Дуже слушне зауваження, повністю з вами згодна, мабуть не дуже добре розкрила свою ідею у статті. Важлива кількість незнайдених багів цім автомейшен сьютом.
Дуже влучне визначення, дякую запам’ятаю.
Я якраз обрала цю тему, тому що теж зіткнулася з проблемою недооціненості тест дизайну та структурованого підходу до тестування.
Чи може людина бути крута у всьому? — Звичайно ні, завжди буде те, на чому ви краще розумієтесь, но базові моменти треба знати, і розуміти що таке API або СІ/CD. Якщо у проєкті немає можливості застосовувати, це ви не можете навчатися самостійно, розуміти де знайти інфу, вміти і не боятися розбиратися з проблемою, просити допомоги або дилігувати ;) в цьому допоможуть. Як на мене щоб прокачитись в АРі або mobile testing потрібно декілько місяців, набагато складніше розробити толковий тест дезайн або стратегію тестування.
Щоб стати лідом, не обов’язково володіти всіма технічними навичками одночасно. Важливими є лідерські якості, вміння організувати процеси та комунікація.
А навіщо покидати поточний проект якщо комфортно? Думаю не багато існує проектів, де є все. Дорече іноді так циклішся на тому чого не вистачає, що не бачишь можливостей. Може має сенсе розібратися самостійно і спробувати впровадити?
Проте, якщо ваші амбіції вимагають ширшої практики саме в реальних умовах, то перехід на новий проєкт може бути логічним кроком. Важливо оцінити, чи принесе це довгострокову користь вашій кар’єрі.
Дуже рада, що стаття стала у нагоді
Дякую, було приємно з тобою працювати :)
Дякую за такий розгорнутий коментар, спробую відповісти по пунктах:
1.
намагалалась використовувати якнайменше англіцизмів — не вийшло :)
2
гарна ідея
3.
По всіх пунктах це важко, у моїх рекомендаціях те, що вплинуло на мене найбільше.
4.
погано розкрила думку в цьому прикладі, хотіла навести приклад, що тести з поганим тест дизайном, у нашому випадку не знаходили баги, про що ми дізналися вже набагато пізніше, коли їх знайшли на проді:(.
5.
Тому і вважаю, що треба бути знайомим з декількома методологіями (чим глибше тим краще), щоб була можливість усвідомленого вибору, а не вибираю лише тому, що знаю тільки цю.
6.
на мій погляд завжди є куди покращувати англійську, навіть якщо і живете в англомовному оточенні
7.
пішла вивчати цю тему ретельніше.
8.
uk.wikipedia.org/...’ять_мавп_і_гроно_бананів
9.
— Регулярні One-on-one можуть допомогти ліду зрозуміти що людина має питання, сумніви чи запити
— Якщо немає ліда, напевно, потрібно шукати ментора, чи дізнаватися а як у інших , статті, подкасти...