Нас завжди зіштовхували лобами і ділили на кращіх та гірших по різним признакам, щоб ми були зайняті саме цією гризнею і не лізли куди не треба, бо об’єднане суспільство, то проблема для влади, у якої мета нажитися за своє правління. Роки ідуть, але нічого не міняється, нажаль українці не стають розумніші.
Всі ці вкиди про повернем всіх, хто виїхав і все таке на фоні скандалів про корупцію в МО і людям вже воно якось не цікаво питати владу за це, бо радіють тому, що хтось заплатив грощі і виїхав, а його повернуть і відразу на фронт як покарання... Інфополе змінили, а через місяць вже ніхто і не згадає що там, бо придумають щось нове.
Саме через це я і пішов з державної служби в IT, якийсь лікар пішов з лікарні, а міг би лікувати і таких випадків багато. Але це також не норм, IT це не вирішення всіх проблем. Я не скажу, що це моя мрія дитинства працювати за екраном комп’ютера. Нажаль, тим ким я хотів би працювати, в Україні можна тільки виживати, в той час як в розвинених країнах ця робота достойно оплачується.
Ну як вам сказати мало, чи ви вже забули теми про трактор на DOU? Демографічна криза була в Україні з 1991 року. Люди завжди їхали в пошуках соціального захисту та безпеки. В пошуках нових можливостей, де вирішальним є твоя праця і розум, а не знайомі та родичі в кабінетах.
То не нормально було і не треба зараз, те що було видавати за норму.
Корупція може впливати на нас як прямо, де ми самі можемо бути учасниками цього в свою користь, а є й та яка стосується нас опосердковано, коли грощі з податків, державних доходів або грантів розкрадаються і виводяться за кордон. А ці грощі мають йти на безпеку, інфраструктуру і економіку про що ви писали. Є корупція на соціальному рівні і вона є майже всюди, а є державна, яка більш пагубна для країни своїми маштабами.
Без судової реформи цього не змінити. Поки не буде покарання, не буде результату які б закони і реформи не приймали. Зараз це виглядає як, вкрав, не спіймали — молодець, спіймали — поділись...
Ні, бо його як не було так і немає. Не зможуть забронювати всіх, а тих кого треба, вже забронювали.
Працівники в Дія Сіті, компанії зареєстровані на Мальті. Вам Українське законодавство, а нам Мальтійське)
Створення ІТ-асоціації на початку
Я не розумію яку проблему Дія Сіті вирішує? Просто всі апелюють до того, що міжнародним компаніям буде легше заходити на Український ринок. Але як показує досвід, люди в масках можуть прийти навіть до резидентів Дія Сіті. Інші ризик фактори, типу корупції, безпеки та багато іншого також нівелювати не може.
Виглядає наче колгосп, в який всіх загонять для більшого контролю.
Мрії засновників ІТ-асоціації таки можуть стати реальністю.
У компанії є певний баланс між цікавою роботою, гарною командою і рівнем компенсації, ще важливим фактором є стабільність. У класичному аутсорсі працівник сьогодні може мати роботу, а завтра вже сидить на «лаві запасних» і чекає проєкту. А в нас ситуація, коли команда простоює, неможлива, — roadmap продуктів сформований на 18 місяців уперед, тож у нас є запас міцності та докладний список завдань, який постійно оновлюємо. Якщо ж раптом щось трапиться, ми швидко перемкнемо фахівців на інший проєкт без простою і втрат у виплатах.
Як всі люблять говорити про баланс, гарна коману команду та стабільність)
Давайте не будемо забувати, що ви бізнес і бізнес в першу чергу про грощі, а не про людей. Все інше просто слова, які не варті нічого, коли бізнес починає втрачати гроші. Як можна говорити про стабільність, якщо по факту ви тільки вийшли на ринок IT послуг?
Для кандидатів рекомендація, не вірити в усі ці солодкі слова. Бізнес купляє ваш час, основний ваш ресурс, тому продавайте його відповідно.
А вихід компанії зараз на ринок, зумовлений не тільки вигідним для роботодавця Дія Сіті, а й умовами на ринку праці в Україні. В ситі часи, в компанії було б мало шансів набрати якісних спеціалістів.
На це питання не можу вам відповісти, так як не працюю там десь з 18 року. Вибачте, якщо ввів в оману, профайл обновив)
Щось мені здається, що це все закриття буде простим переїздом російського офісу в вірменський. Не дарма вони вибрали Вірменію, так як туди, вони можуть без проблем вивезти всіх співробітників з рашки.
Та вже кажіть за кого Ви? Де там ті порядні і чесні з ідеєю? Я думаю ніхто нікого не виправдовує, але не варто так кричати зелені. Кожний, обираючи щось, керується своєю логікою і в кожного своя голова не плечах. Далеко не факт, що Ви робили правильний вибір, чи я, чи буть хто. Потрібно поважати вибір кожного. Без поваги не буду єдності, а їм цього і треба, щоб ділити нас на кольори. Щоб ми сварилися і спускали з рук їм все беззаконня на контрасті. Поки, такої влади, як хотілося у нас не було. Буде час, будемо обирати іншу, але бажоно с холодною головою і без ємоцій.
Это больше как домашняя игрушка. Пластик не самый экологичный материал и при летней жаре он будет греться, что будет сказываться на микроклимате в улье. Может еще будет выделять какие вредные элементы.
Как быть в уходе? Что делать, когда мед сильно застынет? А если туда попадет расплод или перга?
Процесс обкачки улья очень медленный. За это время, в наших условиях, там уже будет куча мух, муравьев и ос.
То что вы меньше потревожите пчел это все такое, зато вы сможете отобрать качественный мед! Рамки с медом на которых он уже созрел, оставить рамки которые рано еще отбирать, рамки котрые лучше оставить им для корма на зиму или отобрать потом под расплод.
Этот вариант подходит, если вам хочется поиграться в пасечника, не более!
Хорошая статья! У самого отец пасечник, так что тоже привлекаюсь к этому делу)
50 ульев по нашим меркам — это уже достаточно много! Мне кажется можно уже и не расширять пасеку, а переходить на более качественный уровень с Intermediate Beekeeper to Advanced))
вся команда не занимается постоянным мануальным
тестированием
Да, я это понял, но оно все же есть.
На счет морали, я согласен! Есть такой эффект, но есть разные рычаги влияния на мораль)
Хороший подход, тот который работает! Вы организовали процесс тестирования по своему и просто там не нашлось места тестировщику. Просто делегировали эти обязанности всем по чуть-чуть. Улучшили методологию разработки и добились лучшего качества на выходе.
Все описанные Вами подходы правильные и я тоже сторонник этих подходов, но они никак не уменьшают степени важности мануального тестирования.
Если не верите, я Вам тут сейчас пирамиду тестирования нарисую)))
P.S. Никакого негатива! Истинна рождается в спорах)
Есть такая беда! Я не знаю правда с чем это связано, но мне кажется это просто из-за нехватки знаний в соседней области. Люди часто говорят о тестировании, совершенно не зная что это. Книги о программировании и менеджменте не дают полной картины.
Как сократить ручное тестирование и можно ли без него обойтись
Название немного не корректно. В таком свете лучше назвать — «Как мы изменили процесс разработки и повысили качество». Потому что мануальным тестированием, занимается вся команда, а не выделенный человек. Но оно есть, как бы они его не назвали!!!
Проблема была не в мануальном тестировании, а в подходах!
Я и не критикую их подходы и методологию, если качество на уровне, то значит подход работает! И у каждого своя серебряная пуля.
Я к тому, что в статье изначально описаны неправильные подходы к построению процесса разработки ПО, а именно процесса тестирования на проекте.
Проджект-менеджеры готовили задачи инженерам, те, в свою очередь, поскорее писали код, не особо заботясь о качестве, и отдавали разработанную фичу на тестирование. QA обычно находил множество багов и нестыковок, отправлял фичу на доработку. И этот цикл повторялся по нескольку раз. Причем зачастую, поправив баги в одном месте, инженеры порождали новые в других местах.
Судя из этого, тестирование в команде было как отдельный процесс, вне процесса основной разработки и ожидать тут качества было пустой тратой денег и времени.
Вопрос в том какую роль у Вас выполнял QA? Просто у многих понимание назначения QA — это тестер, как вольтметр, которым измеряют напряжение. Сказали чтоб сравнил фактический результат с ожидаемым и по тому что не сошлось завел баги.
Вообще, тестирование — это в первую очередь набор превентивных мер по улучшению качества продукта. Оно должно начинаться ровно тогда, когда появились первые требования! Есть даже такой вид тестирования — тестирование требований. И каждой стадии разработки должен соответствовать определенный этап тестирования.
Если взять позвать QA в конце, когда все уже якобы готово и сказать, что вот тестируй, то толку мало будет. Оно так не работает и Ваш подход лучше! Но если все организовать правильно, вы получите пользу от тестирования, ту которую оно и должно приносить. QA будет занят всегда и от него будет польза!
И ни кто не отменял того, что QA должен мыслить как пользователь, который потом этим будет пользоваться. За частую, люди которые работают с требованиями и пишут код, думают чуть-чуть иначе, нежели люди, которые потом этим пользуются. То, что очевидно одним, не очевидно другим и наоборот. Есть негативное мышление и скептицизм, который как правило присущ только QA.
1. Збирав кошти і за свої купляв коли була змога і знав кому потрібно;
2. Щомісячна підписка на ПЖ;
3. Донати на великі збори Притули, Стерненка, KOLO;
4. Донати на збори знайомим або знайомим знайомих;
5. Притулки для домашніх улюбленців (найменша стаття витрат, але вважаю, що також важлива).