Намагаємося йти до цілі FIRE (вже є дві дитини). Звісно що ’темп’ трішки сповільнився, але ціль всеодно буде досягнута, просто не за
Якщо щоб вийти на FIRE ви відкладали
окрема вентиляційна установка на 300 кубів на балконів обшита (балкони склені) + розводка по квартирі ан стелі (-10 см висоти). Це дорожча система ніж ставити рекуператор
між ними спеціальна ’підставка’, вони часто прямо ’парами’ і продаються, щоб підходили одна під одну
найбільше сподобалося у процесі ремонту
Самому вибирати те чим будеш сам користуватися.
Які рішення виявилися зручними,
— шафа зі Смітником на електротязі (можна поштовхом відкривати)
— Вентиляція (були високі стелі, вдалося то зробити)
— Сушку + Пралку одне над одним (таке в орендованих до того не було, дуже зручно)
— Батерею + Інвертор в коридорі (узгодили з сусідами)
— Дошка для прасування у шафі які зручно опускаються
— БАГАТО розеток + біля вікна для гірлянд, на балконі і тд
— Крім ванни ще душова в підлогу (дуже дуже зручно)
— в дитячій нижні полиці шафи без дверей — дитина має туди легкий доступ до своїх іграшок
— є розуміння що це своє — тому домовилися з сусідами і посадили дерева і озеленили де була можливість
— всі змішувачі і елементи сантехніки топової якості дуже зручні і приємні у використання (наприклад саморегулювання температури)
— у нас покриття підлоги: вініл у житлових кімнатах і плитка на кухні і ванні, і відповідно тепла підлога. Зробили без батерей — обгірів лише за рахунок теплої підлоги + кондиціонери на обігрів якщо буде потреба, але за весь час теплої підлоги було достатньо — дуже зручно не мати батерей біля вікон
— зручно коли дизайнер і люди які роблять ремонт в одній компанії — відповідно якщо на етапі ремонту не зрозуміло ’що дизайнер тут мав на увазі’ то спецалісти звертаються до дизайнера в сусідньому до них кабінеті.
що розчарувало
хотілося б зробити інакше
— можливо варто було поставити розетку зверху біля вікон щоб зробити Штори з автоматичним відкривання і закриванням по таймеру, цікаво як то
— ціна нормально ремонту ~вартість квартири
— Щоб зробити ремонт за
якщо ви зі Львова і можете порекомендувати перевірених майстрів
ми все робили під ключ з компанією Капітель, від дизайну і аж до вселення, на них була вся відповідальність. Тут є певна переплата порівняно з тим якби самому шукати всіх майстрів, але ми готові були на це йти бо з відгуків друзів коли майстри різні то часто могла статися наступна ситуація: Приходять монтувати кухню чи інші меблі — о а тут проводка/сантехніка/стіни/стелі не так зроблені, а ті майстри що вам то робили вже давним давно собі деінде, і вам треба переробляти — у нашому випадку коли з компанією і під ключ то вся відповідальність на них
суб’єктивний погляд:
Якщо Спеціаліст повністю виконує всі свої обов’язки, то хоч 10 фултаймів може мати.
Схоже що у всіх все файно, легко, просто, швидко і дешево працює :)
Севірвісні компанії чомусь вважають менш хорошими ніж продуктові. Ще й часто так позиціонується ніби сервісні злі, а продуктові несуть добро в цей світ. Але ж причина малої кількості продуктових компаній і їхніх умов не у цьому, а в законодавстві і ринку капіталів і стабільності. Ось в Індії купа сервісних компаній, щось там міжнародних продуктових стартапів не так багато.
99% Продуктових компаній мають залучати інвестиції і/або бізнес партнерів і клієнтів. Це буде легше зробити в США а не тут, адже мультиплікатор на залучення інвестицій, якщо у тебе 50%+ розробників в Україні (навіть до війни) буде значно нижчим. Якщо ваший продукт BtoB і вам треба шукати клієнтів, то треба бути на тому ринку що і клієнт і там же мати розробників.
Через вище зазначені факти, навіть якщо компанія продуктова — Українська то рано чи пізно розробників в Україні потихеньку заміняють/призупиняють найм. І якщо в компанії проблеми то в першу чергу Українських розробників будуть скорочувати.
В Великій сервісній компанії з поставленими процесами, де є багато різних проектів, навіть якщо відбулися скороченя або проект закінчився то пошук нового проекту не викликає проблем і цей процес швидкий і менш стресовий ніж пошук повністю нової компанії.
Також в великій сервісній компанії менджмент проектів і процесів має певний поставлений рівень, всі вже знають що таке скрам, які етапи проекту, документація, процес Демо і тд. На більшості стартапах/продуктах в яких я працював або мої друзі/знайомі з цими процесами щось не ок, і це капець як дратує і відволікає від роботи.
Так само як і минулого року
— Працювати
— Донатити
— приділяти час сім’ї та близьким
Чи є сенс зараз вивчати той же Python і на якому рівні треба знати? Чи буде актуально через декілька років враховуючи що штучний інтелект буде здатний вже писати програми?
ШІ сам все не зробить, він лише помічник, і так буде завжди. Треба буде самостійно перевірити і віддебажити. Повчити Пайтон можна але не обов’язково, теоретично іншим пунктам яб надав більший пріоритет
Practitioner чи треба Solution Associate
Краще щось ніж нічого. Краще більше ніж щось одне :) Теоретично якщо здасте, наприклад, Solution Associate або SysOps то можна навіть на Інтерміда пробувати подаватися.
Чи є сенс здавати екзамен по AWS
Так є. Якщо у вас є хоч якийсь бюджет на навчання то я якраз рекомендувавби AWS сертифікації. Там і хороші знання, і графа в резюме буде. Коли сам інтерв’юваю людей то сертифікації для мене великий плюс.
Де взяти комерційний досвід?
На безриб’ї і рак риба: Пет проект в гітхабі, сертифікації, воркшопи — Це все можна додавати. Коли буде один або декілька комерційних реальних то інше повидаляєте.
— Чи варто записуватись на якісь курси?
не підкажу. Але якщо є гроші то певно вклавсяб в першу чергу в AWS Skill Builder + AWS Certifications.
процитую себеж з іншого посту dou.ua/forums/topic/51148/
1. Підняти самому всю пайплайну, наприклад через: GitHub + Github Actions + Terraform + AWS ECS + CloudWatch + Alerts + SNS. Зробити CI/CD + AutoScaling + High Availability + Notifications & logging. Це дозволить вам мати власний мініпет проект як портфоліо в резюме. І дасть розуміння базових процесів
2. Якщо дозволяє бюджет і є час підготуватися і здати Сертифікацію, по AWS (Наприклад SysOps) + AWS Skill Builder або по Azure. У них самих на платформі є доволі гарна база знань щоб підготуватися. Це також може служити гарним пунктом в резюме і бути базою.
загалом шлях нелегкий, магічних цукерок немає. Треба буде виділяти пару годин кожного дня, і можливо за місяця
п.с. досвід з Terraform, k8s, Linux, якийсь клауд = обов’язковий
куди мені зі Львова потрібно вертатися, не дуже розумію, вже 15 років тут живу :)
Левова частка компанії розвивається не в Україні не тому що ’не хоче’, а тому що по іншому ніяк, більшість клієнтів мають умови щоб не було інженерів в Україні.
Я лише радий якщо компанія росте за кордоном, коли війна закінчиться то перевсти проекти в Україну набагато легше ніж залучити їх з нуля.
1. Підняти самому всю пайплайну, наприклад через: GitHub + Github Actions + Terraform + AWS ECS + CloudWatch + Alerts + SNS. Зробити CI/CD + AutoScaling + High Availability + Notifications & logging. Це дозволить вам мати власний мініпет проект як портфоліо в резюме. І дасть розуміння базових процесів
2. Якщо дозволяє бюджет і є час підготуватися і здати Сертифікацію, по AWS (Наприклад SysOps) + AWS Skill Builder або по Azure. У них самих на платформі є доволі гарна база знань щоб підготуватися. Це також може служити гарним пунктом в резюме і бути базою.
Кращі заробітки зважаючи на work/life баланс не на фрілансі, а на великому стабільному ентерпрайз проекті. Є дуже багато подібних проектів де можна зайти на проект, перших
це цілком ок, буде лише пару прохань/уточнень.
Настає час коли проект розрозстається і виростає з фази MVP/POC, отримує живих клієнтів, можливо навіть потрбно підготуватися і пройти комплаєнс. На цей випадок кількість роботи з інфраструктурою зростає. Приклад таких завдань (і вони навряд займуть 5% дев часу): Повністю налаштувати CI/CD, High Availability, Logging, Monitoring, Alerts, Dev/QA/Prod працюють по схожому і оптимізовані, BCP plan, Security configuration, Performance&Cost Optimization. На цьому етапі часто вже починають шукати окремого спеціаліста або навіть команду.
Тому дуже важливо щоб на початку Деви правильно обрали технології і підходи до інфраструктури, бо якщо було зроблено не правильно то це потім буде дуже дорого/важко вирішувати. В ідеалі проконсультуватися з толковим ДевОпс.
прості приклади (це моя суб’єктивна думка, і чому це погані підходи то це окрема дискусія):
— обрали MongoDB замість чогось що є в RDS
— Обрали CloudFormation CDK замість стандартного, або замість Terraform
— Багато що робиться мануально, навіть якщо Тераформ є, він виконує лише частину завдань, а багато чого робиться через UI і ніде не документується.
— Dev,QA,Prod не розгортаються з одного і тогож артефакту, щось десь треба підкрутити, можливо навіть руками. Всі енви на одному Амазон Акаунті, або взагалі щей в одній VPC
— Доступ має лише 1 людина, яка там все вирішує і все знає
п.с. не один раз зтикався з ситуацією коли проект економив на одному ДевОпс спеціалісті, і його роботу робили деви, а потім щоб терміново виправити ситуацію потрібно було наймати не одну людину, а відразу цілу команду і та вся економія коштів повністю втрачала сенс.
Цікаво, скільки % їхнього часу йде на роботу з інфраструктурою і Тераформом, адже якщо це 50%+, то у мене для вас новини: хоч на папері вони і бекенд розробники чи менеджера а по факту DevOps-спеціалісти
за цінності компанії, які відповідають їхнім переконанням.
Цікаво було б почути, які саме цінності маються на увазі. Які можуть бути в одній компанії і їх немає в інших, бажано з реальними підвержиними прикладами, а не декларацією на папері.
Визнаю, я скептичний на цю тему, адже 99% компаній по своїй суті схожі, хоч декларають вони і різне і цінності на папері різні. А саме:
— Клієнт завжди правий, поки він задоволений то всі задоволені, якщо ж клієнту не подобається ваший перформанс/лице/прочитавпогануновину/будьщо і він захоче припинити контракт то компанія йому не завадить. І навпаки, поки клієнт вами задоволений то навіть якщо компанії ви не на 100% подобається то звільняти не будуть (наприклад коли вас всередині компанії просять проводити інтерв’ю, конференції, взяти додаткове навантаженяя, сейлз).
п.с. в продуктових компаніях трішечки інша специфіка, але в кінці суть та сама, поки виконуєш свою роботу всім ок
квартира 74м2 на вторинці з ремонтом 2004 року куплена трохи дешевше 100к$. Ремонт вийшов біля 10к
мається на увазі ремонт квартири у новобудові, де навіть стяжка не залита
Гарні ремонти для себе зі всіма ніштяками — 600-700$ за квадрат
Це були ціни в
За
особистий досвід, квартира для себе: ремонт = вартості квартири.
в 90% випадках коли називають суму вартості ремонту меншою то мають на увазі не усі роботи, наприклад без меблів чи побутової техніки
FYI: дуже сподобалася зв’язка коли Дизайнер і Виконавець від однієї і тієї самої компанії. Багато друзів скаржилося що дизайнери намалювали щось, а потім то неможливо було реалізовувати, колиж вони з однієї компанії (повний ремонт під ключ), то як тільки в процесі ремонту виникає якесь питання, то майстер питай у сусідньому кабінеті, у дизайнера, що він мав там на увазі, і який там колір плитки має бути.
Покажіть хоч одну гру яка створювалася без референсів і без врахування досвіду індрустрії