посаду з доволі непоганою зп (порівняно з попереднім місцем та ринком праці в цілому) за умови мінімального порогу входження за технічними знаннями.
Чи цікаво жінкам опановувати розробницьку діяльність з точки зору навчання? — З мого досвіду, так. Половина одногрупниць університету (технічна спеціальність) дійсно вирішила не пов’язувати свою професійну діяльність з програмуванням, бо воно їм не зайшло. Інша частина успішно навчалася, робила всі лабораторні, та зараз працює на посадах Middle+ (а може й Senior+).
Таким чином, або має з’явитися більша мотивація переходити саме на технічну спеціальність, наприклад, через низьку ЗП у нетехнічних спеціальностях; або ж повинен змінитися баланс чоловіків-жінок на технічних факультетах. Але останній приклад передбачає варіант «заміщення» дівчат на нетехнічних факультетах хлопцями та перебудову всього розподілу в цілому, що, мабуть, малоймовірно.
P.S. Було б цікаво запитати жінок, що їх зупиняє на шляху розробника. :)
Дякую! Шана та повага всім тим, хто стоїть на захисті України. Мені здається, що якби люди пробували поставити себе на місце воїнів, вони б усвідомлювали, як ця допомога дійсно потрібна. І що за регулярною фразою на кшталт «донати розбещують» чи «все крадуть» може стояти чиєсь (і не одне) життя і здоров’я.
Щомісяця виділяю приблизно $1100-1200, здебільшого це локальні збори на тепловізори, дрони, авто, сітки, рації, спальники і все інше. Тим, хто бідкається на корупцію, пропоную перевірений (мною особисто) варіант: пряма взаємодія з волонтерами для розуміння актуальних потреб та пріоритеності задач, отриманих від військових. І ви побачите, що те, на що збирають, це лише вершина айсбергу з того, що потрібно вже на вчора.
Перших півроку кидав щодня фіксовану суму на рахунок ЗСУ через додаток банку; далі (і наразі) доначу майже щодня на локальні збори військовим своєї «сільської» громади, адже хлопців служить багато, а населення громади невелике. Виходить приблизно до 30% зп.
Погоджуюся, не врахував факт відсутності вибору теми у багатьох аспірантів — я формував свою тему і узгоджував її з науковим керівником, тому у мене не було такого досвіду.
Щодо віку, я погоджуюся, тому і пропоную опиратися на статистичні дані. Якщо дійсно є такий тренд, його потрібно враховувати. Хоча припускаю, що раніше захищалися трішки пізніше, ніж зараз, адже кандидат наук міг захищатися у будь-який час після закінчення аспірантури; доктор філософії має захиститися протягом року після завершення навчання (принаймні так було у мене). В будь-якому разі статистика (а не просто кргуле число 30) може дати відповідь на вікове питання: можливо з’ясується, що аспірантура в 45 років — це теж ок. Ми всі ± розуміємо, що бакалавр у 40 — це щось дивне, але щодо аспірантури володіємо меншою кількістю даних.
Крім навчання по інерції, вступ до аспірантури був популярним для отримання відстрочки від строкової служби і до 2022 року ) Але цим користувалися люди до
Опишу свою думку з точки зору випускника аспірантури (захистився 1.5 роки тому в Шеві), що навчався за новою програмою доктора філософії (галузь IT).
1. Вік 90% аспірантів (якщо не більше) галузі природничих наук та інженерії (фізики, хіміки, біологи, радіотехніки, інженери і т.п.) складав менше 30 років. Тому
2. Щодо кількості аспірантів, на нашому факультеті їх було дійсно мало (наприклад, я був один на своїй спеціальності, бо на кафедрі відносилися до навчання доволі строго).
3. Цінність аспірантів вимірювати складно, адже, зазвичай, варто думати про довгострокову перспективу. У топ ВНЗ України аспіранти можуть проводити дійсно важливу наукову роботу; принаймні, я розумів, для чого це робиться, як це може допомогти в майбутньому Україні та науці в цілому. Такі ж відгуки чув від фізиків та хіміків. Однак я впевнений, що більшість наукових робіт виглядає фіктивно для закриття щорічного плану (щороку аспірант має закрити план у декілька наукових робіт та виступах на конференціях). Можу зробити такий висновок як один з організаторів міжнародних (доволі рейтингових) конференцій: подається робота (огляд літератури, дубль результатів з попередніх робіт), друкується, і бінго, ти закрив академзаборгованість. В Україні просто добіса видань, які вважаються фаховими. Для доктора філософії ще вимагається публікація однієї роботи в іноземному журналі, що у багатьох випадків вирішується за рахунок друку в журналі Словаччини/Чехії/Угорщини за гроші.
4. «Якщо ми дійсно зацікавлені у післявоєнній відбудові та економічному рості як країна, вирвати зараз аспірантів з освітнього процесу це постріл в спину завтрашньому собі.» — якщо ми зацікавлені у цих факторах, може варто розпочати з надання відстрочки людям з науковим ступенем з подальшим їхнім залученням до держініціатив? ) Пан Оксен Лісовий зазначав, що нам варто повернути науковців з-за кордону, але я б ще додав, що варто зберегти тих, хто ще є в Україні.
Отже, які мої суб’єктивні висновки :)
— Варто зробити статистику віку людей, які захистилися (дійшли до кінця) за новою програмою доктора філософії; якщо захист у 35 років буде виглядати аномальним, або буде закономірність (наприклад, найбільше таких вікових захистів через юридичні спеціальності), тоді можна приймати рішення щодо вікового обмеження.
— Для відбудови науки потрібно не збільшувати кількість аспірантів, а зменшувати кількість аредитованих журналів та ВНЗ. Інакше буде більший відсоток людей, які скористаються можливістю публікації у локальному «Пізнайко», що навряд надасть Україні якийсь поштовх.
— І щодо вже існуючих кандидатів наук: потрібно зробити тотальну перевірку робіт на академдоброчесність з позбавленням наукового ступеня. Наприклад, можна дати шанс людям скористатися опцією добровільної відмови від ступеня (таке є, це жесть, але ок) протягом 6 місяців з подальшою тотальною перевіркою та відповідним штрафом (думаю, що відмови будуть сипатися :)). Далі вже можна думати про механізм бронювання науковців з можливістю залучення до проектів країни. Інакше немає сенсу тримати аспірантів, щоб потім наступати на ті ж самі граблі.
Вітаю, підтвердіть, будь ласка, мій акаунт
Дякую за статтю! Це науковий керівник мого наукового керівника протягом навчання в аспірантурі ) Він і досі віддає шану Катерині Логвинівні, показував її фото на робочому місці