1. Назву для випуску вибираю не я, нічого сказати не можу. У Хецнера серваки є з ECC, є без, як бажаєш. Це bare metal, в їхньому клауді все ECC.
2. Це ж не логи, мені індекси по рокам не допоможуть. Більшість запитів на пошук йде без обмеження на роки, а якщо вони і є — то це типу «останні
3. Якщо чесно, я не пам’ятаю точно, який саме API виклик тоді допоміг. Я зараз полистав їх API хвилин п’ятнадцать, і можливо це був неочікуваний результат викликів cluster reroute. Три копії даних. Поки листав доки, згадав, що деякі репліки шардів випадали в UNASSIGNED, і можливо це була комбінація випадіння в unassigned і того, що одна з «живих» копій згнила? Супер-детального постмортему з усіма деталями на початку війни не робив, вибачайте. Lifecycle policy не було.
4. Так, звісно, перестворення нового індексу це переключення аліасу без даунтайму. Для основного індексу я навіть з БД всі свої дані не витягну за півгодини, вже не кажучи про те, щоб будь-який індекс встиг за цей час побудуватись, заздрю вашим півгодинам.
6. Взагалі не планував нічого про Веспу казати, тут веселих історій немає. Переїжджаємо по причинам, які не пов’язані з надійністю чи операційною складністю еластіка. У веспи дуже класна підтримка векторних полів, запитів, комбінація цього зі звичайним full-text пошуком, фільтрами, тощо. Це важливо для мого продукту, дозволяє зручно зробити те, що іншими способами незручно, дає калічні результати, або дуже довго працює. У восьмому еластіку теж з’явилась базова підтримка векторів, але порівняно з веспою воно прям еххх. Всі інші речі — приємні бонуси.
Про роутинг, який не буде ходити в інші шарди — як я вже сказав, це не мій випадок, тому не цікавився, чи є у веспи схожа функціональність.
7. У мене є наполовину написаний пост про те, як ми переїжджаємо з еластіка на веспу, але не схоже, щоб я його дописав найближчим часом. Розмір основного індексу (статті) в еластіку десять терабайт, 165 мільйонів документів (з копіями та оверхедом видалених — 620 млн).
Ви вибрали в якості «непопулярної» мови наразі другу по популярності. Навіть два роки тому на мою вакансію «пітон навіть без досвіду роботи» набігло сто людей. Зараз мабуть буде і всі
Якщо вже йти через «непопулярні» мови программування, то варто вибирати дійсно непопулярні, як пітон в
что-то непопулярное, на что есть спрос, типа Python
Ха-ха-ха, непопулярний пітон. Зараз не
По-перше, навіть якщо розробник все життя використовує один «інструмент» (мова програмування), все одно він знає кілька додаткових мов — JavaScript, SQL. Інакше йому буде дуже складно працювати у ІТ.
Embedded C developer теж знає Javascript та SQL?
До десятка
Головна проблема моноліту: після2-х років розробки жодна людина не здатна втримати моноліт у голові цілком! І він починає перетворюватися на лабіринт!
Я свій моноліт вже шість років пиляю, ніяких лабирінтів немає.
Сейчас мы ввели практику записывать зум-интервью, чтобы человеку по три раза не задавать одни и те же вопросы. Если все нормально, запись интервью кидают менеджерам внутри компании. На скорости Х2 просматриваем разговор, определяем, подходит ли нам этот специалист.
Яка чудова ідея!
Есть установка увеличивать количество программистов, потому что чем их больше, тем больше за это можно получить.
Ох уж цей світовий уряд, завжди ставить палки в колеса всім прогресивним людям.
В общазі КПІ не жив, тому в Forgotten Dungeon не грав, але деяку кількість часу витратив на MUD «Былины», навіть по діалапу ще.
Я витратив приблизно однакову кількість часу на адміністрування Forgotten Dungeon та шарду Lineage2
Доброго дня :)
Так. Звичайно, ще потім була співбесіда, де я розповідаю про те, чим ми займаємося і розпитую людей про їх досвід, що робили (якщо немає — як вчились), чому хотять програмувати, тощо. Можемо обговорити саме тестове завдання, але код писати не потрібно, чи відповідати скільки методів є у класу object
Резюме — найменш корисний сигнал. Люди з класними та цікавими резюме надсилали повну дічь у тестовому завданні. Як я написав у першому коментарі, в результаті я найняв двох людей взагалі без резюме. Якби я скрінив людей по резюме — я б їх відкинув ще на першому кроці.
Скільки часу займає перевірити адекватність одного кандидату? Хвилин 20, наприклад? Це значить, що я буду перевіряти адекватність ста кандидатів біля двох тижнів, і більше нічого не буду робити впродовж цього часу.
Ну це не моя проблема, і я не епам, щоб брати джунів (чи взагалі будь-кого) десятками, в мене немає стільки роботи. Ринок великий, десь щось знайдуть.
Що наприклад? Зважуючи на те, що кандидатів біля сотні, а візьму на роботу я одного-двох.
Коли наймаєш і людей без досвіду, то без тестового завдання нікуди. На мою останню вакансію надійшло майже сто відгуків (вказав прямо в вакансії, що є тестове), не буду ж я з усіма охочими проводити співбесіду. А по резюме відбирати — це взагалі треш, по резюме неможливо зрозуміти, чи ця людина може мені підійти, чи ні. В результаті я найняв двох людей, у кого взагалі не було резюме.
По тестовому завданню можна зрозуміти, як людина буде писати код і потім: чи втулить всю-всю логіку тестового завдання в одну функцію на два екрани, чи нашмалить два-три десятки якихось додаткових класів, обгорток та сінглтонів, де більшість обходиться п’ятьма функціями, чи перевіряє результати, які видає код, чи задумується, як плодами праці будуть користуватись інші люди, чи буде код запускатись десь ще, чи «на моєму комп’ютері працює», тощо.
Звичайно, що для того, щоб по тестовому завданню можна було щось зрозуміти, його потрібно було спочатку продумати, визначити критерії, на які я буду в першу чергу звертати увагу, щоб не оцінювати одного кандидата одним способом, а іншу кандидатку — іншим способом. І тестове завдання повинно бути якось релевантне до того, чим займається компанія, і які потім можуть бути реальні задачі.
Звичайно, що якихось сеньорів-архітекторів, які хотіли $6k, я не мучив своїм тестовим завданням, а відразу казав, що це велика честь працювати в моїй компанії, але бюджету в мене на них зараз немає все одно :)
Чи є у вас інтеграція з якимись іншими системами, що показують якість повітря по всьому світу? Чи з телеграм-ботом @aqualitybot ?
Після того, як сліпо-глухонімий та некерований бовванчик надійно злітає, можна починати робити його зрячим та керованим. І я думаю, що це набагато прикольніше, ніж зібрати квадрокоптер за кілька вечорів та поставити на нього betaflight.
2. Прикольно. Яку це проблему може вирішувати в моєму випадку? Можливість перестворювати індекс не за один ривок, а умовно за десять, чи ще щось?
4. Я люблю щоб було поменше рухомих частин, а не побільше. Створювати якесь проміжне сховище даних... І тепер його треба підтримувати у завжди актуальному стані. Хочеш щось поміняти, додати якесь поле — складність процесу збільшилась, затримка в реалізації збільшилась.