Чим загрожує компаніям розголошення інформації про себе на співбесідах? Чи мотивує айтівців переходити у мілтек бронювання? Про що не варто говорити на першій співбесіді в оборонну компанію? Які перспективи розвитку тут мають студенти? Розповіли представники мілтек-компаній.
Дар’я Марусик — рекрутерка 412 окремого полку безпілотних систем Nemesis, а в цивільному житті — PR Lead в продуктовій IT-компанії appflame. Окрім цього, вона мама 9-річного сина. У розмові з DOU Дар’я розповіла про добровільну мобілізацію, скепсис родичів і також про те, чи досі є упередження щодо жінок в окопах.
Микита понад сім років працював як веброзробник, а 2024 року добровільно пішов на фронт. Зараз він служить бойовим пілотом у полку Nemesis. Про те, як було зараз мобілізуватися, чи вистачає охочих літати і чому мавік схожий на легкове авто, читайте в інтерв’ю DOU.
Як правильно вибрати ментора, чому ІТ-викладачів теж треба треба навчати і як захисникам і ветеранам почати кар’єру в ІТ? DOU поговорив з трьома некомерційними ініціативами, що сприяють розвитку ІТ-галузі через освіту чи наставництво.
Сміт у минулому був керівником ІТ-компанії. А нині він начальник першої рухомої майстерні ББС Black Raven 93-ї ОМБр. Сміт розповів DOU, як з двох людей розрослася майстерня дронів і з чим найбільше труднощів виникає у майстрів-новачків.
Після всіх антиукраїнських заяв Ілона Маска виникло питання: чи можуть відключити Україну від системи Starlink. Ми зібрали думки військових, фахівців «Повернись живим» та очільника «Аеророзвідки» і розповідаємо, як потенційне від’єднання може вплинути на українців і які є альтернативні засоби зв’язку.
DOU поспілкувався з айтівцями, які залишилися без роботи протягом останнього року. Як компанії повідомили про звільнення, якими були умови та чи вдалося знайти нову роботу — в матеріалі. Наприкінці статті — юридичні поради про те, що робити, якщо вас скоротили.
Чому 72 години на підтвердження бронювання — це не випадковість і через що все падає під час Євробачення або запуску «Резерв+»? Скільки отримують айтівці, які працюють на державу, і чому кібербезпека — не єдина проблема в цьому секторі? Розпитали про це учасників новоствореного GovTech Альянсу.
За скільки часу джуніори можуть влаштуватися на першу роботу, що дають на тестових завданнях, яку зарплату можуть пропонувати і що радять робити, якщо немає комерційного досвіду? Зібрали в матеріал думки початківців, які ввійшли в ІТ за останні місяці.
SAP-система є основою для управління бізнес-процесами у великих компаніях по всьому світу. Також нею користуються у ЗСУ. Ми поспілкувалися із SAP-розробниками та консультантами і дізналися про специфіку їхньої роботи, обов’язки та важливі навички.
«Роботи тут вистачить ще років на 100», — розповідають фахівці з PHP про свою галузь. Чи варто вибирати РНР початківцям, скільки заробляють у цій галузі та чи досі актуальні жарти про смерть PHP? Розбираємо плюси і мінуси професії — в матеріалі.
Ми звернулися до найбільших українських вишів, щоб дізнатися, які ІТ-спеціальності вони пропонують на вибір. Які бали потрібно мати, щоб потрапити на бюджет, де проходять практику студенти, до яких клубів та ініціатив можуть долучитись — у матеріалі.
Ми поспілкувалися з DevOps-фахівцями, щоб детальніше дізнатися про їхню роботу. Які навички цей спеціаліст повинен мати для роботи, у чому труднощі та плюси професії, які рутинні завдання наповнюють його день у компанії. Чому DevOps-інженер — це не сисадмін, і де такому фахівцю шукати знання.
Хто в Україні розробляє й постачає біонічні протези, чим займаються команди розробників в таких компаніях та яких фахівців вони шукають? Розібрали в огляді DOU про протезування.
FPV активно використовуються на фронті, і спільноти волонтерів збирають їх своїми руками та передають військовим. Ми дізналися у представників спільнот, айтівців, який вплив можуть мати зміни в експорті з Китаю.
Чи варто Manual QA розвиватися в бік автоматизації, які є ще варіанти зростання. Що потрібно, щоб опанувати Automation, які можуть бути труднощі на шляху, скільки часу це займає і кому точно не підійде. Розпитали в досвідчених QA-фахівців.
До редакції DOU звернулися колишні фахівці ІТ-компанії HowSimpl та розповіли, що їх звільнили одним днем без виплати винагороди. Керівництво каже, що умови договорів не були дотримані, а зі спеціалістів можна вимагати штраф. Розповідаємо, що відбувається.
Що в роботі менеджерів вважають червоним прапорцем і за яких умов справа може дійти до звільнення? Чому не варто замовчувати конфліктні ситуації та до кого звертатися по допомогу? Про це ми поспілкувалися з представниками ІТ-компаній і самими айтівцями.
DataArt отримала резидентство Дія City. Це 36 компанія з рейтингу ТОП-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU, яка долучилася до спілки.
Безкоштовні онлайн-курси пропонують для 90 жінок. Зокрема серед напрямів студентки можуть вибрати IT Project Management. Подати заявку на участь потрібно до 22 липня.