Ще раз. 20к МРР це лям оцінка проекту. Таких прикладів багато, так.
Єдиний спосіб заробити лями це екзітнутися — продажа тобто. Можна бути самому, а можна і найняти команду невелику.
Все з вищенаписаного розумію. Це все ризики, і є 100 причин чому не вийде. Але...
И что, ты думаешь твой стартап до твоей старости протянет (будет актуален)?
3 раза ха.
... коли буду старим, то дивлячись в минуле хочу знати, що я спробував не торгувати годинами. Вийде чи ні — невідомо, але якщо не спробувати, то я ніколи не дізнаюся «шо було б якщо».
Плюс мені не треба, щоб бізнес до старості працював. На відміну від найманої роботи стелі в ЗП нема. Думаю 10 мільйонів покриє мої потреби на все життя. Зароблю 2? Ок. 5? Теж ок. Нуль — ну ок, хоч спробував (див вище)
Та і завжди зможу повернутися і працювати на когось в майбутньому.
Раунди і інвестиції — не моє, вже писав. Але і про вистріл в ногу це ви так собі.
Ціль — невеликий прибутковий бізнес, щоб ворк-лайф баланс був в сильно сторону лайф. Маленька команда, маленький продукт. Так, доведеться бути і інженером і менеджером, але краще собі ніж іншим малтіплаєри робити.
Та і перебити ЗП поточну достатньо 20к MRR — це типу 240к в рік, плюс капіталізація продукту, яка тоді буде 1М. Це всього х3 від сьогодні.
Вистріл в ногу в мому розумінні це торгувати годинами до старості.
У вас математика не зійшлася по годинам. Виділити 20годин в тиждень це не щось нереальне. Всі ж на ремоуті в 2020 були. Мінус ком‘ют це вже 2 години на день. Плюс в нетфлікс менше висиш і от тобі 20 годин
основном проекте просто работала1-2 часа в день
I wish)))
Левелс красава. Як і photopea — теж українець пилить. Теж (по-моєму сам). А взагалі багато прикладів. Просто про них мас медіа не говорять.
Плюс штука яку не врахували тут — проект оцінюється ± 4х ARR, тобто в мому випадку оцінка самого проекту $280к.
Так і рахував плюс мінус. Але є одне але. Будучи найманим я ніколи не зможу в режим 10год/міс перейти, а на свому проекті вже перейшов. І якщо рахувати $6k/10, то мій рейт зараз $600/год
Знайомі автора провертають це в Україні — letsenhance.io
Ідея в 2022 якраз іти в бізнес, але без VC. Можливо з партнером. VC на ранніх стадіях не мій варіант, бо втрачаєш свободу не пилити пооект рік, наприклад, якщо fell like it.
Штука яку не згадували тут в найм vs свій бізнес — в наймі у тебе є стеля по ЗП і вона симетрична (пропорційна) вкладеному часу. По суті ти торгуєш годинами (найдорожча тема що у нас є) в обмін на гроші. Весь апсайт отримує ваш роботодавець, який бере асиметричні ризики — ризикує своїм капіталом, часом і нервами в надії отримати асиметричний ревард — апсайт без стелі.
Коли ти пилиш свій бізнес ти береш асиметричні ризики, але крім того будучи інженером покриваєш одну з найбільших категорій витрат — розробку. Ми дуже привідейовані в цьому плані. Нетехнічним фаундерам складніше в рази.
Свій проект на менше грошей > найму.
Просто поки що недостатньо в мому випадку.
В ЗП трохи не попали levels.fyi L5, але концептуально вірно.
Є ще одна опція — переїхати з США в країну подешевше і (опційно) скинути грінку, якщо вона є.
~400
як в німеччині з фондом мого персонального часу? :)
Погугліть NCA на кворі/реддіті. Почитайте приклади і не пишіть маячні :)
Типовий NCA — не пиши ультаспеціалізовану штуку (продукт/шмат продукту) для наших конкурентів.
Це не «не пиши на джаві» і не «не юзай спрінг». Хороший приклад NCA це «не пиши кодеки для ріалтайм процесінгу відео» у конкурентів ютуба, якщо це те що ти робив в ютубі.
У мене назбирався немалий беклог, і так — план такий як ви описали. Просто звільнитися не так легко
апдейт треба?