• Форум
  • Стрічка
  • Зарплати
  • Робота
  • Календар
  • Спільноти
Вхід і реєстрація
Mykhailo Novoseltsev
  • Профіль
  • Коментарі 5
  • За лаштунками відеоігрової термінології. Розбираємо критику словника

    Ви так близько до правильної відповіді, але все одно не бачите її.
    (синоніми в більшості випадків не взаємозамінні, пхати анахронізми і діалектизми там де це стилістично недоречно це халтура та аматорство)
    Тому бочка це найменш стилістично зафарбоване слово яке повинно бути базовим перекладом, а барило це анахронізм який був би доречний в історичному творі або фентезі творі.

    31 серпня 2024 22:45
  • За лаштунками відеоігрової термінології. Розбираємо критику словника

    Серйозне питання, на вашу думку якщо у слова є синонім, то вони взаємозамінні?

    31 серпня 2024 18:10
  • За лаштунками відеоігрової термінології. Розбираємо критику словника

    Найсмішніше шо тіпи самі зізнаються що крім програмістів-філологів, стрімерів і інших піонерів над цим словником не працювали професійні лінгвісти. За що нам це все.
    Вся надія що риночек таки порішає, бо комерційні переклади в нас насправді дуже хороші.

    31 серпня 2024 17:51
    Підтримав: TERNOX
  • За лаштунками відеоігрової термінології. Розбираємо критику словника

    В перекладі, крім значення слова є ще стилістика. Барило як старе, невживане, запозичене слово може бути використане щоб підкреслити анахронічність мови якогось персонажа, чи в специфічному історичному сеттінгу. Але намагатись знайти якийсь найменш вживаний синонім щоб виїбнутись своїми "знаннями«,чи тому що він звучить «українськіше» абсолютна непрофесійність, халатність і чесно кажучи просто крінж(до того ж слово барило явно похідне від barrel чи його аналогів). Але я іншого від наших перекладацьких спілок вже не чекаю.

    31 серпня 2024 17:32
    Підтримали: anonymous, Гастрафет Аристархович, Підступне Зло
  • За лаштунками відеоігрової термінології. Розбираємо критику словника

    Тобто за 20 років це слово не прижилося, всі спокійно використовують «дебаг», але ні, вам треба погратись в бога і нав’язати таки його людям.

    31 серпня 2024 17:18
    Підтримали: Alexander M, TERNOX, Підступне Зло, Гастрафет Аристархович

Не пропустіть

15 червня, Online
Онлайн-курс «MCP для роботи з LLM» зі спікером із SoftServe від robot_dreams
16 червня, Online
Онлайн-курс “Моніторинг з Prometheus та Grafana” з Principal DevOps/SRE в Intellias від robot_dreams
16 червня, Київ
DOU Mobile Meetup 2026
18 червня, Варшава
AI Tech Rave | Solidgate x DOU
27 червня, Online
Курс “Project Management: Deep Dive Online”
9 липня, Київ
DOU Product Day 2026
18 липня, Варшава
WAWTech+Summer — найбільший tech-фестиваль для нетворкінгу від DOU у Варшаві
© 2005—2026 DOU.ua
Нас уже 876 068. Ми в соцмережах: Facebook Twitter GitHub LinkedIn Telegram YouTube TikTok Instagram WhatsApp
Пошук програмістів на Джині
  • Контакти
  • Реклама
  • Legal
Пишіть нам на [email protected]
Скористайтесь акаунтом
×
  • Google
  • LinkedIn
  • GitHub
  • Facebook
Увійти за поштою.
  • Вхід
  • Реєстрація
  • Відновлення пароля
Неправильний пароль
Реєстрацію по email закрито
Ви неправильно вказали свою пошту
Або скористайтесь акаунтом.
Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту.
Ми відправимо вам лист з посиланням для підтвердження.
Ви неправильно вказали свою пошту
з умовами використання сайту і політикою конфіденційності.