BA в Strimco Ukraine
  • Двічі в одну компанію: чи доводилося вам повертатися на попереднє місце роботи?

    Пішов з EPAM рік тому через те що з початком війни в компанії повністю заморожено рейзи компенсації, і працювати мідлом з сеньорним скоупом на деяких проектах за джунівську ЗП було вже дуже сумно. Через 5 місяців в дуже маленькій компанії з деяких причин вирішив що все ж таки великий ентерпрайз мені більш підходить. Знайшов в EPAM по старим зв’язкам проект, пройшов декілька проектних співбесід на сеньорну позицію, сподобався, проект мене вирішив найняти.

    Уявіть моє (а також хайрінг менеджера на проекті) здивування, коли моя колишня RM, дізнавшись що я намагаюсь повернутись, втрутилась в процес, наполягла на формальній співбесіді і фактично «зарізала» мене, типу недостатньо досвіду для сеньорних позицій. А коли я чисто для цікавості подався просто через сайт на мідловську — мені відповіли, що для мене в цій компанії вакансій немає. Потім хайрінг менеджеру на проекті було сказано, що «він це спеціально придумав, щоб піти і потім повернутись на вищу ЗП, це такий трюк, ми його назад не візьмемо в жодному разі». І це при тому, що компанія декларує всебічну підтримку ветеранів, а ще при тому, що після повернення до компанії зі служби в ЗСУ за рік ця RM спілкувалась зі мною рівно 0 разів.

    Найдивніше, що частиною екзіт процедури було заповнення анкети, де були питання, чи буду розглядати можливість повернення якщо що :) додає трохи когнітивного дисонансу.

  • Якою зарядною станцією користуєтеся?

    Мій сетап: гибрідний інвертор + батарея + сонячні панелі, детально описано тут dou.ua/forums/topic/50299 і тут dou.ua/forums/topic/56179

    Підтримав: Pavlo Trepytion
  • Яким був ваш перший телефон?

    Nokia 5110, саме така як на фото топікстартера. 1999 рік.

  • А ви вже купили хату в селі?

    Точно!)) Дяка за привітання, сподіваюсь через пару років зможу втут написати блог про те, як я збудував будинок в еслі, переїхав туди і проводжу дейліки біля ставка з жабсами та рибсами :)

  • А ви вже купили хату в селі?

    Та не, звичайнісіньке село Іллінка в Одеській області) і 8,5 соток пустої землі коштували $5k. Ми обирали саме за балансом «ціна — наявність інфраструктури — місто в розумній доступності — близько до природи» і здається це був ідеальний метч. На це зокрема вказує те що в цьому селі немає жодного будинку або клаптика землі під оренду або продаж. Рік тому ще було, зараз вже ні. Місто мігрує)

  • А ви вже купили хату в селі?

    В будь якомук правильно зробленому ставку можна купатись)) бо форма дна конічна, в найглибшому місці має бути 1,5-2 метри глибини щоб риба могла зимувати комфортно. Але слушне зауваження.

  • А ви вже купили хату в селі?

    Моя хата в селі поки що виглядає десь оттак :)

    Пару рокув тому купили з дружиною клаптик землі під Одесою. 30 хвилин машиною до центра міста, 10 хвилин до великого супермаркету, в селі є декілька крамниць, НП, амбулаторія та станція швидкої.

    Цього року на тлі постійної шахедної активності над Одесою вирішили, що навіщо далі відкладати, і почали будівництво. Поки що залили фундамент, наступного року якщо все піде добре поставимо стіни, накриємо кровлею та вставимо окна та двері. Ну і ще через рік — комунікації, внутрішне оздоблення і т.д.

    Біля участку є всі комунікації включно з оптичним Інтернетом. Уже заведені вода та електрика, газ підключимо як почнемо внутрішню інженерку робити. Участок виходить просто на сосновий ліс, за яким — ставок та лиман.

    Як побудуємось, на участку буде тільки газон та сад, маленький ставок з рибсами та жабсами, ніяких грядок та теплиць)))

  • Черга за чергою: від простого «електричного бекапу» до комплексного «сонячного» рішення

    Точно :) а ще розрахований на 48 вольт батареї та коштує від 40к грн. Можна звісно зараз замінити батарею та інвертор, витративши близько 100к грн, але зараз трошки не на часі, це буде, як я вже писав, в новому будинку.

  • З яких незвичних місць ви працювали?

    Рочків з 15 тому з театральної зали під час вистави :) шефу о 8 вечора конче закортіло дізнатись чи прийшов певний емейл від партнера. З телефона підняв vpn, зайшов на корпоративний roundcube, покопався в мейлбоксах, знайшов потрібний, передивився вхідні та доповів шефу. Тоді це виглядало як кіберпанк))

  • IT 90-х чи ІТ сьогодення: що краще?

    Сеня, я не впізнаю Вас в гримі))

  • Світчери, розповідайте свої історії

    Отримав юридичну освіту в далекому 1997-му та більше 20 років працював юристом та директором в різних логістичних та юридичних компаніях.
    Перша спроба уйтівайті була в 2014-му, коли розвалився бізнес, в якому я працював як юрист та директор 12 років. Спробував себе в мануальному QA. Швидко зрозумів, що навіть мануальне тестування потребує технічних скілів, яких в мене не було. Повернувся до юрпрактики.
    В 2019-му чисто з цікавості успішно завершив курс PM в Hillel. Пізніше з дружиною UI/UX дизайнеркою та командою розробників (її колишніх колег) зробили декілька невеличких комерційних проектів, в яких я був і сейлзом, і РМ-ом, і ВА.
    Наприкінці 2021-го відчув, що «ходити в краватці» (в широкому сенсі) мене дістало остаточно. Під Новий Рік попрощався з юридичною компанією, взяв курс ВА в Art of BA та почав читати Вігерса, інші навчальні матеріали, дивитись різні навчальні ролики на Ютюбі, та через пару тижнів потроху ходити на співбесіди.
    До співбесід було зрозуміло, що в моєму віці (на той момент 48) та за відсутності системного комерційного досвіду я маю відрізнятись від інших кандидатів на ринку чимось дуже яскравим. Дружина допомогла підготувати CV та портфоліо, яке виглядало дуже стильно та професійно, та яке мало лежати на самому верху стопки інших CV на столі рекрутера. Я проаналізував весь досвід в ІТ (пет-проекти під час навчання, невеличка незалежна комерція) і розписав їх в портфоліо зі скрінами, прикладами та стислими, але інформативними описами.
    У підсумку я за 2 тижні пройшов сети інтервʼю в 7 компаніях на вакансії, на які я подавався на Джинні, та 19.01.2022 отримав офер від EPAM одразу на міддл позицію. Вийшов на позицію 01.02, на проект 09.02, а 24.02 почалась повномасштабка. Я за місяць владнав питання на проекті, організував евакуацію мами в Німеччину, і наприкінці березня пішов в воєнкомат.
    EPAM 2 роки впродовж моєї служби в ЗСУ тримав мені місце та платив компенсацію, за що я дуже вдячний компанії. Після демобілізації я ще рік пропрацював в EPAM, наприкінці цієї зими відчув що треба рухатись далі, і без конкретної мети просто відкрив лічку в пасивному режимі на Джинні. Типу подивитись, як ринок на мене реагує в моєму поточному стані.
    За пару тижнів 5 відгуків, десяток інтервʼю та офер, який я після вагань та роздумів вирішив прийняти. Місяць тому успішно завершив випробувальний термін :)

    Окремо хочу торкнутись теми ейджизму, яку всю дорогу обговорюють на LI. Так ось, за весь час з початку процеса в 2022-му у мене жодного разу не виникла необхідність про це подумати. Ніхто не питав «а скільки тобі років?». Ніхто не казав «ой, у нас молодий колектив, мабуть ти не впишешся». Взагалі нічого не було на цю тему. Мабуть пощастило. А мабуть просто треба розуміти свої сильні та слабкі сторони, слабким приділити увагу в плані укріплення та розвитку, а сильні вміти грамотно подати та показати. І тоді все буде у вас добре, незалежно від віку :)

  • За що вам заплатили перші гроші в ІТ?

    До 208, точно :) мамка була чи TUSL, чи SUSL, чи щось таке. А відновлення — нууу... )) швидкості дуже хотілось,а компи були чисто домашні, ніяких сенсітів даних на них не ганялось. Да і апгрейди тоді летіли дуже швидко, через рік залізо вже мінялось на щось свіжіше.

    Підтримали: Andrii Mekinian, Pavlo Trepytion
  • За що вам заплатили перші гроші в ІТ?

    1997 рік. Я зібрав собі свій перший компʼютер на Р166 ММХ. Коли планував збірку, врахував, що певна мамка Asus (вже не памʼятаю точно яка саме) має вольтаж, що розганяє камні в керамічних радіаторах з 166 до 203. Товариш про це дізнався і захотів собі таку ж штуку. Зібрав і йому такий же комп, заклавши туди щось типу 50 баксів за збірку та експертизу. Оце були мої перші «комерційні» гроші в IT :)

  • IT 90-х чи ІТ сьогодення: що краще?

    В 1995-му я зібрав свій першій особистий РС та купляв картки Фарлеп, щоб ходити в Інтернет через спочатку внутрішній USR Sportster 14400, потім через зовнішній Courier 56к (невимовна круть тоді). Ходити доводилось вечорами та ночами, коли домашнім не був потрібний телефон.
    В 2001-му міські дзвінки набули тарифікації, і сидіти в Інтернеті довго стало дорого. Але у мене тоді був робочий мобільний номер Golden Telecom, на якому були вихідні міські виклики безкоштовні. Ну ііі... телефон Nokia 7110, кабель на СОМ-порт, драйвер модема, дозвон на пул провайдера. Швидкість 9600 та обрив кожні 30 хвилин (обмеження оператора), але на електронну пошту, Usenet та IRC вистачало, автоперезвон рішав. Відповідно телефон ставився в цей режим десь в 19 та знімався о 8 ранку. Коли я через пару місяців прийшов зачимось в офіс Golden Telecom і оператор зазирнула в мою статистику, то її мало не забрали із-за стійки по швидкій)) настільки вона офигіла від кількості моїх «вихідних» хвилин.

  • Як я облаштував енергонезалежний будинок за допомогою гібридного інвертора

    Оу. Виявляється, що зубастий критикан насправді ніжна квіточка :)
    Шановний, якщо б Ви бажали порівняти моє рішення зі своїм, розібратись де саме розбіжності і чому саме — так і треба було робити спочатку. Типу — чувак, в мене щось не сходиться. От ти пишеш що в тебе XXX, в я собі зробив і в мене YYY. Цікаво, чому так і хто де помиляється? Тоді б спокійно сіли б і розібрались в методах обчислення і сетапах обладнання. А якщо хтось приходить и впродовж десятка постів намагається обсірати з голови до ніг (Ваша цитата якщо що), а коли його тицяють носом в неспроможність уважно прочитати написане і порахувати два числа — ображається і грюкає дверима, виглядає якось... нелогічно, як мінімум :)
    Удачі та світла.

  • Як я облаштував енергонезалежний будинок за допомогою гібридного інвертора

    стартовый ток у компрессора такой, что мощность может достигать 600 Вт и выше.

    Слушне зауваження, саме тому в моїй табличці і виділено аж 700 ватт на холодильник — щоб сумарна потужність інвертора враховувала пікові токи стартів обладнання.

    А то о чём вы говорите (120-140 Вт) — это не включение, а просто потребление комрессора в процессе его работы.

    Точно. Щоб починати споживати, компресор повинен спочатку увімкнутись :)

  • Як я облаштував енергонезалежний будинок за допомогою гібридного інвертора

    Я б на своєму місці залишив, бо будь-яка статистика, хоча б ваша, хоча б моя, тільки підтверджує факт, який я хотів підкреслити: моє рішення за 38к грн значно дешевше, ніж Блюетті або Екофлоу аналогічних параметрів, який би метод узагальнення цін на них не обирати.

  • Як я облаштував енергонезалежний будинок за допомогою гібридного інвертора

    Так, Ви невірно рахуєте, швидше за все від того що хочете посперечатись більше, ніж взнати що і як працює.
    По перше, не треба додавати 60 і 30, я написав, що сума номіналів усіх БП Інтернет-вузла 60 ватт, а насправді споживають вони значно менше, десь 20-30 ватт.
    По друге, холодильник споживає 140 ватт не всю дорогу, а лише тоді, коли вмикається компресор. Судячи з часу споживання — це десь третина або чверть часу роботи. Коли компресор вимкнутий — холодильник споживає пару ватт на плату регулювання.
    Звідси і виходить розрахунковий час резерву ~20 годин, який підтверджено експериментально.

  • Як я облаштував енергонезалежний будинок за допомогою гібридного інвертора

    Олексіє, Ви не розумієте тому у Вас «показати свою зубастість» стоїть попереду «зрозуміти рішення автора» :) я декілька разів писав в різних місцях, і в тілі статті, і в коментах, що розрахунковий час 20 годин — для ПЕРВИННОГО, тобто базового, сетапу, який я передбачував під час проектування системи. Базовий сетап в мене: насос, холодильник, Інтернет. І під час тестування додав ще ноут з зовнішнім монітором. Так от:

    1. Насос. Максимальна потужність 400 ватт. Можна заігнорити взагалі, бо він працює імпульсами, десь один-два секундних імпульса на кожне використання туалету. Тобто без резерву туалетом користуватись не можна, а от користуючись від резерву це резерв майже не навантажує.
    2. Холодильник. В звичайному режимі споживає менше ніж 140 ватт, бо 200-ватний поріг безкулерної праці інвертора, з урахуванням наступного пункту, не пеервищується.
    3. Інтернет. Сумарна потужність блоків живлення девайсів — 60 ватт, споживається звісно набагато менше, десь 20-30 ватт.
    Ну і ноут з монітором, які дещо зменшили запас ходу, десь до 18,5 годин. Зі світлом, мікрохвильовкою, телевізором і т.д. звісно буде ще менше, але якщо відключення від нормативних «3 без світла, 6 зі світлом» взимку зростуть до 15-20 годин без світла, як деякі лякають — то буде змога зменшити навантаження на резерв і повернутись до живлення суто першої черги критично необхідного обладнання, а світити можна і фонариками.

    Так стало більш зрозуміло? :)

  • Як я облаштував енергонезалежний будинок за допомогою гібридного інвертора

    Якщо питання стосується не сферичної батареї для домогосподарства в вакуумі, а мого рішення, то відповідь та ж сама, що і шановній @Оля_UA : ємність батареї 120 ампер-годин, максимальний струм заряду інверотора 80 ампер (можна знизити наприклад на 60, щоб не вантажити блок заряда на максимум), калькулятор скоріш за все маєте в своєму мобільному, або на комп’ютері, або доступні онлайн.
    У разі недостатнього часу для заряджання від мережі — є генератор.

← Сtrl 12 Ctrl →