Так, я умовно називаю його «Початок всього»
А давайте тоді реалізуємо кожен свою версію і викладемо результати на гітхабі та ютюбе?
А куди новини? Свіженька новина: twitter.com/...tatus/1623170448211992576
Я б сказав, що тут потрібна зацікавлена команда, але чи мені хтось повірить?
Ось вам як письменнику:
Спочатку була площина. І була вона світло-сірого кольору...
Тоді у ній десь якось зародилася червона точка... І стала рухатися до центру...
Я розмірковую зараз над питанням, чи не потрібно дослідникам та вчителям ШІ спілкуватися із ними на трохі іншій мові ніж наша з вами. Наприклад, ввести у абетку спеціальні символи, які позначать саме відношення у словосполученнях. Десь хтось писав, що мова визначає риси та глибину мислення. Наприклад, Вавілон 17 — мова із наукової фантастики.
Чи не була б мова формату «слово1 позначка слово2 позначка слово3 позначка» більш змістовною для всіх цих ШІ?
Де позначка це символ того питання-відношення яке є «Хто?» чи «Де» чи «Звідки» і так далі.
Дякую за коментар. Відповів вище.
Дякую за коментар. Відповів вище.
Можна один коментар до вас всіх, зацікавлених — маю надію що не тільки потенційною грошовою винагородою...
Дві точки будуть різнокольорові або того ж самого кольору. Це дуже важливо. Це як переключатель. Якщо точки однакового кольору — вони відштовхуються одна від одної, якщо різнокольорові то притягуються одна до одною.
Так, це схоже на симуляцію магнетизма. Уявимо схему із більшої кількості точок та процес який змінює колір, якоїсь із точок. Ми побачимо, як у life convey якесь пожвавлення.
Це модель для вас, зацікавлених. Я більше зацікавлений у тому щоб побачити її у дії. Я можу сам написати, наприклад, на javascript але мені хочется більшого, хочется розвитку цієї повнофункціональної моделі.
ЇЇ можно use майже для усього. Вона відтворює дуалізм буття.
Навіть квантові ефекти якщо деякі точкі можна буде робити сірими тобто невизначенними і доступними до визначення якимось спостерігачем.
Давайте спочатку про одну точку все визначимо.
Припустимо, що у нас є безточкова квадратна площина width = height = 405.
У неї чотири стінки — верх, низ, захід, схід. Ці стінки якось взаємодіють. Тобто inside we have
якісь сили, які відштовхують одну стінку від іншої — протилежної.
Коли першу точку додаємо у цей квадрат, ця точка буде червона або зелена площіна 5*5 розміром.java: g.fillRectangle(random_x,random_y,5,5)
У ній inside будуть власні стінки. І ці стінки будуть із різною силою (бо різна відстань) відштовхуватися від зовнішніх. Тобто, додавши точку ми просто побачимо як вона рухається у напрямку досягнення рівноваги.
Підсумую:
Точка (площинка розміром 5*5) буде або червона, або зелена.
На неї буде діяти правило відштовхування від стін.
Її координати спочатку будути випадковими x = random(10,390), y = random(10,390) але після декількох ітерацій (чи більше) вона розташується у самісінькому центрі, тому що буде рухатися у напрямку найменшого спротиву своєму броунівському руху.
Наприклад, якщо початкові координати 20, 100 тоді на наступнім кроці вже будуть більш до центру.
давати відповіді
А хто навчить ставити необхідні питання, щоб вирішувати всі ті проблеми самостійно, чи командою? Хто навчить мислити? Обмірковувати за допомогою простих питаннь — бо це і є процесс мислення. Хто навчить обвязці контекстів питаннями?
Наприклад:
Летить Хто? Птиця. Яка? Журавель. Куди? У вірій. Це Де? На півдні. Як далеко?
Хто зна...
Директивний керівник дуже рідко ставиться добре до своїх підлеглих. Найчастіше він питає у усіх: Чого мої підлеглі такі тупі? Чому вони постійно про щось мене запитують?
І це мабуть єдині його питання, а ще нерви.
Є інший тип — розпитуючі керівники. Коли підлеглий приходить до них із проблемою, вони починають розпитувати, в чому справа, де, що, та як...
Таким чином вони навчають своїх підлеглих ставити подібні питання при зіткненні із проблемами та самостійно вирішувати їх. Тобто — вчать самостійності?
Як мене навчають Ричард Бэндлер, Джон Гриндер і я ще навіть не можу сказати що вже навчився чогось дійсно путнього...
Але скажу: люди мислять, обмірковують обв язуючи контексти всіма тими питаннями на які необхідно відповісти щоб вирішити проблему.
Якщо ви не запитуєте — бо вам все ясно, звісно — то ви не мислите.
Ви просто реагуєте. Як колінний рефлекс.
До речі, ідеократія це вже відкинута наукою схема. Тому що, здається, тепер наукою доведено (Роберт Пломін?) що у батьків середнім айкью діти можуть бути різні. Із низьким також різні по айкью.
А ось те, що навпаки — генії можуть бути сконструйовані штучно — CRISP — хоча тут ще треба довести та етіка знову жеж.
Здається, є проблема у накопиченні помилок без їх виправлення (ну де там у датацентрі треба, по якому адресу MOV AX, DD чи навпаки — ШІ підкажі, будь ласка) я маю на увазі у нетрях якоїсь із тисячі штучних нейронних сіток виправити інформацію на більш коректну та своєчасну. Чи як інакше виправити хоча б одну помилку? Але користувачів можуть бути мілліони?
Уявить масштаби накопичення помилок. Подумайте про тиражування помилок — чатгпт видає вам студенські реферати. Ба, ні, реферати школярів.
Подумайте про залежність від виготовителя і зрозумійте що навіть це не так жахливо, як перша проблема — коли інформація буде ще більше і більше перемішуватися із хаосом.
До речі, саме про це ідеократія — про розмноження як про інформаційний процесс у якому відбір порушено.
Без перевірки... Але як перевірити? ШІ, підскажи?
Це про велосипеди. Це про те, що одні кажуть «не треба винаходити велосипедів» а інші просто винаходять їх, не зважаючи на таку експертну думку.
Якщо ви не будете вміти винайти велосіпед — привіт, ідеократія.
Ну й до речі, відкрию секрет — люди мислять, коли ставлять питання. Найкраще що ШІ може зробити для людства, це навчити формулювати коректні питання.
Наприклад, припустімо контекст «Зроби, щоб човен плив».
1. Що треба зробити, щоб човен плив?
2. Де повинен пливсти човен?
3. Який човен повинен пливсти?
Якщо ШІ буде допитувати свого користувача таким чином, то користувач, на мій погляд, не втратить здатність обмірковувати проблеми та знаходити рішення, іноді може й обходячись без витрачання коштів на придбання часу у ШІ.
Але ось і проблема — щоб проект був прибутковим треба продавати якомога більше часу.
Чи захоче людина, щоб хтось давав їй вказівки? Ні. Ні в якому разі не добровільно. Навіть за гроші не захоче. Розуміючи, що це ще більше навчить вороога людини, конкурента людини, просто конкурента.
Висновок: чат гпт буде атакувати наші мізки зненацька у вигляді контекстних підказок.
Я трохи жартую, але...
Я все ще сподіваюся, что замість усього цього апокаліптичного, ШІ навчать людство мислити, а не заберуть цей недолік із голів корпоративних рабів навіки.
Це тільки початок робіт, у схемі із трьома кульками баланс буде порушений і треба буде знову ворушити всі кульки, переміщувати із одного місця у друге. Всього їх буде 18. Створимо трикутник фрактал.
Не зустрічав хтось десь такої таблиці чи інформації: які ноти найбільш співпадають із звуком А чи Б чи В і так далі ?
Хочу симулювати text to speach.
Не пропонуйте гуглАпі, бо хочу саме нотами MIDI спробувати.
Він у логіку не вміє. Тим більше у таку, у який припускається можливість частково передбачати майбутнє. Чи прогнозувати. Фьючерси, все таке інше....
Ох ти. Чи я і справді можу передбачати події? Хто там замовлял схему чи малюнок? Вони теж передбачали цю подію. Кожен по своєму. Ось тільки як це можливо?
t.co/AKAcpl8YwK
image