Дякую за ваш відгук, візьму це до уваги!
Нормальная продуктовая — это какая? SoftServe позиционирует себя...
а это уже переход на личности с тонким намеком)) на то, что я описываю продакта аутсорсинговой компании. Конечно же, если интересно как выглядит конкретно мой карьерный путь, сюда пожалуйста.
=)
«в каждой бочке затычка», с явно размытой зоной ответственности.
это экзальтированно-упрощенное описание моих должностных инструкций =))
Всё равно не ясно зачем они нужны. Простое размазывание обязанностей и перетягивание одеяла у менеджеров напрямую связанных с разработкой.
А вообще это типичная калька обязанностей продакта.
Вот пример того как выглядит (или он к этому стремиться) Product Management в нормальной продуктовой компании:
Спасибо!
Это обобщенное описание продакт-менеджера курильщика. Продакт-менеджер здорового человека обязан и интересуется (это лишь малая толика его обязанностей) и если он этим не занимается — он кто угодно по должности, но не продакт-менеджер =):
его дело выдать «продукт» любой ценой, получить премию и продолжить дальнейшее разрушение компании.
это притянутое за уши токсичное описание деструктивного характера и, скорее всего, какого-то частного случая, и мне жаль что ваш опыт сотрудничества с продакт-менеджерами может быть обобщен только таким образом. Об этом утверждает как статистика зарплатная, пример: www.levels.fyi/company/Google/salaries (зарабатывают много но не существенно чем другие специалисты) так и здравый смысл, иначе просто быть не может, если бы все шло к разрушению, с чего бы индустрия испытывала постоянный рост?
У многих soft/hard компаний продакты оторваны от разработки и не имеют права на неё влиять.
можно ли увидеть какие-то данные или статистику или ресурс где бы это можно было бы проверить? у меня сложилось кардинально противоположное мнение из личного опыта и общения с продакт-менеджерами.
Работу продакта можно описать только как partner with engineering, sales, marketing, business development, and other teams.
можно ли поинтересоваться что является источником такого скупого описания обязанностей, с личного опыта, а также из ряда источников профессиональной литературы утверждается обратное, примеры: Steven Haines, Gayle McDowell, Jackie Bavaro, Marty Cagan, Michael Porter, Michael Porter, Clayton Christensen.
Спасибо!
Когда вы не готовы доверять людям в своей команде, а когда — готовы?
„Leadership is about recognizing that there’s a greatness in everyone, and your job is to create an environment where that greatness can emerge.”
Bill Campbell
Дякую! Можливо, так і є, або принаймі таке враження я отримав з коментарів. Насправді, я і не планував ділитися цим підходом, мене змусили, жартую =)). Проте, я особисто був би дуже задоволений знайти цю методику не
Окрім переліку літератури (який до речі не є головною ідеєю цієї статті) та ряду досліджень з психології які я навмисно не вказував, щоб стаття була більш цікавою (не впевнений що я досяг цієї мети), тут представлені різні концепти: Mind Mapping, Mind Palace, Personal Knowledge Base. Якщо дійсно цікаво я раджу почати читати про кожен з них окремо.
Іноді дочитую, якщо невелика, наприклад, Hooked by Nir Eyal — ідею всієї книжки можна стиснути до розміру одного твіту.
Або просто покидаю, якщо не знайшов що шукав, наприклад, Thinking, Fast and Slow by Daniel Kahneman — її доволі часто цитують як ключ до вирішення проблем casual models що застосовуються у
“It is surprising that people do not believe that there is imagination in science. It is a very interesting kind of imagination, unlike that of the artist. The great difficulty is in trying to imagine something that you have never seen, that is consistent in every detail with what has already been seen, and that is different from what has been thought of; furthermore, it must be definite and not a vague proposition. That is indeed difficult.”
― Richard P. Feynman, The Meaning of It All
Приклад — ваш розділ «Philosophy»
*Харарі навіть не вчився на антрополога
Чому взагалі Харарі був взятий за приклад з розділу філософії, я пропоную інший — The Bonobo Way by Dr Susan Block з підрозділу Сексологія, там розкрито набагато більше персональних комплексів та містяться детальні інструкції з їх подолання.
Це похвально, якщо ви зараз можете пересказати книжки, що прочитали 3 роки тому
here you go:
This article contains content that is written like an advertisement
«I am one who believes that one of the greatest dangers of advertising is not that of misleading people, but that of boring them to death.» — Leo Burnett
Bezos — ким би він був, якщо б в його батьків не було зайвих 250к подарувати сину?
Я можу лише робити припущення на цю тему, напевно, пішов би на роботу до Intel, Bell Labs, Andersen Consulting, чи лишився би senior vice-president у D. E. Shaw & Co, wiki.
PS: минулій раз коли я написав критичний коментар під подібним пафосним постом автор так і не відповів
поділіться будь ласка посиланням на коментар і я обіцяю його лайкнути!
це есе розбавлене водою
«Be like water... Empty your mind, be formless. Now, water can flow or it can crash. Be water, my friend.» — Bruce Lee
Продакт-менеджер/бізнес-аналітик/дизайнер будуючи інтерфейс інтеракції користувача з системою, в ідеалі, повинен «переживати» що ментально вібдувається з кінцевим користувачем, і іноді, самого лише обстеження його праці «в полях» не достатньо щоб сформувати повноцінну ментальну картину.
Одним з інструментів де знадобилася «Система», наприклад, стало моделювання поточного та майбутніх станів за допомогою User/Customer Journey Map, де окрім потоку процесу ще зображається емоційний відклик, Touchpoint analysis.
Практичний приклад, уявіть собі будь ласка роботу диспетчера 911, де у поточному варіанті (As-Is) вам треба виконати до 22 різних кроків щоб отримати всю необхідну інформації для повноцінної диспетчерізації 911 дзвінку на двох різних робочих станціях (дві клавіатури, два контролери, і т.д.), де деякі операції вимагають синхронного відгуку та повинні відбуватися по черзі. Все це відбувається фактично у умовах де лунають постріли і тече кров, як на мене, це дуже стресові та напружені обставини які обов«язково повинні бути враховані при побудові ПЗ. На противагу цьому (To Be), був зроблений багатокровий аналіз, міжсистемне моделювання та був впроваджений варіант використання, де користувач піднімає слухавку, а система тим часом виконує понад 100 транзакцій, всі перевірки (по номеру телефону, автомобіля, будинку, доданий рентген зубів якшо треба:) ) у федеральних та локальних БД, визначені GPS координати з похибкою в
Тепер, щодо застосування «Системи» Станіславського, приклади по розділах:
Поглиблення у запропоновані обставини — продакт-менеджер/актор не намагається стати іншою людиною, роль/варіант використання — це «я» запропонованих обставин. Щоб персонаж/кінцевий користувач відчував і діяв найвірніше, необхідно зрозуміти і продумати обставини, в яких він існує. Обставини/preconditions/triggers визначають його думки, почуття та поведінку/main flow/alternative flow/extension flow. Продакт-менеджер/актор повинен зрозуміти внутрішню логіку персонажа/кінцевого користувача, причини його вчинків, повинен для себе «виправдати» кожне слово та кожну дію/workflow персонажа/кінцевого користувача, тобто зрозуміти причини та цілі/postconditions.
Робота актора/продакт-менеджера над своїми власними якостями
Для того, щоб мати можливість вигадувати обставини/environment ролі/кінцевого користувача, продакт-менеджерові/акторові необхідно мати розвинену фантазію. Щоб роль/варіант використання виходила максимально «живою» та цікавою, актор/продакт-менеджер має використовувати свою спостережливість (помічати в житті цікаві ситуації, цікавих, «яскравих» людей, поведінку, реакції тощо) і пам’ять, у тому числі й емоційну (актор/продакт-менеджер має вміти згадати те чи інше почуття для того, щоб бути спроможним знову його пережити).
Додатково, «Система» надихнула мене використати емоційний відгук при пріорітизації задач за методикою Кано, де замість вимірів від 0 до 10 я застосуваав шкалу емоційної відповіді, це дає перевагу точніше розмістити по квадрантах майбутні поліпшення до системи.
p.s. акторську гру практикував
Так, дійсно доволі часто згадують Cracking the PM Interview (2014), це ті самі автори і назви дуже схожі, але це зовсім різні книги за контентом. Cracking the PM Career зовсім свіжа (2021), і це дуже добре що вона вже набуває популярності, вона того варта.
«Система» будує надзвичайно стійке підґрунтя для відчуття користувача, що знадобиться для написання користувацьких історій, варіантів використання та побудови карти шляху користувача у процесі розробки програмного забезпечення.
Так, дійсно доволі часто згадують Cracking the PM Interview, це ті самі автори і назви дуже схожі, але це зовсім різні книги за контентом. Cracking the PM Career зовсім свіжа, від 2021 року, і це дуже добре що вона вже набуває популярності, вона того варта.
Богдан, дуже гарний вибір! Щось старе, щось нове, щось ігрове))) Було б дуже цікаво подивитися на список твоєї літератури 📚.
Гарна стаття, структуровано і по суті. Три фото вгорі, я так розумію це відсил відповідно до:
не стоит смешивать пожалуйста:
Розробка нових моделей o3 та o3-mini від OpenAI є значним кроком до досягнення штучного інтелекту загального призначення (AGI). Її результат у 2727 балів на платформі Codeforces підкреслює її ефективність у програмуванні. arcprize.org/...g/oai-o3-pub-breakthrough
Наразі швидкий розвиток ШІ, зокрема таких моделей, як OpenAI o3, вказує на можливість появи AGI вже в цьому десятилітті. AGI, що еволюціонує в ASI (artificial superintelligence), може значно перевершити людські системи управління, створюючи екзистенційні ризики (www.youtube.com/watch?v=7rRJ9Ep1Wzs), а не тільки «втрату роботи».
Наслідки AGI (якщо коротко — все буде ШІ):
— Зміна програмування: ШІ може автоматизувати багато завдань, однак люди зосередяться на управлінні процесами ШІ, креативності, етиці та стратегії. Наразі Copilot (це 2 OOM — order of magnitude) це вже 50% коду в середньому. o3 (+3 ООМ) + agentic AI + unhobbling + «Vercel» ~ дасть 50% вимог, 70% дизайну, та 90% коду.
— Вплив на віддалених працівників: Попит на рутинні знання, наприклад у програмуванні, може знизитися, але збільшиться роль співпраці та нагляду за AGI, у кращому випадку. Все що може бути зроблено віддалено — автоматизується.
— Ефект на ринок праці: Впровадження ШІ спричинить як скорочення певних ролей, так і створення нових, які потребуватимуть міждисциплінарної експертизи, але планка входу буде захмарна — люди будуть перепрацьовувати і виконувати декілька ролей. Більше того, замінити спеціаліста буде вкрай легко. Тут більш детально: situational-awareness.ai
Наслідки ASI (менше року від появи AGI, який буде тулом для його створення): «Let an ultraintelligent machine be defined as a machine that can far surpass all the intellectual activities of any man however clever. Since the design of machines is one of these intellectual activities, an ultraintelligent machine could design even better machines; there would then unquestionably be an ‘intelligence explosion,’ and the intelligence of man would be left far behind. Thus the first ultraintelligent machine is the last invention that man need ever make.»
I. J. Good (1965)