Користуючись можливістю: кому цікава аналітика й хочеться розібратися в метриках, буду рада бачити в себе на навчанні dou.ua/calendar/50952
або навпаки — виживемо :) Якщо інша система може написати невеличку оптимізацію і аналітик може її перевикористати, навіщо йому вчити мову програмування для вирішення однієї задачі
дякую за таке доповнення! Плюсую до: сеньйор — це той, хто виходить за межі лише своєї локальної команди. Важливо щоб людина не обмежувалася своїм доменом та розвивалася в суміжних сферах для кращого виконання своєї ж роботи. До прикладу, круто коли дизайнер враховує складність реалізації свого дизайну для команди розробки, а не створює рішення в вакуумі.
При зміні структури в компаніях досить часто відбувається зміна назви позиції без змін в зонах відповідальності і без змін у фінансовій винагороді. Підвищення ролі в такому випадку є приємною зміною для співробітника. Тому ці геніальні ідеї з життя :)
Сприйму цей коментар як комплімент, тому що я працювала лише в компаніях з head office в Україні та випрацювала своє бачення саме тут :)
Але може не дарма говорять, що український бізнес в чомусь схожий до американського в своєму прагненні до постійного розвитку.
Я не писала що ще дріб’язок і включила їх у свій список. Без них як і без трьох інших неможливо досягти певного рівня.
До прикладу, дуже багато світчерів на сьогодні маю три не хардові компетенції на високому рівні, але саме харди змушують їх починати шлях з початку і мати title — junior або ж trainee.
Пояснила вище свій підхід до рівнів.
Я спеціально не йшла на більш детальні рівні, щоб показати межу між левелами і не заплутати. Думала додати лише trainee + expert.
Тому що керівники або архітектори можуть бути на всіх описаних мною рівнях від junior до senior. То є назва посади, що я не прирівнюю до рівня професіоналізму. І від керівника купи людей або архітектора можна почути : нам так сказали, ми й зробили :)
Дякую за зворотній зв’язок!
Думаю, багато хто хвилюється що їх рано чи пізно щось або хтось замінить, але тут найкраще не заперечувати таку можливість, а адаптуватися :))
А про менеджерів люто плюсую. Такі ситуації супер негативно впливають на компанію та на людей в ній.
Якби була необхідність страхувати джуна весь час, то для компанії було б вигідніше його не наймати :) Але працювати на рівні дорослий -дорослий абсолютно ок. Junior або trainee може звертатися за допомогою якщо в цьому є потреба, довіряти колегам без залежності від їх рівня сіньйорності — великий буст в швидкості роботи )
Заміна уже відбувається :) компанії відмовляються від людей, що створюють контент в блогах або ж дві людини заміняють однією, так як частину роботи можна робити за допомогою ШІ. Вимоги до хардів також змінюються поступово, до прикладу від аналітиків я можу очікувати уже не такий високий рівень python, але дуже високий рівень логічного мислення або ж орієнтації на досягнення компанії.
Технічними навичками є не лише написання коду, ті ж презентації та написання листів або навіть комунікація також можуть входити до їх числа.
А на рахунок керівників, то в них дійсно як написав Олексій, можуть бути інші задачі, а вони самі можуть бути на різних рівнях як спеціалісти. Все залежить від очікувань від конкретної ролі. Я зустрічала керівників і junior рівня, так як від них очікували дуже монотонну перевірку роботи своїх підлеглих цього level було достатньо.
Дякую!
Дякую :)
Діма, дякую за твої думки! Дуже приємно читати! Пиши частіше :)
Дякую! Ми думали, тому що BI системи могли б оновлюватися швидше. Але зараз юзаємо сховище на 8 TB, де вже оброблені та агреговані дані, тому все таки буде не зовсім мінімальний кост за такий же розмір хмари...
Дякую! Наша проблема ще в тому, що просто звертатися до баз як до каталогів і брати потрібні дані за весь період неможливо, адже вони там лише за 2 місяці і навантаження на них при тяжких запитах дуже велика. Саме тому ми кожного дня робимо снепшоти за вчора, і зберігаємо таким чином дані за довгий період.
Дякую :) Думаю це може бути гарною темою для наступної статті, тут хотіла більше поділитися саме інфраструктурними проблемами.
А ми в п’ятницю))) Оце співпадіння)))